Camiye "Hayır" striptize "Evet"

Bu konuyu okuyanlar

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
ABD'de yapılan son kamuoyu yoklaması, Cumhuriyetçi kesimin, 11 Eylül saldırılarının gerçekleştiği bölgede cami yapılmasına karşı çıkarken, striptiz kulübü açılmasına destek verdiğini ortaya koydu.

striptiz1.jpg

ABD'de Demokrat Parti yanlısı 'Public Polling' araştırma şirketinin yaptığı son araştırmaya göre Cumhuriyetçiler, 11 Eylül saldırılarının yapıldığı ve "sıfır noktası" adı verilen bölgeye bir camiden çok bir striptiz kulübünün açılmasını destekliyor. Ankete katılan Cumhuriyetçilerin sadece yüzde 4'ü cami projesini desteklerken, yüzde 21'i bir striptiz kulübünden rahatsızlık duymayacaklarını söyledi. Demokratların yüzde 41'i camiyi desteklerken, yüzde 33'ü striptiz kulübüne onay verdi. Bağımsızlarınsa yüzde 34'ü camiye olumlu bakarken, yüzde 28'i striptiz kulübünü onayladı.

Amerikan medyası, 'Sıfır noktası' yakınlarında inşa edilmesi planlanan camiye ilişkin tartışmaları verirken, bölgenin halkın gözünde 'kutsal' bir yeri olduğunu belirtmişti. Anket sonuçlarını ABD'de yükselen İslam karşıtlığı ile ilişkilendiren 'Amerika İslam İlişkileri Konseyi' Sözcüsü İbrahim Hooper, "Sonuçlar gösteriyor ki, yükselen İslam karşıtı söylemler, insanların ahlakı ve haklı davranışları destekleyen bir ibadethane yerine, ahlakdışı bir mekanı tercih etmelerine neden oldu" diye konuştu.

Dansçılar desteklemişti

Tartışmanın odak noktasında bulunan Dünya Ticaret Merkezi'nin bulunduğu bölgede uzun yıllardır faaliyet gösteren 'Pussycat Lounge' adlı striptiz kulübünde çalışan dansçılar, geçtiğimiz aylarda cami projesine destek verdiklerini açıklamıştı.

Mynet'in haberi

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
ya nolcakti ne bekliyodunuz camiye evet striptize hayırmı diceklerdi adamlardan müslüman gibi davranmalarinimi bekiyoruz...

trsm

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yazıklar olsun, striptiz yapın öbür tarafta onları soracaklar zaten size, dansçılar bile desteklerken sizin desteklememeniz diyecek fazla birşey yok yazıklar olsun diyorum tekrar...

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
yazıklar olsun, striptiz yapın öbür tarafta onları soracaklar zaten size, dansçılar bile desteklerken sizin desteklememeniz diyecek fazla birşey yok yazıklar olsun diyorum tekrar...

Ahiret inancı olmayan insanlar için bunun bir anlamı yok ki? İslamı tüm dünyada daha iyi tanıtmak lazım. Şimdi oraya camii yapılmasını istemiyorlar, ama Budist'ler oraya tapınak yapsa kabul eder Amerikan halkı. Çünkü budizmi ülkelerinde daha iyi tanıyıp sempati duyorlar.

Bu kendini tanıtamayan din adamlarının suçu. Herkes dinini propagandasını yaparken, biz hâlâ kim cennete gider tarışmasındayız...

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Ne bekliyorduk acaba..

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
ahlaksızlık dendimi hemen özgürlük teraneleri,ama konu din olduğunda o kadar da değil kıvırtmaları.

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
şu evet hayırda çok uzadı :S . Abd ye yazıklar olsun.

Reaksiyon puanı
2,146
Bence de yani buraya da striptiz mi klise mi deseler striptiz derim :p der miyim acaba :D:D

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Ahiret inancı olmayan insanlar için bunun bir anlamı yok ki? İslamı tüm dünyada daha iyi tanıtmak lazım. Şimdi oraya camii yapılmasını istemiyorlar, ama Budist'ler oraya tapınak yapsa kabul eder Amerikan halkı. Çünkü budizmi ülkelerinde daha iyi tanıyıp sempati duyorlar.

Bu kendini tanıtamayan din adamlarının suçu. Herkes dinini propagandasını yaparken, biz hâlâ kim cennete gider tarışmasındayız...

Sorunun bir kısmı sizinde işaret ettiğiniz gibi "kendimizi iyi tanıtamamamızdan" ileri geliyor. Ancak tek sorun bu değil, hatta en büyük sorun bu değil. Asıl büyük sorun; İslam dininin batılılar tarafından hedef tahtasına konmasından ileri gelmekte. Ellerinde bulunan özelikle görsel iletişim araçları sayesinde "İslam ve terör " kavramlarını bir araya getirmeyi başardılar. Radikal bir grupla özdeşleştirilen İslam, batıda doğal olarak itici bulundu.

Batının Budizm benzeri dinlere saygı göstermesi, Budizm’in ya da türevlerinin kendini iyi tanıtmasından ileri gelmiyor kanımca. Budizm benzeri dinler Hıristiyanlığın güçlü bir alternatifi değildir. Dahası büyük bir din değil ve insanlar üzerindeki etkisi İslam kadar da değil. Bu yüzden yayılma olasılığı düşük. Batı aklınca bu tür dinlere –yayılma olasılığı düşük olduğu için- “saygılıyız” rolü yapar. İslam gibi büyük bir dini ise, -diğer tün nedenlerin yanı sıra- kendi inançlarının güçlü bir alternatifi olarak gördükleri için, bazen “terör” bazen “güvenlik” kılıflarına bürünerek saygısızlık eder. Batı, bu yöntemle iki şeyi bir arada gerçekleştirmiş olur; bunlardan birincisi “cılız” gördükleri inanç sistemlerine saygı duyarak aslında inanca saygılı olduğunu ima eder, ikincisi ise batı “hak din olan İslam’ın gelmesiyle batılın yok olacağını” bildiği için hak din olan İslam’ı kendi vatandaşlarından uzaklaştırmış olur.

Batıda Müslüman nüfusu, yapılan kasıtlı ve yalan-yanlış propagandalara rağmen her geçen gün yine de artması –bana göre- batının “artık ne yapacağına karar verememesine” neden olmuştur.

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
bence dersin dostum yani ben olsam derdim falan diyomuşum dalıyomuş millet bana forum yok yok şaka şaka tabiki kilise :D
Dersen de arkadaşım. Bu senin kararın. Kim karışabilir?

Açıkçası cami, evet, hayır, striptiz derken dalgalarını geçiyorlar. Ben bunların işine böyle bakıyorum ve sinir oluyorum.

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Dersen de arkadaşım. Bu senin kararın. Kim karışabilir?

Açıkçası cami, evet, hayır, striptiz derken dalgalarını geçiyorlar. Ben bunların işine böyle bakıyorum ve sinir oluyorum.

takılıyoruz bea eğleniyoruz şurda banane ya kim ne açarsa açsın çok da tınn :D

devkazanı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
orası abd ne isterlerse onu açsınlar.yeter ki benim ülkemde camiler yıkılmasın

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
ülke onların ülkesi,nüfus çoğunlukla gayrimüslüm...
bizde de oylamayla kilisemi açılsın diye bir olay olsa herkes hayır der...