Casper Nirvana NB 15.8. laptopun direk kendisi fps drop yiyor.

Bu konuyu okuyanlar

AllahDiyenMaster

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
bana bir yardım edebilir misiniz? Bu olay 2 veya 3 hafta önce başladı. Ve artık oyun oynamaktan keyif değil, sinir oluyorum. Sadece League Of Legends oynuyorum. Pek fazla oyunum yok fazla. League Of Legends Oynarken 70-60 FPS alırken birden bire 10-20 saniye arası donmalar yaşıyorum. Grafikleri bile en düşüğe çekmeme rağmen bu duruma maruz kalıyorum. Bu durum sadece oyun için geçerli olmasa da bilgisayarın kendisi FPS drop yediği zaman 2-5 saniye arası donmalar yaşıyorum. Driverlarım felan güncel ama nedense çözemedim.Ve de bilgisayarın direk kendisi fps drop yiyor.

Laptopun özellikleri:

4gb RAM

120gb SSD

İntel Core i3 işlemci

Intel HD Graphics 4000+ ekran kartı

ve Windows 10 var.

ThrottleStop deneyim dedim. Bazen maximuma bezan biraz kıstığım zamanda pek bir değişiklik göremedim. pek iş görmüyor. Sorunun nereden kaynaklandığını bilmiyorum. Ama saatlerce kullanıyorum. Derslere girdiğim olduğu için. Acaba aklıma gelmişti ama doğrumudur bilmem. Acaba termal macunu felan mı bitti diyeceğim fakat laptop ortam sıcaklığı dolayısıyla fazla ısınmıyor ki çok soğuk oluyor oda, ben bile üşüyorum. Yani pek bir şey bulamadım. Buraya sormak istedim. umarım konuyu yanlış yere açmamışımdır. Bana yardımcı olabilirseniz minnettar olurum, şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

radtiyeraprap

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
9
Hangi oyunda yaşıyorsun bu sorunu daha açabilir misin konuyu? Bilgisayar özellikleri çok fazla oyun oynamaya müsait özellikler değil zaten. Eğer sonradan başladıysa işlemciden fazla yiyen özellikleri kısabilirsin. Ya da Youtube'da FPS arttırma videoları var onlara bakarsın. Eğer hiçbiri işe yaramazsa Casper ile iletişime geç. Satın alma sonrası hizmetleri iyi, ben en azından öyle tecrübe ettim.

AllahDiyenMaster

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hangi oyunda yaşıyorsun bu sorunu daha açabilir misin konuyu? Bilgisayar özellikleri çok fazla oyun oynamaya müsait özellikler değil zaten. Eğer sonradan başladıysa işlemciden fazla yiyen özellikleri kısabilirsin. Ya da Youtube'da FPS arttırma videoları var onlara bakarsın. Eğer hiçbiri işe yaramazsa Casper ile iletişime geç. Satın alma sonrası hizmetleri iyi, ben en azından öyle tecrübe ettim.
kanka pc de minecraft ve LoL var. Başka oyun barındırmıyorum. Eskiden csgo bile oynayabiliyordum pc de. Tabi fps drop yemiyorum o zamanlar. Ama sonradan yavaş yavaş gelişti. 1 oldu, 2 oldu, 3 oldu, 4 oldu, bıktırdı sonradan. Yani sorun nereden bilemiyorum artık araştırdım ve hala araştırmaya devam ediyorum ama yine de bulamadım. İşte düşük grafikle League Of Legends oynarken 60-70 alıyorum, bir anda 02-06 fps e düşüveriyor. Yani fps ile ilgili sorunum yok, zaten monitörüm 60 hertz olduğu için 60-70 fps alıyorum. Acaba monitör hertzini geçtiği için drop yiyor olabilir miyim? 50 fps te oynamayı deneyeceğim bi ara. Ha birde unutmuşum asphalt 9 var pc de. League Of Legends oynarken yediğim fps drop u asphalt 9 da o kadar almıyorum. LoL de 1 el attığımda 3-4 drop yiyorsam asphalt 9 da en fazla 1 kere yiyorum ama bazen işte asphalt 9 da drop yersem direk oyundan atıyor, o sıkıntısı var. ve asphalt 9 da en yüksek kaliteyle oynadığım halde LoLden yediğim dropu asp9 da almıyorum. Ama işte dediğim gibi pc nin kendisi de böyle en fazla 5 saniye drop yiyor. Açıkçası bu aralar da fazla sardım oyuna ama hani yani nasıl desem bilemiyorum çok sıkıntı çekiyorum. Ben çalıda bekliyorum, karşımda 2 adam var, Pc bana garezine işliyor o anda tak diye dropu yiyorum ve donuyor, 15 saniye fps drop yiyorum, o anda zaten ölüyorum. Bu arada işlemcide fazla yiyen özellikler derken ne gibi şeylerden kastediyorsun? Biraz açıklığa kavuşturur musun?

Son düzenleme: