DVD-ROM'lardaki CD veya DVD Okuma Sorunu Hakkında?

Bu konuyu okuyanlar

mstfcck

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar bu dvd-rom larda cd veya dvd okuma sorunu yaşayan varmı?
Benim birçok arkadaşımda aynı sorunu yaşıyor. Şuan masaüstü bilgisayarımda bulunan dvd-rom sadece cdleri okuyor. Ve yeni laptopım başta öyle bişey yoktu. Şuanda cd'de okumuyor dvdde. Bu konuda bilgisi olan varmı? Neden yapabilir?

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
ben de benzer sorunu yaşıyorum. yazdığım dvdleri benim sürücüm okumuyor ama ablamın laptop okuyor. ancak benim sürücüm yaklaşık 5 yıllık. eskidi artık. ondan yenisini sipariş ettim. senin laptop yeniyse sorunun farklı olabilir. optik okuyucu arızalı olabilir. servise bir gönder derim. arızalı değilse çok hassas bir okuyucusu olabilir. bazı modellerde oluyor. benim bir arkadaşım yıllar önce nec marka dvd yazıcı almıştı. forumlarda falan çok övüyorlardı o zaman bu markayı. aldıktan sonra hep okuma ve yazma sorunları yaşadı. en sonunda LG aldı. rahat etti. :)

mstfcck

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Benimkide eski fakat garip olan cd'yi okuyor .D Dvd okumuyor. Anlamadım gitti. Laptop'uda servise vermicem şimdi .D Yoksa bütün işlerim aksar ve can sıkıntısından kafayı yerim.
Ama bu sorun halledilebilir mi acaba bilemiyorum?

yigitx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bende de aynı sorun vardı, NEC 7173A light scribe özelliği bile var ama bazı dvd leri acmıyordu,

üreticinini sitesinden firmware indirip dvd nin yazılımı güncellediğimde sorun halloldu..!'!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yigitx peki eminmisin ben indircem
benimde dvd okumuyor? :crying::crying::crying: