Yardım C# Programlama Dili Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Furkan0223

Asistan
Reaksiyon puanı
153
Herkese iyi forumlar öncelikle c# programlama dili hakkında kurs aldım. Kursun 3.haftasına girdim mantığını kavramakta güçlük çekiyorum. Mantığımı nasıl daha kolay kavrayabilirim.? Bazı ödevleri yaptım ufak çaplı orta seviye ödevleri yaparken zorluk çektim. Vereceğiniz her türlü tavsiyeye açığım iyi/kötü fark etmez..

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
3 haftada kavrayabilmek için daha önceden programlama tecrüben olmalı.

0Xir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Kavrayamamanız normal, yazılım öğrenmek istiyorsanız sıkılmamanız lazım. Şahsen kendimden örnek vereceğim, ben yazılım öğrenmek için kendi hobilerimden yola çıktım. MTA adında bir oyun oynuyordum, yazılım öğrenirken bir yandan bu oyun için Script geliştiriyordum. Bu sayede öğrenmem daha basit oldu, çünkü zevk aldığım bir şeyden yola çıkarak kendimi geliştirdim. Bu şekilde kendine bir hobi edinerek öğrenme sürecini kolaylaştırabilirsin.

Furkan0223

Asistan
Reaksiyon puanı
153
Kavrayamamanız normal, yazılım öğrenmek istiyorsanız sıkılmamanız lazım. Şahsen kendimden örnek vereceğim, ben yazılım öğrenmek için kendi hobilerimden yola çıktım. MTA adında bir oyun oynuyordum, yazılım öğrenirken bir yandan bu oyun için Script geliştiriyordum. Bu sayede öğrenmem daha basit oldu, çünkü zevk aldığım bir şeyden yola çıkarak kendimi geliştirdim. Bu şekilde kendine bir hobi edinerek öğrenme sürecini kolaylaştırabilirsin.
Bundan bahsediyorum bu öneri tavsiye için teşekkür ederim. Ben Aile evinde yaşıyorum 27 yaşındayım o kadar canım sıkılıyor ki hobylerim neler onu bile bilmiyorum. Yazılım mesleğine severek başladım sıkılmak şu yönde bana neyin moral olacağını bulma konusunda yardıma ihtiyacım oluyor. Bunu düşünürken bulamıyorum buna canım sıkılıyor.