C# .NET olmadan konsola yazı yazmak

Bu konuyu okuyanlar

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
.NET kullanmadan ekrana yazı yazdırmak istiyorum. Nasıl yapabileceğim hakkında bir bilgisi olan var mı? İki saattir .NET kaynak kodunu inceliyorum, bulamadım o fonksiyonu.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593

ProgramBoy

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Yok hocam, C# ama using System; kullanmadan. Fonksiyonu direkt kendim yazmak istiyorum.
C#:
using System;
kullanmadan olmaz. öyle şeyleri ancak C veya C++ ta yapabilirsin örneğin alttaki kod C'de bir uyarı vererek de olsa derlenir ve çalışır:
C:
main()
{
  printf("System kullanmadan konsola yazdırmmak...\n"); 
}
Verdiği uyarı ise: ya <stdio.h> dagil et ya da 'printf' nin deklarasyonunu yap şeklindedir.

• Beğen
Reactions: 023

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
C#:
using System;
kullanmadan olmaz. öyle şeyleri ancak C veya C++ ta yapabilirsin örneğin alttaki kod C'de bir uyarı vererek de olsa derlenir ve çalışır:
C:
main()
{
  printf("System kullanmadan konsola yazdırmmak...\n");
}
Verdiği uyarı ise: ya <stdio.h> dagil et ya da 'printf' nin deklarasyonunu yap şeklindedir.
Hocam C ya da C++ ile derlenen kütüphaneyi C#'da kullanabilir miyiz peki?

ProgramBoy

Asistan
Reaksiyon puanı
119
C# içinde Assembly kullanamazsın cunku C# kodu derlendiğinde IR (intermediate language) 'a dönüştürülüyor ve o .NET runtime üzerinden çalıştırılıyor. Assembly arada tost gibi ezilir, telef olur :)

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,915
System.Console sınıf Writeline ise bu sınıfın bir metodu.
Sen uğraşma diye adamlar hazırlamış. Aynı metodu kendi sınıfında yazabilirsin. Kodlarına ise Writeline üzerine tıklayarak gidebilirsin. Bu şekilde system referansı kullanılmamış olur.