Çaylaaarrrrr!!!!

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Facebook' ta gezinirken gördüm.. Kalabalık her aileye lazım değil mi? :) Çok eğlenceli :)

mlvcu.jpg

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Ahhh Ahh bir çay getiren olaydı içerdik :D

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
gördüğümde çok güldüm yaa :)

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Konuda bir şey gözükmüyor ki naptınız 2 dk da içtinizmi bütün çayları :)

Geldi şimdi resim naptıysan:) Satışı nerde var bunun almak istiyorum:D

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Erzurum daki akrabalara gönderdim :) resmi bakalım ne olacak

Whisper1907

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Herkes aynı oranda demli içmek zorunda mı kardeşim alla alla :mrgreen:

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
ya biri çıkarda benim çay açık olsun derse? :)

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bunla çay döktünmü anne yada baba haz alamaz misal egil dök,orası kirlidir bana ayrı dök,
ama iyi bir fikir ögrenci evi için ideal :) :) :)

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
instigram da görmüştüm ama iş görmek çayı sogutur bu hiç sevmem soğuk çayı :D :D

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Çok yaratıcı bir fikir. Birde kesme şeker yuvarlamak için bi cihaz yaptın mı tamamdır bu iş. :)

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Yalnız o koca tepsi başka bir destek olmadan, sapı iki taraftan tutturmakla nasıl duruyor acaba. Her an sağa sola devrilecek gibi duruyor.

Bir kilidi mi var acaba?

Whisper1907

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Yalnız o koca tepsi başka bir destek olmadan, sapı iki taraftan tutturmakla nasıl duruyor acaba. Her an sağa sola devrilecek gibi duruyor.

Bir kilidi mi var acaba?

Tam aklımdan geçirdim. Dengelemek için illa ki o kadar çay mı doldurucaz :D

Artvincenter

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Tam aklımdan geçirdim. Dengelemek için illa ki o kadar çay mı doldurucaz :D
Misafirlikte bunu kullandırmazlar kirlidir ben sevmem bana normal dök bence pek etkili değil ilk yorumda dediğim gibi tam ögrenci evi için bir aksesuar :)

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=70615]erjan[/MENTION], [MENTION=194661]eSa[/MENTION]

Tasarımın Konsepti: Spring kafeler, çay bahçeleri ve restoran gibi mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış olup, çay servisinde hem pratik hem de farklı bir servis etme şekli önermektedir. Tepsinin merkezine takılan 12 kollu çay pınarı sayesinde aynı anda 12 bardak çayı pratik bir şekilde bardaklara doldurmakta, çayları yine aynı tepsiyle servis etmek mümkün olmaktadır. Bu sayede hem çayları tek tek doldururken kaybedilen zaman elimine edilmekte hem de, daha hızlı servis edildiğinden çayların soğuması engellenmektedir. Tepsi üzerinde 12 adet özelleşmiş çay tabağı bulunmaktadır, bu çay tabakları tepsinin tabanındaki yerlerine oturtularak stabil olmaları sağlanmaktadır; çay tabakları mevcut herhangi bir ince belli çay bardağı ile kullanılabilirler. Çay tabaklarının amorf formu tepsiye yerleşimlerinde en az yer kaplamaları, şeker ve çay kaşığı koymak için gerekli boşlukları bulundurmaları ve elde tutmak ve taşımak için kavranabilir olmaları düşünülerek tasarlanmıştır.

Tasarımın Getirdiği Yenilikler:
- Servis hızının önemli olduğu ticari mekanlar için, daha hızlı ve pratik bir çay servisi alternatifi sunar.
- Türk çay kültürünün simgelerinden biri olan ince belli bardağı, farklı bir üslupla sunuş yapıyor olmak, ürünün kullanıldığı mekana prestij kazandıracaktır.
- Çay tabakları tepsiyle bütünleşik tasarlandığı için hem daha estetik, hem de daha güvenli bir çay servisi önerir.
- Tepsi piyasada var olan tüm ince belli çay bardaklarıyla kullanılabilir, ayrıca tüm parçaları ayrılabilir, yıkanabilir ve üst üste stok edilebilir.
- Tasarımın tüm parçaları geri dönüştürülebilir malzemeden üretilecek olup, çevreye duyarlıdır.

Tasarım İçin Malzeme ve Üretim Yöntemi Önerisi: Tepsinin altlığı, taşıma kulbu ve çay tabakları geri dönüştürülebilir PP (Polipropilen) malzemeden, çayın bardaklara dağılımını sağlayan üstteki parça ise yüksek ısıya dayanıklı thermoplastic elastomer (TPE) malzemeden enjeksiyon yöntemiyle üretilmesi önerilmektedir. Bu malzeme kullanımı ile sıcak su ve çayla temas edecek yüzeyler hem insan sağlığına zarar vermeyecek hem de ısı iletkenliği çok düşük bir malzeme olmasından dolayı çay ısı kaybına uğramadan bardaklara dağılacaktır. Tasarımın ölçüleri ve 3d kesit çizimleri pafta3’de gösterilmektedir.

286-2b.jpg

286-3b.jpg

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Denge konusu halaa muamma.

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Fikir güzel,ama çayı pek fazla sevmiyorum.

Faydası da yok zaten.

Whisper1907

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Peki misal 11 kişilik bir aileyiz illa bunu kullanabilmek için her akşam bir misafir mi çağıracağız :mrgreen:

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Peki misal 11 kişilik bir aileyiz illa bunu kullanabilmek için her akşam bir misafir mi çağıracağız :mrgreen:

kanalları kapatmak için bi aparat düşünmüşlerrdir heralde :D

Gerçi [MENTION=194661]eSa[/MENTION] nın dediği gibi denge konusu muamma :)

her türlü bi sıkıntı var :D

webking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok güzel bir düşünce ve güzel bir görüntü, ama ya iki bardak dolduracaksan !!