Yardım C++ ile Gta 5 mod yapma uygulaması yapmak istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

1234456

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Merhaba Arkadaşlar. Ben benim için kolaylık olsun diye mod yapma uygulaması yapmak istiyorum. Kısaca şöyle internet kafede gta 5 oynamaya gittiğimde mod filan yapıyorum. Ama mod yapmak için mod paketlerini indirip open4 ile oyundaki asıl araçlarla yerlerini değiştirmek gerekiyor ve zamanın yarısı gidiyor. Kısaca yapmak istediğim uygulamanın mantığı şu uygulama nın dosyalarında oyun mod dosyaları bulunuyor. uygulama çalıştığı anda o dosyalar gta 5'in araba dosyalarının bulunduğu dizine ulaşıp kendi dosyalarını oraya yapıştıracak. Mantık bu nasıl yapabilirim.C++ ile yapılabilir mi?Visual Studio Code ile yapılabilir mi?
ve hangi kütüphaneler şart?

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,838
C++ bu iş için biraz ağır olabilir. Ben python ile yapılması taraftarı olurdum. Python da os kütüphanesini araştırın kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,643
Merhaba Arkadaşlar. Ben benim için kolaylık olsun diye mod yapma uygulaması yapmak istiyorum. Kısaca şöyle internet kafede gta 5 oynamaya gittiğimde mod filan yapıyorum. Ama mod yapmak için mod paketlerini indirip open4 ile oyundaki asıl araçlarla yerlerini değiştirmek gerekiyor ve zamanın yarısı gidiyor. Kısaca yapmak istediğim uygulamanın mantığı şu uygulama nın dosyalarında oyun mod dosyaları bulunuyor. uygulama çalıştığı anda o dosyalar gta 5'in araba dosyalarının bulunduğu dizine ulaşıp kendi dosyalarını oraya yapıştıracak. Mantık bu nasıl yapabilirim.C++ ile yapılabilir mi?Visual Studio Code ile yapılabilir mi?
ve hangi kütüphaneler şart?
Böyle pratik yazılımlara bayılırım, bence de python ile daha rahat olur, kolay gelsin.

1234456

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Pythonla olur ancak ben c++ yeni bitirdim ve alıştırma olsun diye böyle bir program yazmak istiyorum yapılacak işlem sadece dosyaları replace etmek yani yerlerini değiştirmek c++ ta bunu yapabilecek kütüphane yok mu

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,643
Google'da "C++ File Operations" diye aratınca bunu ve bunu buldum ama işe yarar mı bilemem.