Casper Windows 8 Yükleme Sorunu Kesin Çözüm [Denenmiştir]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkdaşlar bir gündür bu bios güncellemsi ile uğraşıyorum.. winflash çalışmıyor sebebi ne olabilir... yani tılıyorum sonra bi ekran geliyor program bilgilerinin yer aldığı türden ardından hiç bi tepki oluşmuyor .. bi yardım!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende casper nirvana touch ultrabook var
bu tür firmalar kullancılarını mağdur etme konusunda hiç tereddüt etmiyorlar casper in sitesinden sürücü download edene kadar canım çıktı özgürce bios güncellemesi bile yapamıyorsunuz experde de aynı sorunu yaşadım mesajlarınıza dahi cevap vermiyorlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar akşamdan beri uğraştığım A15 Bios güncellemesini an itibariyle tamamlamış bulunuyorum.. WinFlash programı çalışmıyordu.. Bunu Win 7' yi yükleyip tüm driver' ları yükleyerek aştım... Bunun ardından WinFlash çalışıyor... ardından Bios' u 303' e güncelleyerek Win 8' e kavuştum :)

axpe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar artık son çözüm bu program açılmayanlar bu yöntemi deneyebilrler. Öncelikle küçük bir bilgi vermem lazım bizim CASPER marka die aldığımız laptopları çinde bir şirket markasız olarak üretiyor ve bu markasız ürünleri CASPER gibi disbiratörler alıp üstüne CASPER yazıp satıyor.. Türkiyede bu ürünleri CASPER markası adı altında satıyor. Avrupada ise bu üstünde CASPER yazan ürünleri MEDION adıyla bir firma satıyor ve driver desteği tabikide CASPERdan daha iyi nese bunlar önemsiz.. Yani anlatmak istediğim anakartlar aynı buna bağlı olarak BIOSlarda aynı ve ben bu MEDION markasının güncel bios sürümünü veriyorum güncelemek isteyenler güncellesin. Ancak bu garanti bir işlem değil bilgisyarının çalışmaz hale gelebilir mesuliyet kabul etmem denemek isteyneler denesin.. Eğer olumlu sonuç alan olursa burda bizi bilgilendirsin ayrıca biligsyar açılışta CASPER yerine MEDION yazabilir..

LİNK:
http://www.mediafire.com/?1x5g747axaxh6jg

axpe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar akşamdan beri uğraştığım A15 Bios güncellemesini an itibariyle tamamlamış bulunuyorum.. WinFlash programı çalışmıyordu.. Bunu Win 7' yi yükleyip tüm driver' ları yükleyerek aştım... Bunun ardından WinFlash çalışıyor... ardından Bios' u 303' e güncelleyerek Win 8' e kavuştum :)

Arkadaşlar hiç aklıma gelmedi tüm driverları kurup denemenizde fayda var özelikle ankart dirverını program açılabilir bakın bir kişide işe yaramış..

arifaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar artık son çözüm bu program açılmayanlar bu yöntemi deneyebilrler. Öncelikle küçük bir bilgi vermem lazım bizim CASPER marka die aldığımız laptopları çinde bir şirket markasız olarak üretiyor ve bu markasız ürünleri CASPER gibi disbiratörler alıp üstüne CASPER yazıp satıyor.. Türkiyede bu ürünleri CASPER markası adı altında satıyor. Avrupada ise bu üstünde CASPER yazan ürünleri MEDION adıyla bir firma satıyor ve driver desteği tabikide CASPERdan daha iyi nese bunlar önemsiz.. Yani anlatmak istediğim anakartlar aynı buna bağlı olarak BIOSlarda aynı ve ben bu MEDION markasının güncel bios sürümünü veriyorum güncelemek isteyenler güncellesin. Ancak bu garanti bir işlem değil bilgisyarının çalışmaz hale gelebilir mesuliyet kabul etmem denemek isteyneler denesin.. Eğer olumlu sonuç alan olursa burda bizi bilgilendirsin ayrıca biligsyar açılışta CASPER yerine MEDION yazabilir..

