Büyük güvenlik devine hacker sürprizi!

MegaWolt

Profesör
Kaspersky'nin web sitesi bir hacker tarafından ele geçirildi! İşte ilginç olay ve ilk açıklama...Dünya çapında milyonlarca kullanıcı, bilgisayarlarının güvenliği için anti-virüs firmalarının yazılımları ve hizmetlerinden medet umuyorlar. Kullanıcı tarafından durum böyleyken, güvenlik firmaları açısından durum daha kritik. Onlar hem müşterilerinin, hem de kendi güvenliklerini sağlamak durumdalar. Bu yüzden geçen gün ünlü güvenlik firması Kaspersky'nin başına gelenler, bir güvenlik firmasının yaşayabileceği en büyük kabuslardan biri.

Kaspersky, web sitesini 29 Ocak'ta yenilemişti. Ve yenilenmiş web sitesi kendini Unu olarak tanıtan bir hacker tarafından ele geçirildi. Unu, sitedeki güvenlik açığını daha önce bulduğunu ve Kaspersky'ye bilgi vermek için elinden geleni yaptığını fakat cevap alamadığını söyledi. Kaspersky ise, konu ile ilgili açıklamasında durumun bir güvenlik firması için utanç verici olduğunu kabul etti ve saldırının tespit edilmesinden yarım saat sonra engellendiğini, bu süreçte müşterilerine ait hiçbir kritik bilginin hacker'ın eline geçmediği söylemedi.

Kaspersky'nin yaşadığı sorunun kaynağı ise, siteyi incelemesi için tuttuğu veri tabanı uzmanı David Litchfield'ın raporunu ancak saldırıdan 24 saat sonra teslim edebilmesi olarak değerlendiriliyor.

Kaynak : http://www.chip.com.tr/konu/Buyuk-guvenlik-devine-hacker-surprizi_10884.html
 
Üst