C# ile kendi Mesajlaşma Servisimizi nasıl yazarız?

Bu konuyu okuyanlar

kayvee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
C# ile kendi Mesajlaşma Servisimizi nasıl yazarız? Sadece araştırmam gereken konuları verseniz de olur. Yardımcı olursanız sevinirim.

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
C# ile kendi Mesajlaşma Servisimizi nasıl yazarız? Sadece araştırmam gereken konuları verseniz de olur. Yardımcı olursanız sevinirim.

System.Net.Sockets.Socket... Bunu kullanman lazım.

Şimdi nasıl literalleri, değişkenleri atladın mı? Onları da görmüşsündür. Class yapısını da biliyorsan zaten yapabilirsin.

Mantığı iyi öğren . Adım adım ne yapacağını kararlaştırman lazım. Bilgisayar senden gelen emirleri dinleyecek ne de olsa...

kayvee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
System.Net.Sockets.Socket... Bunu kullanman lazım.

Şimdi nasıl literalleri, değişkenleri atladın mı? Onları da görmüşsündür. Class yapısını da biliyorsan zaten yapabilirsin.

Mantığı iyi öğren . Adım adım ne yapacağını kararlaştırman lazım. Bilgisayar senden gelen emirleri dinleyecek ne de olsa...
Teşekkürler bu arada. Benim sorduğum kişiler Hamachi ve Hosting gerekiyor demişlerdi . Ben yapacağım servisi sadece birkaç arkadaş ile kullanmak istiyorum .

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Teşekkürler bu arada. Benim sorduğum kişiler Hamachi ve Hosting gerekiyor demişlerdi . Ben yapacağım servisi sadece birkaç arkadaş ile kullanmak istiyorum .
Mesajları veritabanından çekeceğiniz için herkesin mesajlara ortak şekilde erişebilmesini sağlamak için mutlaka bir istemci gerekiyor, bu bilgisayarınız da olabilir sanal/fiziksel sunucu da olabilir.

kayvee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8