Canlı bomba karakol önünde kendini patlattı

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
[h=2]İstanbul Sultangazi 75. Yıl Polis Merkezi'nin önünde canlı bomba saldırısı gerçekleşti. Patlama nedeniyle 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.[/h]Ekli dosyayı görüntüle 8677

İstanbul Sultangazi 75. Yıl Polis Merkezi'nde bir patlama meydana geldi.
Saat 11.00 sularında meydana gelen patlama nedeniyle bir kişinin öldüğü, 4 kişinin yaralandığı belirtiliyor. Yaralıların durumunun ağır olduğu kaydediliyor.
Karakol bahçesindeki patlama canlı bomba saldırısından kaynaklandı. Canlı bombanın nizamiye kapısından girerek karakolun giriş kapısında bombaları patlattığı ifade ediliyor.
Patlama nedeniyle karakolun giriş kapısında kısmi çökme meydana geldi.
Patlama sonrasında bölge güvenlik çemberine alındı. Olay yerine ambulansların sevk edildiği öğrenildi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25381016/

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
[h=2]"Canlı bomba karakol önünde kendini patlattı"[/h]Canlı bomba kendini değilde kimi patlatacaktı kediyi mi :)

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
kimliğinide tespit etmişler

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
içimden neler geçiyor var ya söylemek istemiyorum Allah ölenlerin ve yararlananların ailelerine sabır ve acil şifalar versin

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
konuyu dağıtmamak için ayrı açmayıp buraya ekledik

• Sultangazi'deki Gazi Polis Merkezi'ne yönelik canlı bomba saldırısında şehit olan Polis Memuru Bülent Özkan'ın durumu fark ederek patlamadan hemen önce silahını çekip ateş ettiği belirtildi. Şehit Özkan'ın meslekteki başarılarından dolayı Asayiş Şube Müdürlüğü personeline seçildiği ve kısa bir süre sonra göreve başlayacağı öğrenildi.
Bombalı saldırının ardından başlatılan soruşturmada olay anının detayları ortaya çıkmaya başladı. Boynunda asılı çanta ve elindeki evraklarla karakolun girişinde bulunan silahlı nöbetçinin yanına yaklaşan canlı bomba, "Karakoldan haber verdiler. Bana ait bir evrak varmış. Alıp çıkacağım." diyerek binaya girmiş.

Bu konuşmanın ardından canlı bomba, X-Ray cihazının bulunduğu kapı bölümüne doğru yöneldi. Kapıda nöbet tutan polis memurunun ifadesine göre zanlının içeri girmesinin hemen ardından içerden iki el silah sesi geldi. Nöbetçi silahını doğrultarak içeri doğru yöneldiği sırada büyük bir patlama meydana geldi. Silahını çekerek canlı bombaya ateş ettiği belirtilen Bülent Özkan, olay yerinde hayatını kaybetti.

ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ'NE SEÇİLMİŞ

Polis memuru Bülent Özkan'ın başarılı çalışmalarından dolayı Asayiş Şube Müdürlüğüne tayin edilmek üzere olduğu ortaya çıktı. Asayiş Şube Müdürlüğü kadrosuna seçilen Özkan'ın yeni görev yerinde çalışmaya başlamak için işlemlerinin tamamlanmasını beklediği öğrenildi.

PAZAR GÜNÜ DÜĞÜNÜ OLACAKTI

Sultangazi Polis Merkezi'nde meydana gelen patlamada şehit olan polis Bülent Özkan'ın evine ateş düştü. Şehit polis Özkan'ın önümüzdeki Pazar günü düğünü olduğu öğrenilirken, şehit babası Ergun Özkan, 'Şerefsizlerin yüzünü güldürmeyeceğiz' dedi.

Sultangazi Polis Merkezi'nde canlı bombanın kendini patlatması sonucu meydana gelen patlamada şehit olan polis Bülent Özkan'ın Cebeci Mahallesi'nde bulunan baba ocağına acı haber ulaştı. Şehit Bülent Özkan'ın evinin bulunduğu sokak arkadaşları tarafından Türk bayraklarıyla donatılırken, şehit babası Ergun Özkan ise evinin önünde taziyeleri kabul etti. Şehit babası Özkan, 'Şerefsizlerin yüzünü güldürmeyeceğiz, siz de ağlamayın' dedi.

