Casper'dan Crysis 2 Bilgisayarı

crysky

Asistan
Reaksiyon puanı
2
tasarıım çok güzel içerikde iyiymiş

Reaksiyon puanı
188
Donanıma göre fiyatı çok pahalı. Kendiniz toplayın daha iyisini toplarsınız...

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
haberde 3399 $ + KDV demiş ama casper sitesinde bu sistemin satış fiyatı 4.847,09 TL. tüm özellikleri:

İşlemci : Intel Core i7-980X 6 Çekirdekli Extreme İşlemci 3.33 Ghz, Intel Turbo Boost Teknolojisi İle Maksimum 3.60 GHz
Ön Bellek : 12 MB Intel Akıllı Bellek
İşletim Sistemi : Microsoft Windows 7 Home Premium (64 Bit)
Anakart : Intel X58 Chipset
Bellek : 8 GB DDR3
Harddisk : 1 TB Sata
Monitör : 20" Wide Casper LCD
Ekran Kartı : 2 GB ATI HD5850 - 1 GB DDR5 Ayrılmış Bellek
Optik Sürücü : DVD±RW DUAL
Blu-Ray : Blu-Ray Okuyucu (BD-ROM)
Ses Kartı : Var
Mouse : Microsoft Mouse
Klavye : Microsoft Klavye
Ethernet : Var
Kart Okuyucu : 20-in-1 Card Reader
Kablosuz Ağ Bağlantısı : Kablosuz Ağ bağlantısı 812.11b/g
DVI Port : Var
HDMI Port : Var

yine de pahalı. ekran kartı bile 5850! ben bu paraya eşdeğeri bundan kat kat iyi sistem kurarım. işte örnek:

Intel Core i7 980X 3,33 Ghz 12Mb Cache Lga1366 İşlemci BX80613I7980X - 2.200 TL

Asus Rampage III Gene Intel X58/ICH10R DDR3 2200(O.C.) Core i7 Soket 1366 Anakart - 570 TL

Sapphire HD6950 2GB 256bit GDDR5 PCI 2xDVI-HDMI-DmDP Ekran Kartı - 600 TL

G.Skill Ripjaws 8Gb (2x4GB) 2000Mhz DDR3 Bellek F3-16000CL9D-8GBRM - 355 TL

Western Digital Caviar Black 1TB 64MB 3.5" Sabit Disk - 185 TL

Aerocool CyborgX 600W Çift Fanlı Mid-Tower Oyuncu Kasası - 270 TL

Philips 224CL2SB Blade 21.5" 2ms (Analog+HDMI) Full HD Wide Screen LED LCD Monitör - 435 TL

TOPLAM: 4.615 TL

storm61

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Bu casperi anlamıyorum
2000 küsür liralık işlemci
300 küsür liralık ekran kartı
250 küsür liralık monitor
O işlemci yerine onun çok ötesinde performanslı olan 2600K yı ver bari
kullandığı parçalar hem demode hem pahalı
hemde uyumsuz
bu sistemle ilk crysis 1920*1080p 8xAA da 24 kare saniye yapar (benim 5870 li sistem 28 kare saniye yaklaşık)
çünkü ekran kartı ayak bağı olur (Crossfire yoksa)

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
İyi geçiriyor valla Casper :) ayrıca dengesiz bir sistem olmuş.Nedense(!) casper her zaman kullanıcıyı ekran kartının üzerindeki ram miktarıyla kandırmaya çalışıyor.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Bu fiyata bu ozellikte pc asiri pahalı bence.

fakcakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşın örneği doğru...casper iyi geçiriyor..kime satacan bunu merak ediyorum?

montevo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
orta doğu ve balkanalrın en salak bilgisayar reklamlarını yapan firmanın biris yine gitmiş ,bilgisayarı teknik olarka anlayan kişiler için, çok salak bir rewklam hazırlamış.ne diyelim 1 gb ekran karıt peşinde koşanlara hayırlı olsun.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
O makineye 20" monitör gidermi? Casper değişik bir firma zaten.Oyun bilgisayarı diye sattığı makinede 4650 ekran kartı koyup ve bununda övünen bir firma.:D.

Finch

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Casper'ın kalitesi konusunda şüpheler oluşmaya başladı kafamda..

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
benim pc sistemim oyunu kaldırıyor sorun yokda, mantık sistemim bu casperin pclerini ve iğrenç tv reklamlarını kaldırmıyo. bence bir çok bilgisayar firmasından daha öteye giderek tamamen çin işi 3. sınıf malzemelerle toplanan laptopların odağındaki marka casper.

