Call of Duty, "Kopyala-Yapıştır" değil

Bu konuyu okuyanlar

aquess1999

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Her yıl yeni Call of Duty oyunlarıyla karşılaşmak birçok oyuncuyu mutlu ederken, bu durumdan mutlu olmayanlar da var. Hatta bu oyunlara, "kopyala yapıştır mantığıyla, öncekinin hemen hemen aynısı oyunlar" olarak yakıştırma yapanlar da bir hayli fazla. Peki gerçekten öyle mi?
24.jpg

Activision'ın sosyal medya müdürü Dan Amrich, Call of Duty için söylenen "Kopyala-Yapıştır oyun" eleştirilerine cevap verdi. Amrich, "Eğer oyuncular Call of Duty'yi zaman ve para kaybı olarak görüyorsa buna saygı duyarız. Tercih ve beklentileri farklı birçok oyuncu var, ancak ben de dahil daha fazla oyuncu, Call of Duty oynarken keyif alıyor" dedi. Sonrasında da tabii ki "Kopyala-Yapıştır oyun" söylemlerine kesinlikle katılmadığını söyleyerek, Call of Duty oyunlarının alınması konusunda bir zorunluluğun bulunmadığını belirtti.

Kaynak:Merlin'in Kazanı

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Kopyala - Yapıştır mantığıyla, öncekinin hemen hemen aynısı oyunlar

Bu yaklaşıma katılmamak elde değil. Silahlar ve haritalar değişiyor ama manzara da, oyun efektlerinde hiçbir değişme yok. Hep aynı.

Her sene oyun çıkarılırsa olacağı budur. Sadece COD için değil NFS de aynı şekilde...

aquess1999

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Cod hakkında düşüncelerini bilmem ama Nfs The Run ile grafiklerde çok fazla gelişti ama senaryo 0.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Cod yapımcılarının tek yaptığı senaryo yazmak. Singleplayer olarak cod gerçekten güzel. Bende severim. Ama senaryosunu severim sadece. Grafiklerde,seslerde,efektlerde filan yapılan kopyala yapıştır olayı gerçekten sinir bozucu. Multiplayer'a gelince codun multiplayer'ını ben oyundan saymıyorum Battlefield ve Arma oynadıktan sonra.

--- Mesaj Güncellendi ---

Nfs'ye gelince oda yok olmaya mahkum bir yapım haline geldi. Most Wanted 2 söylentileri geziyor belki bir yeniden doğuş olabilir ama sanmıyorum.

aquess1999

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Cod yapımcılarının tek yaptığı senaryo yazmak. Singleplayer olarak cod gerçekten güzel. Bende severim. Ama senaryosunu severim sadece. Grafiklerde,seslerde,efektlerde filan yapılan kopyala yapıştır olayı gerçekten sinir bozucu. Multiplayer'a gelince codun multiplayer'ını ben oyundan saymıyorum Battlefield ve Arma oynadıktan sonra.

--- Mesaj Güncellendi ---

Nfs'ye gelince oda yok olmaya mahkum bir yapım haline geldi. Most Wanted 2 söylentileri geziyor belki bir yeniden doğuş olabilir ama sanmıyorum.
Evet Cod'un tek +'sı singleplayer.Mp berbat :(
Nfs'de gittikçe kötüleşiyor.Bence en iyi oyunu Underground 2 ile Most Wanted'dı.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Evet Cod'un tek +'sı singleplayer.Mp berbat :(
Nfs'de gittikçe kötüleşiyor.Bence en iyi oyunu Underground 2 ile Most Wanted'dı.

Pc oyuncusu olduğum için birazda simülasyoncuyum shiftide oynamak istedim ama aynı sistemle Grid,Dirt serisini çok rahat oynarken nfs sağolsun bilgisayarı kasım kasım kastı. Nfs herşeyi geçtim stabil bir oyun yapsın önce. Dirt 3 gibi.

aquess1999

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Pc oyuncusu olduğum için birazda simülasyoncuyum shiftide oynamak istedim ama aynı sistemle Grid,Dirt serisini çok rahat oynarken nfs sağolsun bilgisayarı kasım kasım kastı. Nfs herşeyi geçtim stabil bir oyun yapsın önce. Dirt 3 gibi.
Aynen.Şu yeni oyun takıntım yüzünden oyunu kasa kasa bitirdim :D

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Son CoD oyunu tam bir rezaletti. Kopya olsa çok çok iyiydi.