Casper Excalibur

Bu konuyu okuyanlar

Emreaydn61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Uzun zamandır laptop almak için araştırma yapıyordum yks sonucum açıklanınca alıcaktım lakin 2 Temmuz günü Hepsiburadada Casper Excalibur G900.1075-D5L0X Intel Core i7 10750H 32GB Fiyatı bu bilgisayar 13000tlden 9000 tlye düştü.Bu özelliklerde bu fiyata birdaha bulamam deyip aldım.Oynicagim oyunlar Bf 5,Ark,Rust,R6 gibi oyunlar rahatlıkla oynamak istiyorum çünkü yıllardır 4 GB ramli saçma bir ekran kartıyla tek oyun oynuyabildim o yüzden artık rahat etmek istiyorum ama intarnette 1660ti lı G900 Ler yeni olduğu için pek inceleme yok hep rtx 2060,2070 li modelleri var bu laptopun oyun performansı nasıl olur?
Bütün özelikleri benim için fazlasıyla yeterli sadece 256 GB SSD yetmeyebilir bana Casper in bu kasalarinda extra SSD slotu var mı sonradan ekletebilir miyim?
Ve kullananlar excaliburdan memnun mu ?

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Uzun zamandır laptop almak için araştırma yapıyordum yks sonucum açıklanınca alıcaktım lakin 2 Temmuz günü Hepsiburadada Casper Excalibur G900.1075-D5L0X Intel Core i7 10750H 32GB Fiyatı bu bilgisayar 13000tlden 9000 tlye düştü.Bu özelliklerde bu fiyata birdaha bulamam deyip aldım.Oynicagim oyunlar Bf 5,Ark,Rust,R6 gibi oyunlar rahatlıkla oynamak istiyorum çünkü yıllardır 4 GB ramli saçma bir ekran kartıyla tek oyun oynuyabildim o yüzden artık rahat etmek istiyorum ama intarnette 1660ti lı G900 Ler yeni olduğu için pek inceleme yok hep rtx 2060,2070 li modelleri var bu laptopun oyun performansı nasıl olur?
Bütün özelikleri benim için fazlasıyla yeterli sadece 256 GB SSD yetmeyebilir bana Casper in bu kasalarinda extra SSD slotu var mı sonradan ekletebilir miyim?

Fan sesi çok fazla diyorlar

26¥¥26

Profesör
Reaksiyon puanı
1,554
Eğer pc ni çok gazla gezdirmeyeceksen masaüstü al.Laptop daha çok iş içindir.Oyun için alsanda 2 - 3 yıl götürür.Casperlarda çok fazla fazn sesi var diyorlar ve kasası kalitesizmiş.Ama özellikler ve fiyat efsane.

Sarıca_46

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Hayırlı Olsun
Fan sesi ile alakalı pc gelince bir test yaparsınız. Ayrıca bu tarz pc'lerde 2. slota yer verip boş bırakıyorlar.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Bu üründe iki adet M.2 slotu var birisi boş geliyor. Bence fiyatına göre iyi. Ancak içerisindeki işlemci ısınan bir işlemci. Ortalama 90 derecelerde çalışıyor. Fanlar maksimum moda alınınca 83 civarına kadar düşüyor ancak o zaman da yaklaşık 70 db ses oluyor ortamda. Yine de dediğim gibi fiyatına göre iyi bir ürün.

Emreaydn61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Eğer pc ni çok gazla gezdirmeyeceksen masaüstü al.Laptop daha çok iş içindir.Oyun için alsanda 2 - 3 yıl götürür.Casperlarda çok fazla fazn sesi var diyorlar ve kasası kalitesizmiş.Ama özellikler ve fiyat efsane.
Üniversiteye gideceğim için aldım.Fan sesi sıkıntı değil suanki pcden alışığım fan sesine Google'da bile hayvan gibi ses çıkıyor o yüzden o kısım çok sıkıntı değil ama dedigin gibi bu fiyata bu özellikleri bulamadim başka yerde şuan 10500 olmuş zaten ama ben 9000 e aldım ve bu fiyata bu özellikler imkansız o yüzden iyi yaptığımız düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayırlı Olsun
Fan sesi ile alakalı pc gelince bir test yaparsınız. Ayrıca bu tarz pc'lerde 2. slota yer verip boş bırakıyorlar.
Zaten herkes aynı şeyi yazmış sanırim fan sesi sıkıntı bu excaliburlarda ama bana pek sorun değil gelince oyunlarda testleri yapar tekrar yazarım.