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
yuhhhh yani ne yaptin kasper.bu donanima sen okadar yüksek fiyat nasil talip edersin.birde icindeki donanima baksan tek islemciden baska iyi bir parca yok.ddr3,ana kart ve hd 5850,bu yetersizdir.en az 5970-6970-6990,yada 570-580-590 ekran karti koyman lazimdi.birde icine actigin zamanda bakarsin ki hepsi de standart ayarlardaki donanimlardir.en kaliteli malzeme de degil.bu fiyata kesinlikle kendiniz toplasaniz daha karli cikarsiniz.ha.islemci eger pahali gelirse bile onun yerine amd 6 cekirdekli phenom 2 x6 black edition alirsiniz ozaman bu bütce en iyi ekran karina en iyi ana kartina ve ramlara yeterlidir.
bence cok sacma oldu.hd5850 en yüksek ayarlarina alsan bile crysis 2 bu kartta frenler.
birde 20 zoll uk bir monitor yaa suraya bak.resmen dalga geciyorlar.eger high perfomance bilgisayari satacaksan ozaman malzemelerde de cekinmiyeceksin.fiyati da o sekilde belirlesin ki müsterinin yüzünü güldürürsün.

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
crysis 2 hd5850 de yüksek ayarda rahat çalışır.

http://www.youtube.com/watch?v=rlfl3TIaj2I

kartta bir ayarlama yani oc yapmadiktan sonra frenliyordur.overclocking her ana baba yigit yapamiyor.

ya peki bu dx 9 yani daha cok düsük bir kartla nasil oluyor da en yüksek ayarlarda calisiyor.oda ekran karti zorlarsan olur dimi....

http://www.youtube.com/watch?v=brorOkqjxhQ&feature=related

---------- Post added at 12:24 ---------- Previous post was at 12:18 ----------

toutagamon youtube üyeci si olan kisi.ne yazikki oda bir pc manyagidir....
overclocking konusunda crossfire konusunda bir fanatikdir.:D:D:D:D

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
sanmıyorum 5850 de overclock olduğunu. en fazla ati overdrive'dan yapılan 100-200 mhz lik overclock vardır.

2. olarak ne dediğini anlamadım ama verdiğin video gtx570 ile kaydedilmiş.

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
yaniliyorsun bilader, 9800gtx+,2 dx 9 ile calisir senin dedigin kart ise dx 11 ile calisiyor.

---------- Post added at 12:29 ---------- Previous post was at 12:29 ----------

toutagamon vor 14 Stunden
hey mate and very nice video!i am wondering if i can play this game on my pc on hardcore!i played only the demo and runs very well on hardcore settings!but i dont know if the full game graphics differ by far than the demo ones!i have an nvidia 9800gtx+,2 gigs ram, core 2 duo @3,16 ghz!im about to buy it tommorow and fell a bit worried!anything less than hardcore would be dissapointing!i am w

---------- Post added at 12:31 ---------- Previous post was at 12:29 ----------

üstelikte bir beta version la full versionun arasinda fark var ,grafikler bu asamda bile cok fark ediyordur.hele bir de full version olsa ozaman grafiklerde zorlama vardir.bu isde overcloking var yegen. yegen ben tercübemle konusuyorum, video ile degil.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
dx 9 ile calisir senin dedigin kart ise dx 11 ile calisiyor.

iyi de kartlar directx ile çalışmaz ki.
neyse o değil de sen niye konuyu oraya çekdin şimdi. ben 5850 de çalışır dedim sen verdin bana başka bi video :d

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
ben hic bir zaman ekran kartlari dx ile calisir demedim ki senin verdigin örnegin maalesef bir directx 11 sahip bir kart.bu video da ise dx 9 ile oynuyor.ve dx 11 ise ne yazikki 9800 kaldirmiyor.
benim gönderdigim video da ise sana belirtmek istedim ki 5850 den hatta gtx 570 den bile daha cok eski bir kartla (9800 dx9)fps 30-60 arasinda full ayarlarda oynuyor.bir aksama olmadan.peki bu overcloking yapmadan full ayarlarda bu sonucu elde edebilirmi.hatta yeni kartla bile bu seviyeye gelemezken.

