Cari açık bütün beklentileri aştı, 65 milyar dolara ulaştı

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Hangi gerçekler? İşinize gelen gerçekler mi?

Shizo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
- 3.kopru ve havalimani yapacagim diyip orayi ranta ac.
-nukluer santral kuracam diye dogayi oldur sonra yagmur yagmiyor susuzluk olacak de.
-milli silah milli arac uretecegiz de motoru amerikadan silah unitelerini israilden ve diger malzemeleri hollanda gibi ulkelerden al..
-hizli treni acip coluk cocuga sahip cikama.

Evet millet artik yemiyor..

Ağzına sağık..Yeminle ben yazacaktım
Ömrün uzun olsun kardeşim

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Sizin işinize gelmeyenleri napıcaz peki? Siz yazınca gerçek olup biz yazınca masal olanları nereye koyalım?

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Masallari siz cok seversiniz.. Bi 90 lar deyip kalmissiniz.. Su anki hizli gelisen teknolojik gelismeler olsa muhakkak o zaman yapilirdi.. Ama tek uzuntum 90 li yillarda siyasetle ugrasanlar keske yollari kendi es ve dostlarina yaptirsalardi.. Anlayana..

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Teknoloji dünyada son 10 yılda mı gelişti? Yoksa sen teknolojiyi son 10 yılda mı yakaladın?

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
21. yüzyılda teknoloji bir önceki yüzyıla göre daha hızlı geliştiği ortada.
İktidara gelipte bu fırsatı değerlendiremeyenler ülkeyi bu duruma getirenler utansın

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Neyse ya tartışmaya ne gerek var? Nasıl olsa her türlü çark bu tarafa dönüyor.. :) siz yazmaya devam edin.. :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bu ülke 80 yıldır bir halt yapamadı zaten. Niye şimdi yapılmayınca(!) çemkiriyorsunuz o da ayrı bir mevzu.. Sanki çok ileriydik de geri gittik.. :)

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Bu devletin kurumlarını satıp parasını yemediler en azından

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Bu devletin kurumlarını satıp parasını yemediler en azından
Bilmeyenler buyursun baksın burada bunlar sadece bir kısmı en azından bilgi sahibi olurlar .
e7an0m.jpg

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Anlıyorum sizi. hı hı. evet. :) öncekilerin satacak ekmeği bile yoktu tabi. Doğru diyosun neyi vardı ki satsın. :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Edit not: Bunlar da size göre satış tabi. Kabul ettiğimi sanmayın. Öyle rahat rahat konuştuğumdan ülkenin satılmasından mutlu olduğum düşünülmesin. Hani öyle bir şey yok zaten. Neyse işte.. Üstteki mesajıma geri dönün şimdi..

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Ne kadar ironiktirki o satılan kurumlar AKPden önce kurulmuştu :))
Tabi bunu bilmeden konuşanlar var o resimde en basit örneği Türk Telekomdur. 24 Nisan 1995 te Ptt den ayrılarak kurulmuştur bilmem anlatabildimmi ?
Bilmediği gibi bilmediği şeyin üzerinden yorum yapmayın :))

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Hadi canım vallaha mı diyorsun. Ben de bu kurumları Akp açıp açıp sattı sanıyordum. Vay be öyle değilmiş demek sağol yaa. =)))

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Bunlarıda oku o zaman belki bilgi dağarcığın bir nebze daha genişler ;)
KP1J49.jpg

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Valla ne diyim. Size mutluluklar.. =)

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Ne farkınız kalıyor 80'lerden 90'lardan ?
Daha adam gibi yorumumu okuyup cevap veremiyorsunuz.

Rusya mı ? Mısır mı ? Fransa mı ?
Hangisi sizin ülkeniz acaba ?
Türkiye bu ülkelerden sırasıyla Buğday,Piriç ve Arpa ithal ediyor.
Bu ürünler Türkiye'de üretimi yapılabilen ürünler.
Tarım alanını ve çiftçi sayısını arttırarak ithal etmemize gerek kalmaz.
Daha çok ihraç edebiliriz.
İşte bunu söyleyince tetikçi oluyoruz.
Kimin tetikçisi oluyoruz acaba ? Hangi ülkenin tetikçisi oluyoruz Türkiye'nin iyiliğini isterken ?

Politik ve Askeri anlamda güç kazanamayacağımız gün yüzünde olan Nükleer santral yapımına karşı çıkmak mı tetikçi yapıyor bizi ?

Otomobil yapın diyoruz, "ya üff yapacağız sabredin" diyorlar.
Dostum 11 yıldır iktidarsın,ülkeyi yönetiyorsun daha kaç yıl lazım ?

Net söylüyorum. İyi niyetli değilsiniz.
Neden yapılabilecek şeyler yapılmasın ? Neden daha iyi olmak varken yerimizde sayalım ?
Sadece ideolojinize yakın olan kişilerin hep güç sahibi olmasını istiyorsunuz.
Yolsuzluk ve başarısızlık umurunuzda değil.
Pardon ya yolsuzluğu yapanlar paraleldi değil mi ?
Peki başarısızlık ? Sebebi halk değil mi ?

