Cd Okuma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ardeng

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bende toshiba dvd-rom sd-r6112 sürücü var ve yaklaşık 1 yıldır cd ye yazmıyor ve kopya cdleri okumuyor. Orijinal sürücü yada müzik cdlerini rahatlıkla okuyor. Bu donanımsal bir sorunmu yoksa güncellemelerin yarattığı bir sorunmu bulamadım. bana yardım edebilecek biri varmıdır acaba. Başka bir sitede firmvare güncellemesi sorunu giderebilir dendi vakat oda çözüm olmadı.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Lens kendinden geçmiş gibi geliyor bana. Pek bir işe yaramasa da lens temizleyicisi ile temizlemeyi dene. olmadı servise götür..

avare

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
boot yapıyormu onu dene olmaz sa bildiğimiz şu parfümleri bir peteçe ye biraz sık ve halifçe lensi temizle olmazsa servise götür

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Yazmıyo diyosunya DVD yada CD Rom un önyüzünde Writer yazmıyorsa;Yazmaz(sadece okur)
Kaynak: Bir Bilgisayarcı

Hatta yanlış deilsem, ROM olanlar yazmaz RAİTER olanlar yazar,Yanlışmıyım acaba emindeilim ama,böle biliyorum,yanlışsam düzeltin :)

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ardeng dedi ki:
arkadaşlar bende toshiba dvd-rom sd-r6112 sürücü var ve yaklaşık 1 yıldır cd ye yazmıyor ve kopya cdleri okumuyor. Orijinal sürücü yada müzik cdlerini rahatlıkla okuyor. Bu donanımsal bir sorunmu yoksa güncellemelerin yarattığı bir sorunmu bulamadım. bana yardım edebilecek biri varmıdır acaba. Başka bir sitede firmvare güncellemesi sorunu giderebilir dendi vakat oda çözüm olmadı.

http://www.shiftdelete.net/forum/rom-temizleme-t10511.0.html;msg90889;topicseen#new
Arama yaptırsaydın ya kardeşim. Bende temizlik konusuna dün değinmiştim linkteki konuyu incelersen yardımcı olacağı kanaatindeyim. Olmadı farklı şeyler deneriz. Kolay gelsin. Ayrıca "toshiba dvd-rom" demişsin "rom" lar sadece okur yazamaz, "rw" ler hem okur hem yazar arkadaşım seninki sadece okuyucu yazma özelliği yok.

kumlukoz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
al eline bi mendil, ac sürücüyü temizle bi güzel, benim 4 yil oldu hala yaziyor

Son mesajlar