Şehit Özkan'ın arkadaşları ise çok üzüldüklerini belirterek, 'Haftaya Pazar günü düğünü vardı. Çocukluk arkadaşımızdı, davetiy dağıtıyordu. 'Düğünüme gelmezsen ayağına sıkarım' diye espri yapmıştı bana. Düğün davetiyesi dağıtıyordu çok üzgünüz' dediler.
http://www.sabah.com.tr/Gundem/2012/09/11/sehit-polis-cani-pahasina-karakolu-kurtardi

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Hergün ordan burdan terör haberleri geliyor. Bu ülke bu hale düşecek ülke miydi be?

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Hergün ordan burdan terör haberleri geliyor. Bu ülke bu hale düşecek ülke miydi be?
Allahuzülcelal hadis-i kudsisinde şöyle buyuruyor benim dostuma savaş açana ben harb ilan ederim
yıllardan beri ibadetle meşgul bir kesim inatla terorist üçüncü sınıf yaratık olarak algılandı şehid oğlunun şehadet beratını bile analara vermediler ve o küçük kızlar törenlerde aşağılananlar üniversite girişlerinde eteği parçalanan sokakta başörtüsü parçalananlar
eski devirlerde zulmun sonunda siyah bir bulut belirirmiş ve sonrasında Cebrail As. nin sayhası hani kur'anda zikrolunuyorya sayhaten vahideten bir sayha onlara yetti
Zannediyorlarki kainat sahipsiz Allah[cc]ın sabrı çok eğerki azab bulutları üstümüze gelmiyorlarsa bunu engelleyenler vardır Allah[cc]onların yüszüsuyu hürmetine bunu geciktirir başta peygamber varisi alimlerdir sonra sıra devam eder süt emen çocuklar otlayan inekler......
nihayet yeniyönetimle zulüm azalmıştır inşaallah kalkacaktır zulum kalkarsa güzel günler bizi beklemektedir

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Allahuzülcelal hadis-i kudsisinde şöyle buyuruyor benim dostuma savaş açana ben harb ilan ederim
yıllardan beri ibadetle meşgul bir kesim inatla terorist üçüncü sınıf yaratık olarak algılandı şehid oğlunun şehadet beratını bile analara vermediler ve o küçük kızlar törenlerde aşağılananlar üniversite girişlerinde eteği parçalanan sokakta başörtüsü parçalananlar
eski devirlerde zulmun sonunda siyah bir bulut belirirmiş ve sonrasında Cebrail As. nin sayhası hani kur'anda zikrolunuyorya sayhaten vahideten bir sayha onlara yetti
Zannediyorlarki kainat sahipsiz Allah[cc]ın sabrı çok eğerki azab bulutları üstümüze gelmiyorlarsa bunu engelleyenler vardır Allah[cc]onların yüszüsuyu hürmetine bunu geciktirir başta peygamber varisi alimlerdir sonra sıra devam eder süt emen çocuklar otlayan inekler......
nihayet yeniyönetimle zulüm azalmıştır inşaallah kalkacaktır zulum kalkarsa güzel günler bizi beklemektedir

Yeni yönetimle zulüm azalmamış tam tersi artmıştır. Her gün orda 5 asker şehit oldu burda 25 asker şehit oldu haberleri gelmektedir. Atatürk, Menemende Kubilay'ın öldürüldüğünü öğrendiğinde yakın orayı demiş, bölgede sıkı yönetim ilan ettirmiş ve pek çok kişiyi idamla cezalandırmıştır. Bir asker öldürüldüğü için yapmıştır bunu. Bugünse nerdeyse günde 25 asker kaybedilmesine rağmen yöneticiler hala beklemektedir. Suriye 2 askerimizi keyfi olarak öldürmüştür. Türkiye ise hiçbir tepki verememiştir. Suriye, İran, Rusya göz göre göre Türkiyede ki terörü destekliyorlar ve yönetim hiçbir şey yapamıyor. Hergün şehit haberleri alıyoruz ve ciddi bir müdahale edilmiyor. Din kişiye özgü olmalıdır. Ülke yönetiminde kullanılamaz.

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Tamam da askerleri yönetecek 250+ subay içerde. En kötüsü arkadaşlar bakın en kötü olay kanıksamaya başladık.

Her gün şehid haberi geldiğinden normal karşılamaya başladı bir kesim bu çok tehlikeli bir durum.

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Oraya kadar gelebiliyosa bişi demiyorum polise. işsizliği gören ygsye çalışıo alıyo 300 ü zaten mülakatlar çok kolat 100den 5 er 5 er geriye saydır 5 mekik çektir polis yap pmyo sınavı deneme testi gibi zaten. polis olamıcak adamlar maaşı için polis oluyor.