LİNK:
http://www.mediafire.com/?1x5g747axaxh6jg

"Current BIOS does not support the program of this version. Please use the other revsion" evet version değil revsion yazıyor :) ben Casper'dan diğer markalarda olduğu gibi adam gibi bios güncelleyen program bekliyorum ama onlar daha çok çinden markasız laptop alıp etiket yapıştırmakla meşgul anlaşılan. Windows 8 yeni bios standardını kullandığı için eski bioslarda sorun çıkarıyor. Casper'ın ürünle birlikte verdiği DVD'de yer alan WinFlash aynı bilgisayarda çalışmıyor, ben gülsem mi ağlasam mı karar veremedim, hem sinirleniyorum hem gülüyorum. (benzer sorun çıkaran markalar çoktan müşteri memnuniyeti adına bu sorunu çözmüştür, en azından güncellenen biosları vardır. ) burda sorun bu kucağımıza laptopu alıp servise götürmemiz gerekiyor ama gerçekten vaktim yok bu .......... firmanın bu saçma işleriyle windows 7'ye devam windows 8 'e verdiğimiz para boşuna gitti.

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
casper hayalet sevimli kahraman ben başka bişey bilmiyorum

axpe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
valla arkadaşlar yardımcı olmaya çalışıorum ancak bu son çare gibi görünüo yada teknik servise gönderceksiniz kolay gelsin..

mesut_382

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle bu zulmunüze son veriyorum.Forumda da yazılmış gerçi fakat ben daha ayrınıtlı anlatıyorum size.Çinde bir firma ; "markasız" anakart üretiyor .Türkiye’de distribütörü olarak Casper ve yurtdışı alman köklü Medion firması bu anakartlarını kendi anakartları gibi piyasaya sürüyor.Aslında bu “markasız” dediğim firma bios yazılımını Clevo adlı şirkete bu işi yaptırıyor.Şimdi ulan ben niye casper aldım Ne kadar ucuz markaymış gibi zerzerişlerinizi kendi içinizde sorgulayın. Yazımı bu işi ilk defa yapıyormuşcasına basitlikle anlatıcam.Cümlelerim uzun olabilir.Dikkatli dinleyin Şimdi ;
1:http://repo.palkeo.com/clevo-mirror/ adlı sitede anakart modelinize göre liste var bu listedeki istediğinz modelin bios için indirebileceğiniz dosyaları mevcut.İndireceğiniz dosyalarda .bat uzantılı bir dosya vardır.Bunu aklınızda tutun.Yazımın devamında lazım olucak çünkü bu size . (İndireceğiniz dosyayı rardan çıkaralım)
2: Dosyaları indirdik .Ee biz bunları nasıl açıcaz kısmınıza geliyorum.
3: “Windows 98 boot” dosyasını indiriyoruz.(rar’dan çıkaralım) Şu linkten: http://rapidshare.com/files/3995857871/win98boot.zip

4 : Bir flash bellek bulun.Şimdi . Şu “hp usb disk” dosyamızı indirelim. http://rapidshare.com/files/2204810304/HPU_v2.2.3.exe
5 : Şimdi 4. Adımda anlattığım dosyayı açarken dosyaya sağ tıklayıp “yönetici olarak çalıştır”a basıp başlatalım.Eğer buraya kadar sorun yaşamadıysanız programı açtıktan sonra “device” kısmından flash belleğimizi seçelim.”file system”i kesinlikle fat32 yapalım.Aksi taktirde başarısız oluruz.Quick format kutucuğunu ve “create dos startup disk” kutucuklarını işaretleyelim.”Create dos startup disk” kutucuğunu işaretlediğimizde alttaki boş kısma … noktacıklar halinde olan yere tıklayıp win98boot dosyasını hedef olarak gösterelim.Sonra start’a basalım..
6: İşlem bittikten sonra flash belleğin içine sanki normal bir dosya atarmış gibi bios dosyamızı “klasör” halinde değil , tüm dosyaları tek tek atalım.Şimdi bilgisayarı yeniden başlatalım.Usb miz başlatılmış durumda 1. Adımda anlattığım .bat uzantılı dosyamızın ismini karşınıza çıkan ekrana aynen yazalım.örnek dosyanın adı : casper123 ise casper123.bat olarak yazalım ekrana ve enter’layalım.
7: Soru sorarsa “y” tuşuna basalım.Bios format başladı !! :) 3-4 dakika kadar sürer ve yeni bios karşınızda.
Son olarak gelecek sorularınıza tüm içtenlikle cevaplamaya çalışacağım.İndirieceğiniz dosyalar bazı arkadaşlarımızın dediği gibi farklı bir laptop açılışı ekranı karşınıza çıkmayacaktır.Çünkü bu dosyalar orijinal casper dosyalarıdır.
Bir Casper Destek Çalışanı…
Sağlıcakla kalın ! :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba ben emre bende casper w765 sub kullanıyorum ama windows 8 de 32 bitte hata veriyo 64 de kuruluyo sende 64 kuruluyomu 8 yada dene bende kuruldun 64 bit

Son mesajlar