Casper yazısında kalıyor

Bu konuyu okuyanlar

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Eski bir Casper masaüstü var. Evdekiler internete girmek için kullanıyor. Geçen gün Windows'un aktivasyon süresi dolmuş diye kurcalarlarken CD-ROM eskidiği için artık okumuyor sanırım CD takıp çalıştırmaya çalştılar ama becerememişler. O ara kasa açıkken naptılarsa açılışta artık Casper yazısına gelince kalıyor. Bios'a geçip kurtarayım dnkü.edim onda da 4 Devices Storages yazısında kalıyor. HDD gitti mi? Servise götürmeden halledebilme yolu var mı? Servis ücretine değmeyecek makina çünkü.
NOT: CD-ROM arızalı. 2 GB USB var şu an elimde. XP Recovery işe yarar mı?

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
şimdi ilk başta biosa gir tabi girebiliyosan ordan ilk başta load defaulst yap
2. flashdan xp kurmadım bilmiyorum ama ama win 7 kurdum netten flash ile kurma programları var
shiftldeletede var http://shiftdelete.net/usb-bellekten-xp-kurmak-10303.html olmadı bi dünya site var

3. biosdan boot sırasını 1.usb 2.hdd yapman gerek

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
şimdi ilk başta biosa gir tabi girebiliyosan ordan ilk başta load defaulst yap
2. flashdan xp kurmadım bilmiyorum ama ama win 7 kurdum netten flash ile kurma programları var
shiftldeletede var http://shiftdelete.net/usb-bellekten-xp-kurmak-10303.html olmadı bi dünya site var

3. biosdan boot sırasını 1.usb 2.hdd yapman gerek
boot ekranına giremiyor. girse dediklerrini yapacağım ama normal açılışta casper yazısında, del'e basınca da 4 devices storage bölümünde takılıyor.

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
bios u sıfırlamayı denedinmi

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
biosa ulaşabilsem zaten sorun yok.
Pc nin fişini çekin, bios sıfırlamak için anakart üzerindeki pili çıkarıp 5-10 dk bekleyin. Daha sonra pili takın bios default ayarlara dönecektir...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar casper aynısını bendede yapıyor simdi dili cıkardım deniyecem 5 10 dakika bakalım ne olacak bir türlü biosa ve format atamıyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım sorun takılı olan usb aygıtlardan birinde açılışı bekletiyor kart okuyucun varsa çıkart kablosunu bilgisayar açılacaktır.

S

SDN Okuru35

SDN Okuru
arkadaşlar birçok forumda araştırdım bu sorunu ve verilen cevapları, forumların yarısı "casperdan bilgisayar mı alınır?" kafasında diğer yarısı "anakartın yanmış değiştimen lazım, ben satıyorum istersen" kafasında :) vay efendim bios pilini değiştir vay efendim format at. Adam Casper ekranında kalıyor demiş bios a gir format diyorlar. Yok kardeşim çözümü o kadar basit ki.

Bilgisayarına takılı kart okuyucunun yazılımının kurulumunda hata almışsın yada iptal etmişsin. Bir şekilde o yazılımı bilgisayar yükleyememiş. Açılışta da onu kontrol ediyor ve sorun olduğu için harekete geçemiyor bu kadar basit. Takılı kart varsa çıkart yoksa da kart okuyucuyu sök tek seferlik. Hatta bilgisayarı kapatmadan sök. Casper yazısı gelip donduğu zaman sök ki hemen devam ettiğini görebilesin. :)

Bu kadar basit şeyler için insanlara yanlış bilgi vermeyin lütfen anakartın yanmış ne demektir :D

osmanmuratozpek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar birçok forumda araştırdım bu sorunu ve verilen cevapları, forumların yarısı "casperdan bilgisayar mı alınır?" kafasında diğer yarısı "anakartın yanmış değiştimen lazım, ben satıyorum istersen" kafasında :) vay efendim bios pilini değiştir vay efendim format at. Adam Casper ekranında kalıyor demiş bios a gir format diyorlar. Yok kardeşim çözümü o kadar basit ki.

Bilgisayarına takılı kart okuyucunun yazılımının kurulumunda hata almışsın yada iptal etmişsin. Bir şekilde o yazılımı bilgisayar yükleyememiş. Açılışta da onu kontrol ediyor ve sorun olduğu için harekete geçemiyor bu kadar basit. Takılı kart varsa çıkart yoksa da kart okuyucuyu sök tek seferlik. Hatta bilgisayarı kapatmadan sök. Casper yazısı gelip donduğu zaman sök ki hemen devam ettiğini görebilesin. :)

Bu kadar basit şeyler için insanlara yanlış bilgi vermeyin lütfen anakartın yanmış ne demektir

5 kilo d.ş.k var sende helal olsun başkan d.ş.klı adamsın. sırf seni tebrik etmek için kayıt oldum siteye