Buyrun, Ubuntu Tweak Alternatifi Program (ailurus)

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Size ubuntu tweak alternafi bir program sunuyorum arkadaşlar. Kendisini 3 hafta önce keşfettim. Baktım hiç bir yerde adı geçmiyor ve kimse bilmiyor Linux kullanıcılarımızı haberdar etmek istedim. Önce bu program tweakten biraz daha fazla yararlı. Linuxa yeni geçmiş arkdaşların anlamakta güçlük çektiği yerler olabilir. Çünkü ben detaylı değil, üstü kaba anlattım. Öğrenmek istediğiniz şeyler varsa bilgim dahilinde cevaplarım.

Buradan indirerek çift tıklayın ve sisteme kurun.

http://code.google.com/p/ailurus/downloads/detail?name=ailurus_10.06.93-0lucid1_all.deb

Uygulamalar>> Sistem Araçları>>Ailurus Tıklayarak çalıştırabilirsiniz.

Bilgi yazan kısmı tıkladığınızda bilgisayarın bütün özelliklerini göstermekte.

Uploaded with ImageShack.us

System settings Gnome sistemin geneliyle ilgili ayarları son derece koyaycana yapabilceğiniz bir yer

Install Software Sisteme Program kurmak ve programların güncellemesini son derece rahat yapabileceğiniz bir bölüm.Linuxa program kurmanın alternatif ve en kolay yollarından birisi burası. Gerçeği Ubuntu Linuxa program kurmanın belki 5 ya da 6 yolu var.

Fastest Repository Bilgisyarına yüklenecek Programların alınacağı (ülkeye bağlı olark )depo denilen adreslerin aktif ya da pasif edileceği yerdir. Burayı Fazla kurcalamamnızı tavsiye ederim. Depoyu seçtiğinizde ansızın kaybolur ve listenin başına yanındaki tıkı dolu şekilde atar

Recovery Apt Buranın işlevi Sistem geri yükleme gibi değil sanırım(Kullanmadığım için bilmiyorum)

Temizle Program aracılığıyla sisteme yüklenmiş ve cache'te duran aynı zamanda nautilusun önbelleği ve çeşitli yerlerin temizliğinin son derece kolay yapılmasını sağlayan yerdir.

Computer Doctor Burası sistemde oluşmuş küçük sorunları gidermeniz sağlayan bir yerdir.

Arkadaşlar diğer yerleri anlatma gereği hissetmiyorum. Çünkü sıradan bir bilgisayar kullanıcısının ne olduğunu rahat anlayabileceği yerlerdir.

Bu belge Ubuntu Tr Forumlarında da paylaşılacaktır.
Hazırlayan: Al Arabi

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Adı bilinmeyen bir program değil aslında. Sadece Ubuntu Tweak kadar yaygın olamadı. Sanırım isimden kaybediyor. :)

coni85

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel bir programa benziyor denemek lazım

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Ben bunu daha fazla kullanıyorum.