Bu konuyu okuyanlar

Sierrasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
lsblk olcak ilk kod küçük L ile başlıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

fonttan dolayı karıştı galiba 1 gibi görünenler küçük L
Mesaj otomatik birleştirildi:

lsblk && sudo fdisk -l
Sonunu 1 zannediyordum. Dur çıktı bı şeyler.

Ne diyor? Ne yapmalıyım?
Vallahi seni de uğraştırdım ama hakkını helal et

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Sonunu 1 zannediyordum. Dur çıktı bı şeyler.

Ne diyor? Ne yapmalıyım?
Vallahi seni de uğraştırdım ama hakkını helal et

Linux kurulumu hiç gerçekleşmemiş gözüküyor diskte sadece Windows var. Mint’i kurduğuna emin misin? Herhalde daha kuruluma geçemeden boot ile alakalı sorunu yaşayıp biosta takılı kalmışta olabilirsin.

Sierrasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Linux kurulumu hiç gerçekleşmemiş gözüküyor diskte sadece Windows var. Mint’i kurduğuna emin misin? Herhalde daha kuruluma geçemeden boot ile alakalı sorunu yaşayıp biosta takılı kalmışta olabilirsin.
Bilmiyorum. Galiba olabilir. Peki napacagim bu durumda?

Sierrasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
biosa gireyim. Oradan tekrardan boot kısmına basayım, windowsu seçeyim diye düşündüm. Fakat direkt Windowsa girdi zaten.
Bu arada secure boot kısmını devre dışı bırakmıştık ya.
Bı sıkıntı olur mu?

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
biosa gireyim. Oradan tekrardan boot kısmına basayım dedim direkt Windowsa girdi zaten.
Bu arada secure boot kısmını devre dışı bırakmıştık ya.
Bı sıkıntı olur mu?

Hayır sıkıntı olmaz secure boot.

Sierrasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hayır sıkıntı olmaz secure boot.
Saatlerdir sorunumla uğraştınız. Benim sorularıma sabırla cevap verdiniz ?
Çok teşekkür ediyorum ?
Allah razı olsun sizden. Bu cuma akşamı; inşallah Allah ne istiyorsanız onu nasıl etsin ??

• Sevgi dolu
Reactions: bud

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Saatlerdir sorunumla uğraştınız. Benim sorularıma sabırla cevap verdiniz ?
Çok teşekkür ediyorum ?
Allah razı olsun sizden. Bu cuma akşamı; inşallah Allah ne istiyorsanız onu nasıl etsin ??

Rica ederim önemli değil ?

Yapışkan tuş

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
25
Herkese merhabalar. Casper Nirvana NB14 notebook bilgisayarım var.
1-2 yıldır wifisi bozuktu. E-internet ağ kablosuyla bağlanıyorum. Sorunu düzeltmek için ne denediysem olmadı.
Sonra başka bir forum sitesinde sorduğumda; belki Windows 10dan dolayı sıkıntılı olduğunu, tarif ettiği şekilde linux yüklememi ve wifisinin çalışıp çalışmadığını kontrol etmemi istedi. Hala çalışmıyorsa bilgisayar da sıkıntı var dedi.
Dün gece vakti, bu gıcık arkadaşın dediğine uydum. Rufers ile isoyu usbye attım. Oradan linux yükledim. Yüklemez olaydım. Yapınca her şeyin silinecek olduğunu söylemedi. Benim de aklıma gelmedi.
Her şeyim. Tüm dokümanlarım silindi. Bilgisayarı kullanamamam da cabası oldu.
Şimdi gideyim en iyisi bir yetkili servise mi götüreyim bilgisayarı? (200-300₺ arası olur dedi)
Yoksa evde bu bilgisayarı nasıl düzelteceğim?
Tekrardan linuxtan-windowsa nasıl geçebilirim?

Lütfen yardımcı olur musunuz?
Tek tek yazıp anlatıp yardımcı olursanız sevinirim.
Kaç saattir bilgisayar başında ağlıyorum. Çok kırgınım şu an da ??
Sistem özelliklerine baktım verini nasıl kurtarıcaksın onu yazıkki bilmiyorum ama o bilgisayara windows 10 yerine,windows 8.1 embedded industry pro kur sistemin 32 bit mi 64 bit mi

Link: Download Windows Embedded 8.1 Industry Pro Evaluation from Official Microsoft Download Center

Sierrasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sistem özelliklerine baktım verini nasıl kurtarıcaksın onu yazıkki bilmiyorum ama o bilgisayara windows 10 yerine,windows 8.1 embedded industry pro kur sistemin 32 bit mi 64 bit mi

Link: Download Windows Embedded 8.1 Industry Pro Evaluation from Official Microsoft Download Center
Çok teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığınız için. Ama düzelttim. Allah'tan linuxu tam kuramamamisim. Şu anda direkt Windowsa giriyor. Bilgilerim silinmemiş.
Teşekkür ediyorum ?

Yapışkan tuş

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
25
Çok teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığınız için. Ama düzelttim. Allah'tan linuxu tam kuramamamisim. Şu anda direkt Windowsa giriyor. Bilgilerim silinmemiş.
Teşekkür ediyorum ?
Öncelikle rica ederim. yani benim demek istediğim sistemin özellikleri düşük olduğundan o bilgisayar windows 10da ağır çalışır windows 8.1e geç ersen windows açılış hızı 2 kat artar.Anlatamadıysam özür dilereim ama bu önerimi düşünsen beni çok mutlu edersin saygılar.