Buz Aküsü mü Jel mi?

ThaLees

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar
Malumunuz yaz geldi, en önemli sorunlardan biri de yiyecek veya içeceklerin soğuk tutulabilmesi. Bu bağlamda bir termos çantam var. Hani şu mavi ve tekerlekli olanlardan. Gayet memnunum bir kaç yıldır buz aküsü kullanıyorum. Geçen buz aküsü yerine jel olanı gördüm. Merak başladı hangisi daha uzun süre soğuk kalır diye. Araştırdım ama hiç bir yerde bilgi bulamadım.
Deneyen, tecrübe eden arkadaşlar "Buz aküsü jel mi olmalı su mu olmalı. Hangisi daha etkili ve daha uzun süre soğuk kalıyor" hakkında tecrübelerini paylaşırsa mutlu olurum.
Şimdiden teşekkürler.

Fakehero

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,552
Buz aküsü uzun bir süre soğuk tutuyor. Jel dediğin kompres jel olarak bilinir ve genelde darbe sonucu şişme, ufak yanık gibi işlemlerde kullanılıyor. Ayrıca dış kısmının ince olmasından dolayı ısı alışverişini daha hızlı yapıp soğukluğunu kaybedebilir. Buz aküsü içerisinde özel bir sıvı bulunur jel bulunmaz. Buz aküsü öneririm. Lakin içindeki sıvıda bulunan kimyasalların oranı fiyatına göre değişkenlik gösterir. 10 liralık buz aküsü ile 100 liralık buz aküsü aynı değildir. Mesela bu ürünün ithalatçı distribütörü bizim firmamızdır.

Ekli dosyalar

• 1719468703112.png
    1719468703112.png
    376.7 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme: