Windows 8 Kurulum Sorunu (ÇÖZÜLDÜ)

serdargul19931

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bildiğiniz gibi Windows 8 Nvidia ekran kartı olan Casper Bilgisayarlarda Intel HD Graphics 3000 grafik kartı, Windows 8 kurarken "Aygıtlar hazır duruma getiriliyor..." ekranında sorun çıkartıyordu. Konuyla ilgili Casper'ı sıkıştırmam neticesinde nihayet Windows 8 uyumlu Bios Güncellemesini alabildim. Yükledim ve sorunsuz Windows 8 kurdum :)

Bilgisayarımın Chipset'i A15, Bios'ta A15 modeli Chipset'lere uygun. Eğer farklı bir Chipset'iniz varsa Casper'la iletişime geçip uyumlu Bios Güncellemesini isteyebilirsiniz...
Casper'ın bana attığı mail ve Güncel Bios...

Cihazınıza Windows 7 yüklüyken ekteki işlemi uygulayıp, Windows8’i kurabilirsiniz.

Uygulanacak adımlar;

*Ürün sürücülerinin bulunduğu CD den Winflash uygulamasını windows 7 işletim sistemine kurunuz.
*Program çalıştırıldığında yüklenecek bios dosyasını isteyecektir.
*Ekteki dosyayı bulunduğu dizinden seçip, bios update işlemi uygulayınız.
*Bilgisayar yeniden başladıktan sonra Win8 DVD takılarak kurulum yapabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Casper Müşteri Hizmetleri

Bios Update. Version 303(Windows 8 Uyumlu)

http://freakshare.com/files/s1n4qyz6/A15PG-W--N8.rar.html

Windows 8'in +'ları...
-Açılış kapanış süresi kısaltılmış.
-Sistem genel olarak hızlandırılmış.
-Sistemde işlemci kullanımı çok az olduğu için bilgisayar daha serin çalışıyor, hiç fan sesi duymadım.
-Görsellik ve grafik açısından mükemmel.
-IE10 HTML 5 ile birlikle inanılmaz derecede hızlandırılmış.
-Kullanım açısından daha basitleştirilmiş.

Windows 8'in -'leri...
-Henüz çok fazla uyumlu driver ve program olmadığı için sorun yaşayabilirsiniz. Ben bluetooth, touchpad, photkey yazılımı ve ses kartı driverlarında sorun yaşadım.
-Metro arayüzünü beğenmeyebilirsiniz. Dokunmatik bilgisayarlarda daha kullanışlı olacaktır.
-Başlat yok.
-Korsan kullanmayı düşünüryorsanız etkinleştirmek daha zor.

İzlenimlerim bu yönde ama tavsiyem 2013'den önce kullanılmaması. Yoksa dediğim gibi driver problemi mutlaka yaşarsınız. Zaten Ekim ayında piyasaya sürülecek olan Windows 8 tam anlamıyla hazır değil. Güncellemelerle tamamlanacak.

Kolay gelsin, umarım faydalı bir konu olur :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çok teşekkür ederim kaç saattir sıkıntının ne olduğunu çözmeye çalışıyordum. bende bir casper kullanıcısıyım ve aynı sorun bende de var söylediğin yntemi deneyeceğim umarım chipsetler aynıdır yoksa benimde müşteri hizmetlerini sıkıştırmam gerekecek

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dxdiag'dan Chipsetini öğrenebilirsin. Eğer A15 ise şanslısın :) Ben 1 aydır bu sorunu yaşıyorum anca çözebildim. Casper sayesinde tabi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim şu winflsah uygulamsını bana allah rızası için bi upload etseniz ada link fln atsanız

axpe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uygulanacak adımlar;

*Ürün sürücülerinin bulunduğu CD den Winflash uygulamasını windows 7 işletim sistemine kurunuz.
*Program çalıştırıldığında yüklenecek bios dosyasını isteyecektir.
*Ekteki dosyayı bulunduğu dizinden seçip, bios update işlemi uygulayınız.
*Bilgisayar yeniden başladıktan sonra Win8 DVD takılarak kurulum yapabilirsiniz.

Winflash uygulamsı ve yeni bios dosyası aşağıdaki linktedir sorunun tam çözümü buyrun.Alternatif 3 link verdim.(Bios version 303 kesin çözüm)

http://www.mediafire.com/?za2r5gp1gnv545a
http://s3.dosya.tc/server4/mDu10S/casper-win8.rar.html
https://rapidshare.com/files/2491313477/casper-win8.rar

White Emperor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben bahsedilen bios dosyasını indirip winflash ile güncellememi yaptım. Sorun tamamer çözüldü. Ne donma ne siyah ekran kaldı. Casper CN serisi kullanıcısıyım ben de. Sorunu kesinlikle çözüyor. Makinem o kadar stabil oldu ki anlatamam. Açılış 10 sn, kapanış 8 sn. Bu başlıkta emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Siteye üye olmamın ilk amacı başlıkta emeği geçenlere teşekkür etmekti zaten. Çünkü bir aydır her yolu denemiş ama çözememiştim sorunu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim CNVTİ2410Q CASPER bilgisayrım var benimde o da aynı sıkıntı acaba bu driver uyarmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar benim bios sürümü 302 yüklenirmi yüklenmezmi bi bilginiz varsa yazabilirmisiniz boşu boşuna format atmayayim şimdi pc ye

S

SDN Okuru

SDN Okuru
vermiş olduğunuz linktenki dosyları indirdim ama winflash görmüyor sizin bios dosyasının uzantısı 303 bu program o tür uzantıyı okumuyor.

burunosances

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım verdiği dosyadaki winflash ı kuruyorum çalıştırmıya gelince çalışıyor ama arka planda ekrana gelmiyor. arka planda görevi sonlandırıyorum tekrar çalıştırıyorum ama sonuç aynı. Gittim başka yeni sürüm winflash yükledim. Yanlız bu winflash sürümleri sizin verdiğiniz bios a15.303 uzantısını görmüyor winflashın uzantıları farklı. Lütfen yardımcı olun biosum 301 versiyon pegatron a15 bunu 303 e yükseltsem tüm sıkıntılarım gidecektir. Windows 8 siyah ekran. Diğer windows lardada durmada blue screen hatası alıyorum winxp 32 bit 64 bit win 7 32 bit 64 bit hepsini yükledim ama bir türlü biosu güncelliyemedim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selamun aleyküm . ben win 8 kullanıyorum bilgisayarın yanında gelen orginal cd yi açılışta okutamıyorum . bios a girip ayarları da yaptım ama bir türlü olmadı buna bi çözüm sunun allah rızası için . bios phoinex tipi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:cursing:beyler hadi bi cevap kafam patladı uğraşa uğraşa nasıl halledicez bunu winflaşı yüklüyorum biosu görmüyor başka sürümleri denedim yine tık yok bundan önce birde tam windows 8 yüklerken services pack 1 hatası aldım onla uğraştım hadi bi yardım tamamen çözelim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tnctr sitesinde açılmayan winflash yerine alternatif bir yol yazdım arkadaşlar ben böyle yaptım ve oldu. 64 bit sistem kullandığım için açılmıyordu Google dan "casper a15 bios güncelleme tnctr" aratıp ilk tnctr adresine girerseniz orda var