Casper Nirvana F700 kutusundan çıkıyor

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Casper Nirvana F700 özellikleri

15.6 inç boyutlu Full HD LED ekrana sahip olan Casper Nirvana F700 modelinde, Intel Core i7-7500U işlemcisi yer alıyor. 2.7 GHz'de çalışan bu işlemci Turbo Boost ile 3.5 GHz seviyesine çıkabiliyor. Bilgisayarın grafik işlemlerini ise 4 GB DDR5 belleğe sahip olan Nvidia GTX950M grafik birimi üstleniyor.

upload_2017-6-17_9-51-9.png

1 TB HDD ve 128 GB SSD ile depolama ihtiyacını karşılayan bilgisayarda 16 GB DDR4 RAM yer almakta. Nirvana F700 modelinde 1 adet HDMI, 1 adet USB 2.0 ve 2 adet USB 3.0 girişine ek olarak, DVD/CD yazıcıya yer verilmiş. 2.2 kg ağırlığa sahip olan bilgisayarda 4090 mAh (45Wh) kapasiteli bir batarya yer alıyor.

Casper Nirvana F700 kutusundan çıkıyor

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Merak ettiğim noktalar,

• Güç tüketimi ve soğutmada iddialı denmiş, Cihaz yüklenimde (baskı altında) kaç derece? test edip bilgin verin bence

• Casper tasarımda kendini geliştirmiş evet, zira o tasarım Toshiba'nın L series C tasarımının bir türevi

• 4 GB DDR5 gtx950m 128 bit DirectX 12 destekli güzel bir kart kanımca, tabi 7. gen. bir işlemciye 5. gen bir gpu biraz garip geldi bana, GTX 1050 Ti daha iyi olabilirdi

• 16 GB DDR4 RAM tabiki iyi, oyunlarda çizin tasarım uygulamalarında video düzenlemesinde çok hoş ayrıca 2133 MHz bildiğim kadarı ile,

• Port yapısı USB HDMI VGA SDCARD güzel, USB type C olsa tadından yenmezdi,

• Ses sitemi hakkında da merakla detaylı incelemeyi bekliyorum, Tabi Sonic Master, Harman Kardon, Beats, Bang & Olufsen beklemiyorum ama en azından orta halli bir speaker üreticisinin ürünleri koymak laptop'a ayrı bir haz katar.

• Wi-Fi AC desteklidir diye tahmin ediyorum.

• 2.2 kg gayet başarılı bence ayrıca bu ağırlığa optik sürücü de dahil olması cabası

• Bir diğer merak konusu adaptörü nasıl tasarımı standart adaptörler gibi mi yoksa farklı bir adaptör mü karşımıza çıkacak.

• Bluetooth hangi modeli var ethernet nasıl özelliklerde

• Klavye ışıklı ise zaten efsane olmuştur, fakat bu tarz üst segment ürünlerde bence mat yerine parlak yüzeyli tuşlar kullanılmalı

• Ekran teknolojisi de ilgi konusu kaç hertz mesela ? Full HD çok güzel ama olay bir noktadan sonra çözünürlüğü geçip ekran penel teknolojileri koşuyor, ips, led, crystal-clear etc.

• özetle İncelemeyi bekliyoruz