Yardım Büyük Harita Projem İçin Bilgi Topluyorum

Bu konuyu okuyanlar

molpiii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar. 4 aydan beri kafamda olan bir projem var. GTA SAN ANDREAS oyununda ( samp veya mta belli değil ) sunucuma Vice City , Liberty City başta olmak üzere değişik haritalar çizmek , yapmak istiyorum. Çok fazla araştırma yaptım ve bunun zaten başkaları tarafından yapıldığını gördüm 'UNDERGROUND MOD' olarak. Fakat mod yapımcıları bunu multiplayer için kendi sampa benzer programları için ayarlamışlar. Mod sadece o bahsettiğim programda çalışıyor. Neyse bi gireyim bakayım dedim ama inanın çok hataları var. Az buçuk ingilizcemle konuştum , 2015 ten beri ekip olduklarını öğrendim. Haritada çok sıkıntı olduğunu ve bu yıla kadar yapamadıklarını görünce sitem edip 'ben kendim çizerim' dedim.

(UNDERGROUND MODUNUN HARİTASI)
ugmap.jpg

Gta San Andreas oyununda çok obje var. Bazı objeleri alıp , silip üstüne 3DSMAX ten çizmek istiyorum. Ama bunun başka yolu var mıdır inanın hiç bir bilgim yok ki bu yüzden burdayım. Şimdi merak ettiğim sorular şunlar ;

-Harita çizimi için , alabileceğim örnek bir model var mı ? ( mesela 3dsmaxten soldaki mini haritanın fotosunu alıp yukardan bakış çiziliyor eyw ama mesela vice city haritasının yolları çok girintili çıkıntılı , bu girintileri çıkıntıları alabileceğim örnek var mı gibisinden )

-Direk 'Vice City' den ve 'Liberty City' den San Andreasa haritayı aktarma gibi bir şey var mı ? ( bunun olacağını sanmıyorum ayrıca istemiyorumda. Bir nevi hazıra konmuş oluyor , ama örnek alıp sıkıntılarını düzeltmek vb olabilir )

-Kısacası , gta san andreas multiplayer için , vice city ve liberty city haritasını geçirmenin yolları nelerdir ? (bu başka oyunun haritaları da olabilir , ama şu an aklımda bu 2 oyunun haritası var. Diğerki yapmak istediklerim şu anlık oyun haritası değil yani elimle çizebilirim. Bunlarıda elimle çizebilirim ama çok çok vakit alır ama genede yaparım ve nasıl yapılcağını tam bilmediğim için soruyorum )

( Bu mapping konusunda çok cahilim. Saçma saçma sorular sormuş olabilirim , bunun için özür diliyorum. Ayrıca şimdiden cevap veren herkese çok teşekkür ediyorum :D )

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Zaman kaybı olur uğraşma derimt. Şimdiki zamanda eski tip oyunların yüzüne bakan yok malesef.

Şahsen sen istediğin oyun yapılsa bile Forumda vakit geçirmem o oyundan daha eğlenceli olur.

The Crew 2 aldım daha 3 defa zar zor girdim araba yarıştırdım. Heves mi yok ney bilemedim. Onca oyun var sarmıyor sanırım.
war thunder'e dönücem galiba

molpiii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Zaman kaybı olur uğraşma derimt. Şimdiki zamanda eski tip oyunların yüzüne bakan yok malesef.

Şahsen sen istediğin oyun yapılsa bile Forumda vakit geçirmem o oyundan daha eğlenceli olur.

The Crew 2 aldım daha 3 defa zar zor girdim araba yarıştırdım. Heves mi yok ney bilemedim. Onca oyun var sarmıyor sanırım.
war thunder'e dönücem galiba
Eski tip oyunlara bakan yok mu ? SAMP ve MTA nın anlık oyuncu sayısına bakmanızı tavsiye ediyorum. Ayrıca Güncel oyunlarda oynuyorum. Cs , valo , pubg , fivem vb.

Amacım eğlenmek değil. 19 yaşıma kadar çok eğlendim zaten. Amacım hayat felsefemde olan 'ilk başarmak' konusu. Bütün samp ve mta sunucuları aynı. X rp , B rp , A rp vb diye sadece adları değişiyor. Haritalar aynı , sistemler (scriptler) aynı , 1 tane farklı sistem yaptırınca hemen reklam veriyorlar. 2 ay sonrada sunucu kapanıyor.

Sonuç olarak bu projede kararlıyım. Eski oyun evet. Pcsi iyi olmayanlar zaten hep oynar , sistemi çok iyi olanlarda anılarını tekrardan yaşamak için oynar. Yorumunuz için teşekkürler

molpiii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sanırım yorum gelmeyecek , yetkililer forumumu silebilirsiniz. (ben silmeyi beceremedim de) Tekrardan teşekkürler