Emreaydn61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bu üründe iki adet M.2 slotu var birisi boş geliyor. Bence fiyatına göre iyi. Ancak içerisindeki işlemci ısınan bir işlemci. Ortalama 90 derecelerde çalışıyor. Fanlar maksimum moda alınınca 83 civarına kadar düşüyor ancak o zaman da yaklaşık 70 db ses oluyor ortamda. Yine de dediğim gibi fiyatına göre iyi bir ürün.
Fan sesi ve işlemci ısısi performans düşürmedigi sürece benim için sıkıntı değil çünkü suanki pcde google de bile bazen kasaya dokunamiyorum o yüzden çok sıkıntı değil ve fiyatına göre çok Uygun olduğu için aldım dün umarım pişman etmez

Fiyatına göre süper direk düşünmeden al derim.
Dün aldım günün fırsatı vardı 13000 binden 9000 e düşmüştü bu fiyata imkanı yok bulamazdim zaten 3-4 saat içinde bitti kampanya Çarşamba gelicek bakalım hayırlısı ?

Mr.Scout

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Bence bu fiyata kaçırma. Benim arkadaşımda da var excalibur 6 ay falan oldu sorunu yok şimdiye kadar. İnternette araştırırsan casper kötü gibi bir algı oluşmuş herkeste, neden anlamıyorum. Hayatında casper kullanmamış adamlar gelip İnternette casper kötü casper alınmaz falan diyorlar. 6 senedir casper laptop kullanan biri olarak bende hiç sorun çıkmadı şimdiye kadar. Fan sesine gelince biraz fazla evet ama içindeki donanımı düşününce bana normal geliyor fan sesi de :)

Emreaydn61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
sağlam indirim yapmış casper bildiğim kadarıyla karne tatiline özel indirimde yapmışlar hocam bi excalibur e600 de bak derim masaüstünün gamingde avantajı çok

Hocam dün aldım g900 çok sağlam indirim vardı 4k düşmüştü üniversiteye gitcegim için aldım ama yoksa masaüstü alırdım

Bence bu fiyata kaçırma. Benim arkadaşımda da var excalibur 6 ay falan oldu sorunu yok şimdiye kadar. İnternette araştırırsan casper kötü gibi bir algı oluşmuş herkeste, neden anlamıyorum. Hayatında casper kullanmamış adamlar gelip İnternette casper kötü casper alınmaz falan diyorlar. 6 senedir casper laptop kullanan biri olarak bende hiç sorun çıkmadı şimdiye kadar. Fan sesine gelince biraz fazla evet ama içindeki donanımı düşününce bana normal geliyor fan sesi de :)
Evet aslında araştırma yapmistim caspera karşı bir algı var lakin excalibur gerçekten ayrı tutuluyor gördüğüm kadariyla fan sesi ve işlemci ısınıyor dışında başka şikayetler etmiyor kimse ama bence onlarda laptoplar in çoğunda var o yüzden çok şıkıntı etmiyorum

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Param olsa elimdekinin iade süresi geçmeden direkt alacağım bir modeldi bu indirimi görünce. Sağlık olsun.

26¥¥26

Profesör
Reaksiyon puanı
1,554
Ya 2000 3000 tl ye iş laptopu alıp kalan paraya masaüstü alacaktın.Yada direk laptop alacaktın.Hayırlı Olsun.

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391
Excalibur genel olarak sevilen bir oyun bilgisayarı değil. Ancak Excalibur genel olarak çok uygun fiyatlarda satılıyor. Aldığınız bilgisayarda fiyatına göre çok uygun ancak kronik sorunlar ve yüksek ısınma gibi sorunları var. Yüksek dıvaklıklardan dolayı haliyle çok fan sesi çıkaracaktır. İnşallah sizde böyle sorunlar olmaz güle güle kullanın.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Aldıysan iş bitmiştir, seçimin de iyi. Uygun fiyata almışsın. Vesveselere yer verme❗

Son mesajlar