C sharp'ta Raporlama

rainman4009

Asistan
Reaksiyon puanı
5
c sharp ta raporlama ile ilgili fikirleriniz nelerdir arkadaşlar...

bu konuya başlamadan önce arkadaşların yönlendirmesi daha iyi olur diye düşündüm....

1- EXCEL ATIP VERİLERİMİ ORADAN GRAFİKLERİMİ KULLANIM...
2- Crystal Report ile mi daha kullanışlı olur....

3- Kullana bileceğim farklı çözümleriniz ....
BU şekilde grafikler gösterebilirmiyim...

spf.png

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Crystal Report olabilir. Excele atılabilir ama çok profesyonel olmaz. Ya da ceodeproject.com'da yazılmış güzel raporlama araçları var. Orda bir araştırma yapabilirsin.

---------- Post added at 18:08 ---------- Previous post was at 17:55 ----------

Şunu da önerebilirim bak. Çok kullanışlı gibi duruyor:

http://www.codeproject.com/KB/dotnet/myneoreportintro.aspx

blck_egl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Microsoft Report Viewer gayet güzel. Alıştıktan sonra baya kullanışlı olduğunu göreceksin. Yalnız grafiğe dökme özelliği var mı bilmiyorum, kullandığım sırada grafikle ilgili bir işleme ihtiyaç duymamıştım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba ben bir program yazdım . Programım belediye personellerin kontrolü. Burda personelleri datagridviewden cekip düzenleyip silme ekleme işlemlerini yapabiliyorum . ayrıca programda sorgulama butonu ile listviewde görüntületebilme imkanı ve ardında raporlama butonu ile rapor haline getiricem. her şey hoş güzel oldu da raorlamayı yapamadım. yardımcı olabilecek arkadaşlar ulaşabilir mi lütfen. Acil.

MFBYazilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba ben bir program yazdım . Programım belediye personellerin kontrolü. Burda personelleri datagridviewden cekip düzenleyip silme ekleme işlemlerini yapabiliyorum . ayrıca programda sorgulama butonu ile listviewde görüntületebilme imkanı ve ardında raporlama butonu ile rapor haline getiricem. her şey hoş güzel oldu da raorlamayı yapamadım. yardımcı olabilecek arkadaşlar ulaşabilir mi lütfen. Acil.

http://www.csharpnedir.com/forum2/printer_friendly_posts.asp?TID=47255 adresine bir göz atın . Forumlarda var.