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
inan bana, bu konuyu uzatmak istemiyorum.belki türkcem zayif olabalir sana göre,ama yurt disinda yasayan bir insandan daha ne kadar bekliyebilirsin ki.
ama inan bana,ben ise bunu tercübemle söylüyorum.
pc de oyun oynamak icin sadece ekran kartin iyi olmasi yetmiyor.diger donanimlarda cok büyük rol oynuyor.hatta tft nin de rolu büyüktür.
bu nedenle iyi bir grafikli oyunu oynamak icin ya en yüksek özelliklerine sahip olan ekran karti alcan yada eski kartini yeni kartlarinin seviyesine cikartacaksin.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
bu nedenle iyi bir grafikli oyunu oynamak icin ya en yüksek özelliklerine sahip olan ekran karti alcan yada eski kartini yeni kartlarinin seviyesine cikartacaksin.

ben de onu demek istiyorum zaten. crysis 2 iyi bir grafikli oyun değil. doku kalitesi crysis 1'e göre düşürülmüş bir oyun.
yani bu oyunu yüksek ayarda iyi bir fps ile oynamak için en iyi kartlar gerekmez demek istiyorum.

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
ozaman ben sana sunu söylemem gerekir.sen bunlari bildigine göre kesin sen grafikcisin dimi.

sen simdi bunu mu demek istiyorsun.crysis 2 en kötü kartla bile en yüksek ayarda calistigina göre crysis 2 crysis 1 göre daha kötü mü diyorsun.

---------- Post added at 13:43 ---------- Previous post was at 13:38 ----------

perfomance olsun grafik olsun.
ozaman yaniliyorsun yegen.

---------- Post added at 13:44 ---------- Previous post was at 13:43 ----------

peki sana soruyorum sen bu oyunu full versionda oynadin mi.eger oynadiysan hangi donanimlara sahiptir senin pc.?

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
yan objelere dikkatli bakarsanız crysis 1deki yan objeler crysis 2 dekilere göre daha net.

Kısaca : crysis 2'nin "en iyi kartlık" bir grafiği yok.

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
var tabiki.
ebn ise almanyada/köln electroinc artsa bir video grafik tasarimcisi olarak calisiyorum.ve sunu da diyebilirim ki crytek firmasi ise ea den yazilim programmi yani cry engine 3 moturunu gelistirmek icin taleppte bulundu ve bu isden dolai bu iki firma is birlgini yürütmekdir.ve crytek bu sekilde ea den destegini almaktadir.bu oyunun bizim merkezden den de gecmis durumda sahsen ben ise degil ama bizim bölüm crytek firmasina ayirlimis durumda.ve burdan da testen gecmis oldu,ve hangi oyun olursa olsun ister iyi grafikli ister perfomansli oyun olsun her ekran karti tüm oyunlari calistirmakta yetiyor.ha ama baktin ki diger kartlarda perfomans sorun var grafik sorunu var bu da oyunun kendisine bagli degil.sen ekran kartini oyuna göre optimize etmen gerekir.ha belki sana göre grafik olarak iyi bir sonuc yakalamadiysa ama iyi bir fps elde ettiyse ozaman sen eldeki kartini bir degistirsen iyi edersin.
sen crysis 1 ile crysis 2 arasindaki far i bile ayni donanima sahip olsan denemis olsan degisik sonuclara cikarsin.
cryengine 3 yazilimi ise inanilmaz gelistirildi ki suan yeni bir grafik cagina atlamis olduk...
yazilimlar gelistikce gelisiyor.bu konuda sana katilmam mümkün degil.

---------- Post added at 14:04 ---------- Previous post was at 13:59 ----------

simdi crysis 1 de ise baska arka plan kullaniliyor. crysis 2 göre.diger ise bir adada ötekisi ise sehirde.burda belki agac orman su effektler pek fazla rastlanmiyor ama insanin gözü bu yüzden arasindaki farki görüyordur.ama birde cry engine 3 ile bir ada oyunu cekilsin örnegim cry 1 yada far cry ozaman arasindaki farki görürsün.
cünkü bu ince detailli farklari sen oyunda görmiyebilirsin ama biz yazilimda ne kadar gelistigmizi iyi biliyoruz.
sakin yanlis anlama beni.ama ben bu konuya (casper den crysis pc i)donanimlari düsük gördüm,yüksek fiyatina göre.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
casperin tüm bilgisayarları zaten donanımına göre pahalı.
cryengine 3 ve crysis 2 ile ilgili yorumlarına katılmamakla beraber ilgili bir yorum yapmayacağım uzamasın diye.
seviyeli cevapların için teşekkürler.

moz

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Casper...!!!

Bu firmayı anlamakta güçlük çekiyorum hem bu kadar kalitesiz PC ler satacaksın hende piyasada yer edineceksin. Reklamları ayrı bir felaket amiyane tabirle "Uyuz oluyorum". Üstelik bu reklamlar için yüzbinlerce dolar para veriyorlar tam çıldırmalık.