Cep Telefonu Uygulaması Fikri

Bu konuyu okuyanlar

aruchan.blog

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Günlerdir aklımı kurcalıyo ama yapma imkanım da yok...son çare olarak buraya yazayım da belki işine yarayan olur diye düşündüm...(var mı yok mu bilmiyorum ama)

TDK sözlük uygulaması
- ya TDK'daki bütün kelimeler alınarak bi program yapılır (ki zor ve meşakkatli bir iş)
- ya da kelimeyi yazınca yada kelimenin üzerine uzun basınca TDK sitesine bağlanarak online olarak Türkçe karşılığı öğrenilir. (ama buna da internet gerekiyo)

şimdilerde bir çok kişi telefonlar için değişik uygulamalar geliştiriyo ve bundan iyi para kazanıyo...benim aklıma da bu geldi...

yok bu fikir iyi değil diyorsanız

ing-tur tur-ing sözlük programı
ama kaliteli birşey olmalı...içinde en az 500.000 kelime olmalı..ve bir sürü telefonu desteklemeli...arayüzü de modern görünümlü ve pratik olursa...acayip derecede indiren olur...işine yarayan olursa bi teşekkür yeter:)

MüktesebaT

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
ıilk fikir güzel.Alternatif olarak imla kılavuzu da düşünülebilir.Hem daha az bir çalışma ile halledersin.Başarılar.

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Eğer iphone için yazıp para kazanmak istenilirse bu programdan para kazanılabileceğini düşünmüyorum. Sözlükteki dil çeşidi artırılırsa o zaman belki tutulur :)

by_aso20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
olabilir ama internet bağlantısıyla desteklemek lazım gibi o kadar kelime biraz fazla yer kaplar gibi