c temelli arduino biliyorum c++ öğrenmeme faydası olurmu

Bu konuyu okuyanlar

Sıradan birisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Merhabalar 7. sınıf öğrencisiyim c temelli arduino hakkında bilgim var orta halli programlar yazabiliyorum,blok tabanlı kodlamayıda biliyorum peki bu c tabanlı arduino üzerinde çalışsam ileride c++/c# öğrenmeme faydası olurmu

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
C dilindeki struct, fonksiyon, pointer, diziler, strings, memory management ve data structures gibi konulara aşinaysan kolayca C++ gibi bir dili de öğrenebilirsin. Ayrıca Arduino gibi araçlarla uğraşıyorsan nesneye yönelik programlama hakkında da bilgin vardır muhakkak. C++ dilinin o tarafı da mevcut.

Sıradan birisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Çok Teşekkürler İyiki böyle bir foruma üye olmuşum diyorum kendi çabalarımla öğrenmeye çalışınca epey bi faydası oluyor

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Rica ederim bende bilgisayar müh. ikinci sınıf öğrencisiyim. C üzerinde çalışıyorum. Yaşın daha çok genç bu çok güzel bir şey. Baktığım zaman bende genç sayılırım ama bu işler için biraz geç kaldım çünkü yurt dışında insanlar 5-6 yaşından itibaren öğrenmeye başlıyor artık. Üniversiteye gelene kadar kendine iyi bir temel oluşturursan senin için çok iyi olur. Sadece tek bir platforma bağlı kalmanı da önermem Python gibi şuan yavaş yavaş popülerleşmeye başlayan dillere de bakmanı öneririm.

Sıradan birisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Öğretmenlerim daha yaşın küçük lisede başlarsın diyorlar ama sizin gibi de ne kadar erken o kadar iyi diyenlerde oluyor, ben sizi dikkate alacağım. Tekrardan teşekkürler

#ExYoung

Asistan
Reaksiyon puanı
140
küçük yaşta daha iyi ezberlersin erken başlaman iyi olmuş

Sıradan birisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
küçük yaşta daha iyi ezberlersin erken başlaman iyi olmuş
Evet bencede küçük yaştan eğitim verilmeli çocuk okuma yazmayı öğrendiğinde blok tabanlı kodlama eğitime başlanmalı böylesi programlar küçük yaşlı çocuklar için basit ve eğlenceli bir arayüz sunuyor

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Büyüyünce yeni bir şey öğrenmeye vakit olmuyor. Bildiğin dalda tecrübe ekliyorsun. Yeni şeyler için ne vakit, ne de enerji kalıyor. İş günün tamamını işgal ediyor.