C# yardım

Bu konuyu okuyanlar

omerk46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar arkadaşlar
Sorum: 1. Forumda textbox'tan butonla veritabanında arama yapıp bulunan kayıtın bakiye kısmından belirli miktar düşürüp 2. Forumda label'a yazmak istiyorum kalan bakiye'yi.
Yardımcı olabilir misiniz lütfen

exedra44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AdF.ly dostum burdan veri çekme güncellemeyi öğren öncelikle

veritabanında textboxdaki veriyi arattır sonra o verinin idsini al örn: "ahmet" diyerek veriyi gönderdin daha sonra bulduğun satırın idsini çek bu id'den güncellemeyi yaparsın
düşürme kısmını studio dan yaparsın
daha sonra çektiğin id den bakiye alanını güncellersin

Gankmachine

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bir değişken tanımlayın atıyorum X veritabanından okuttuğunuz değeri buna eşitleyin. X "int" veri tipinde gelmezse veriyi parse methoduyla "int" tipine çevirip üstünden istediğiniz ekleme çıkarma işlemlerinizi yapabilirsiniz. Daha sonra yeni X değerini x = labelDeger.Text; tarzında yaparsanız program derleyecektir. Çalişma zamanı hatası alırsanız muhtemelen veritabanında o veriyi bulamamıştır. İlk formdan ikinci forma veri aktarmak istiyorsan veriyi public modifier olarak değiştirmen gerekiyor. Daha sonra değiştirdiğin veriyi örneğin Form1.label1.text = labelDeger.text; şeklinde yapabilirsin.

omerk46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim .
veri tabanından arama yaptırıp veri tabanındaki veriyi çektim ve bir değişkene atadım oradan almak istediğim verileri, ve diğer form'daki label'lara aktardım verileri.
güncelleme konusunda bende gridwiev olmadığı için oradaki mantıkla olmuyor verileri değişkene atadığım için güncelleme yapamadım nasıl yapabilirim ?

Veri tabanında binişücreti tür'e göre değişiyor o yüzden bakiyeden o tür'ün ödediği ücret düşecek orada takıldım.

Gankmachine

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Timer kullanarak veritabanındaki verileri sürekli güncel olarak çekmeyi dene sürekli güncellediği için sıkıntı çıkarmaz.