C#'a başlama

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Arkadaşlar ben bu sene C# dilini göreceğim ve tabiki algoritma.Ben okula hazır gitmek istiyorum.Tam olarak hazır olmasa da temelini,mantığını çözmüş olarak gitmek istiyorum.Programlama,algoritma konusunda hiçbir bilgim yok. Her şey sıfır.Bu doğrultuda bana önerebileceğiniz kaynaklar, tavsiyeler,yollar nelerdir ?

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Bu konuda Türkçe kaynaklar da var elbet ama en iyisi yabancı kaynaklardan takip etmek.
Onun için de öncelikle İngilizce öğrenmeni öneririm.

Ghost34

Profesör
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=85643]gazili18[/MENTION] reklam kokuyor sanki ama neyse.. [MENTION=67699]cheleby[/MENTION] c# derken visual c# mı yoksa direk c# mı ?

smokje

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sefer Algan - Her Yonuyle C#
tavsiye ederim cok sade bir anlatimi var yeni baslayanlar icin ideal bir kitap.
eger ingilizcen varsa Deitel C# oneririm.

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
[MENTION=114574]Ghost34[/MENTION] bilmiyorum.İleri düzey programala diye C# yazıyor derslerde.Bunu öğrenirim.
[MENTION=59213]smokje[/MENTION] ingilizce hazırlık okudum.İleri düzey olmasada ingilizcen var.Önerileriniz için teşekkür ederim.

sercangüler

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İnternette uzaktan eğitim siteleri var,gerçekten çok iyi bir şeilde eğitim veriyolar oradanda faydalanabilirsin tavsiye ederim

kadirdemir

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence adım adım git türkçe kaynaklardan önce anla daha sonra yabancı kaynaklardan faydalan. Herşeyden önemlisi işinde iyi olmak istiyorsan ingilzce şart.

cetus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ne kadar zeki arkadaşlar var burda böle blogu veriyorum makalalere bakabilirsiniz diye içlerinden biri admin paneline girmeye çalışıyo hey allahım :)

spyscorpio

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ahmet kaymaz'ın kitabını al...iki tane kitabı var birincisini al oku iyi bir temel edinirsin..bence sefer algan denen adamın kitaplarından uzak dur...yorumları okudum..eski bilgileri derlemiş cinsinden bişiler deniyordu riske etmeye değmez..üstelik ahmet kaymaz abimizin kitapları çok daha ucuz..;)

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
ahmet kaymaz'ın kitabını al...iki tane kitabı var birincisini al oku iyi bir temel edinirsin..bence sefer algan denen adamın kitaplarından uzak dur...yorumları okudum..eski bilgileri derlemiş cinsinden bişiler deniyordu riske etmeye değmez..üstelik ahmet kaymaz abimizin kitapları çok daha ucuz..;)

Bahsettiğiniz kitaplar yeni başlayanlar için uygun olmadığını söylüyorlar.Şimdi nereden başlayacağımı şaşırdım :) Bu arada visual basic te göreceğiz.

spyscorpio

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sana bi arkadaş tavsiyesi...çok amatörce görünebilir ama..en iyi temeli google.com dan sağlarsın.

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Şimdi yanlış anlaşılma olmuş.Virsual basic değil de virsual studio ile görecekmişiz.Şimdi önce Virsual Studio yu mu çözeyim yoksa direk C# a dalayım mı ?

spyscorpio

Asistan
Reaksiyon puanı
0
gereken bilgileri msj olarak size ulaştırdım...başka bi sorun olmaz insallah =)

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Hiçbir mesaj gelmedi :)

execute

Asistan
Reaksiyon puanı
0
okuyarak öğrenemezsin bunu bil. Uygulama yaparak uygulamalı örneklerle başla. Mesela buton yap bi tane tıklayınca bişeyler yazsın. Sonra başka ufak uygulamalar. Yavaş yavaş önce program üzerinde yapabileceklerini çöz. Sonra bide bunun veritabanı bölümü var.