C# Sql server bağlantısı yapamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Gece baykuşu

Doçent
Reaksiyon puanı
291
Merhabalar arkadaşlar ödevi yaparken bu hatayı alıyorum amacım c# ile sql servere bağlanmam ama hata veriyor yazdığım c# kodu bu
"Data Source=LAPTOP-IUOJUKDI\\SQLEXPRESS; Initial Catalog=VT2_20200330_2 Integrated Security=true;"bu kodu yazınca bu hatayı alıyorum login failed for user hatası alıyorum
"Data Source=.\\SQLEXPRESS; Initial Catalog=VT2_20200330_2 Integrated Security=true;" bu kodu yazınca da aynı hatayı alıyorum
Data source Kısmına \ bu sembolü koyunca hata veriyor ondan iki tane koyuyorum
"Data Source=.; Initial Catalog=VT2_20200330_2 Integrated Security=true;" yazınca error 40 hatası alıyorum denemediğim yol kalmadı yardım eder misiniz.
"Data Source=LAPTOP-IUOJUKDI\\melih; Initial Catalog=VT2_20200330_2 Integrated Security=true;" yazınca error 26 hatası alıyorum

Ekran Alıntısı1.PNG
Ekran Alıntısı2.PNG
ekran alınıtısı6.PNG
Ekran Alıntısı5.PNG

ekran alınıtısı6.PNG Ekran Alıntısı1.PNG Ekran Alıntısı1.PNG Ekran Alıntısı2.PNG Ekran Alıntısı5.PNG ekran alınıtısı6.PNG

Son düzenleme:

Itoassertive

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
using System.Data.SqlClient;
SqlConnection Baglanti = new SqlConnection();
string BaglantiAdresi = "Server=.;Database=dbadiniz;User Id=kullanici;Password=123456;";
SqlConnection Baglanti = new SqlConnection(BaglantiAdresi);

SqlConnection sınıfının bir adet constructor metodu bulunmaktadır. Bu metod ile türetme aşamasında bağlantı cümlesini belirtebilirsiniz.