Ayrıca, ilkokul çocuğunun aklama yöntemlerine başvurması 25 yaşındaki birinin gerçekten üzücü.
"Onlar da konuştu ama örtmenim !!!"
"Onlar da yapamadı o soruyu." Evladım sen o adamlardan 11 yıl ileridesin.
Niye kendini onlarla bir tutuyorsun ?
Kendini aklama yöntemin 80'ler,90'lar mı olacak hep ?
Günümüze gelemeyecek misiniz ?
20 yıl geriden mi takip edeceksiniz ?

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
''Sanki çok ileriydikte geri gittik''
sonuçta birilerine göre o yüzden boşverin hocam :)
Bakmak ile görmek arasındaki fark bu kadar basit olsa gerek...

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Sizin tek yaptığınız ülkenin çarkına çomak sokmak. Tabi o çark da size göre hırsızlık, yolsuzluk ya neyse.. Bence tartışmaya hiç gerek yok.. Herkes yine işine geleni okuyor, okuduğunu biliyor..
Çiftçimiz kendini farmville'ye kaptırınca oldu hep bunlar.. =)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Şimdi burada oturup sizlere bir de ironi dersi mi vereyim çocuklar? =) neyse beni anlayan anlamıştır. Beni anlamayanların hakkımdaki düşünceleri pek umrumda olmuyor, bunu da söylememe gerek yok galiba. Neyse söylemiş olduk. =)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Aboneliği kapatıp gidiyorum bu konudan da. Fazlasıyla anlattım bence. İyi forumlar. =)

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Devlet ile hükümet birbirinden çok farklı kavramlar.
Biryerde işler yanlış yapılıyorsa tabiki eleştirilmeli
Önüne somut kanıtlarla gelen adama
ahahaha deyip geçmeye benzemiyor devlet işleri malesef... =)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadalar hala taraf tutarak tartışıyorsunuz. Doğru ile yanlışın tarafı olmaz ve olumsuzlukların suçunu tek bir tarafa yıkarak hiç biryere varamazsınız varamıyoruzda Adamların yaptığı doğru şeylere bu iyi oldu derseniz korkmayın onlardan akp yada chp li olmazsınız Aksine saygı duyulan olursunuz B.z kötü olanı söylemekten ziyade kötülemekle uğraştıkça bir yere varamıyoruz bide şikayet ediyoruz bunca sene yapamadılar diye. benim kanım bir hırsızlık var ama adamlar korkuyor söylemeye niye korkuyor çünkü saldırılar haksızken bile çok zedeeyici o yüzden kabul etmiyorlar. Bu arada o satılan yerleri iyi ki sattılar . işe gitmeden alınan maaşlar iççine doldurulan taraftarlar sayesinde zaten para kazanmak biyana zaten delli gibi zarar ediyordu. kar eden bir işletmemiz yoktu arkadaş bunu da söyle Ama bak zarar bile etse stratejik olan telekomu satmayacaktı. Siz şimdi bilmezsiniz google amcanıza sorun bu ülkede ÇÖPLÜK patladıda kaç kişi oldu SABAH 4 te hastanelerde numara almak için kuyruk olurdu Öğrencilerin en aza yarısınnın kitapları varsa eş dost abilerinki alınır yoksa ancaikinci döneme tamamlanırdırdı Şimdi o et fiyaları arasındaki farkı bide şöyle hesapla 250.000.000 liraydı ve çoğu Patron bunu vermez kayıt dışı çalıştırdı.Ne acıdır ki eleştirdiğiniz başarıları sizin yapabilmeniz lazımdı ama asla yapamazsınız ve YAPMADINIZ(bu lafım solcu kardeşlerime)Daha da acısı yolsuzluk ve hırsızlığı hiç olmamış gibi konuşan Ahlakı ve Erdemiyle övüne insanlar varlığını belirten herkeze düşmanca saldırıyor(Bu da sağcı kardeşlerime) Her zaman doğruları konuşup her işimizi hakkını vererek BİZ yaparsak sorun kalmaz arkadaşlar.Şimdi o refah seviyesi yüksek ülkeler başkalarının aklı ve ahlakıyla üretimiyle o seviyeyi yakalamadıBaşkaları yapsın diye bakarken kaybettğimiz sadece sağcı yada solcuların değil BİZİM GELECEĞİMİZ hepimizin

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Konuyu ve yorumları satırı satırina okudum ve hükümeti eleştirmek vatan hainliği ile yaftalama yada nükleer santral yapıp bununla beraber silah geliştirilebileceğini sanma (2010 öncesinde belki yapılabilirdi) sonrasında yakıt bankası sözleşmesi gereğince ülke topraklarında bulunan uranyum u araştırma geliştirme hakkı elimizden alınmış olması bilmemek bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak ne garabet bir durum dur artı yol yapmak tokı yapmak havalimanı yapmak cari açığı nasıl düşürecek bunun izahıni yapacak arkadaşlar konuşmaya davet Ediyorum ha bu yapılanlar ülke insanına faydasi dokuncak ama cari açığı düşürmeyecek aksine yükseltecek Ha birde asgari ücret ile bal gibi geçinilebiliyordu değilmi onu unutmuşum

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Hainlikten ben bahsettim

Ülkenin zenginleri toptancılık yaparken bir şey üretmeye karşı direnç gösterirken bu ülkede bir şey yapamazsın. İngilizlerin yapay zenginleri hepsi.

Üretmeyen hemde üretmeye karşı cephe alan burjuva benim için millet için haindir senin milletin başkaysa bilemem tabi