Bu konuyu okuyanlar

kaganozbas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar c de yer açmam lazım program files x86 dosyasını kopyalayıp d ye atsam programlarda bir sorun olur mu programların çalışmasında pek anlamam bu işlerden yardımcı olursanız sevinirim çok gerekli

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Arkadaşlar c de yer açmam lazım program files x86 dosyasını kopyalayıp d ye atsam programlarda bir sorun olur mu programların çalışmasında pek anlamam bu işlerden yardımcı olursanız sevinirim çok gerekli
Atamazsın ki

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Bu dediğin ancak linux ta yapabilirsin çünki bir uygulama açıkken dosyalarını windowsta taşıyamazsın

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Sorun olur, Windows'ta programlar taşınabilir değildir.
Hatta programları D'ye kursan bile C'ye format attıktan sonra çoğu çalışmayacaktır çünkü Windows'un undeterministik bir dosya yönetimi ve regedit veritabanı vardır.

kaganozbas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
atmıyorum teşekkürler. nasıl yer açarım peki

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Masaüstünde, belgelerde sana ait müzik, video, fotoğraf vs. varsa D'ye taşı.
Gereksiz program varsa sil.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
BleachBit programını yükle.
Download BleachBit for Windows | BleachBit
Ayarlardan download and update cleaners from community kısmını işaretle (winapp2.ini)
Sonra kapat ve bekle, bu arada komite listelerini indirecek ve sağda winapp2 ile ilgili bir uyarı verecek.
Eğer olmuyorsa yeniden başlat ve öyle bekle.
Bu uyarı çıktıktan sonra programı yeniden başlat ve listede ne var ne yok hepsini işaretle tek bir tanesi hariç "Free disk space"
Sonra Clean tuşuna bas ve geçmiş olsun, en az 5GB gereksiz dosya silecektir belki de 10gb'a yakın.

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Bir sürü program mevcut. Ccleaner, Ya da ASC .

Bunlar yer açma konusunda faydalılar

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
BleachBit programını yükle.
Download BleachBit for Windows | BleachBit
Ayarlardan download and update cleaners from community kısmını işaretle (winapp2.ini)
Sonra kapat ve bekle, bu arada komite listelerini indirecek ve sağda winapp2 ile ilgili bir uyarı verecek.
Eğer olmuyorsa yeniden başlat ve öyle bekle.
Bu uyarı çıktıktan sonra programı yeniden başlat ve listede ne var ne yok hepsini işaretle tek bir tanesi hariç "Free disk space"
Sonra Clean tuşuna bas ve geçmiş olsun, en az 5GB gereksiz dosya silecektir belki de 10gb'a yakın.
Benden bile 3 GB çıktıysa, bakım yapmayan bi kullanıcıyı düşünemiyorum. :D

2017-02-03_152619.png