Bunun Adı Rezalet

crewd0x

Profesör
Reaksiyon puanı
27

Ali Sami Yen yollarındaydık, izleyemdik Fenerbahçe'nin maçını ama yukardaki screenshoot'u görünce pek de bir şey kaçırmadığımızı anladım. Uyduya şifre filan koymalardan sonra, bu kez de TNT'deki yayında ekranı kaplayan logo ile sahnedeymiş DSmart... Parayı bastıran düdüğü çalar diyorlar, UEFA'ya o kadar yayın hakkı parası verdik diyorlar belki akıllarınca, ama senin ürünün defolu olunca alıcı çıkar mı? Bir şirket müşterisine en iyi malı sunmakla yükümlü değil midir? 200 liralık EuroFutbol kanalı üzerinden yapılan yayında var mıydı acaba böyle logo? Eğer yok ise, paralı olana net yayın, parasız olana da logolu yayın... Peki maçı şifresiz izleme hakkı bir suç mu? Kime kızıyorsunuz ki, zaten UEFA ile anlaşma yaparken yayın hakları konusunda bir maçın açık kanaldan yayınlanacağı maddesini biliyordunuz... İllaki kızacaksanız Sivas'a, ki esas amacınız oydu, olmadı Trabzonspor'a kızın, Avrupa Ligine katılamadıkları için... Ne güzel de plan yapmıştınız, Galatasaray-Fenerbahçe bütün maçlar şifreli, açık kanaldan gösterme opsiyonu da Sivas için kullanılacak... Daha çok 200 liralık spor paketi satılacak... Evdeki hesap çarşıya uymadı tabii, ne Sivas çıkabildi gruplara, ne de bu memleketin insanı 6maç izlemek için 200 lira vermeye yanaştı... Şimdi de hesap sorma vakti diyorsunuz kendinizce, uyduya şifre koymak, karasal yayında filigramlar kullanarak...

Bunlar endüstriyel futbolun getirdikleri işte, boşu boşuna yırtmıyoruz bir tarafımızı "karşıyız" diye...

KAYNAK

scientific

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İşte kapitalizm...

İnsanlar futbol ile kandırılır,bir kaç maç için yüzlerce liralık ödemeler yaptırılmaya çalışılır.Ve insanlar yoksullaştırılır ve uyutulur,onlarda ulus devletleri ele geçirmeye tüm hızla devam ederler...

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
evet :/ hatta paket alıcaktık bu ş.resizliğinden dolayı vazgeçtik..." UEFA ile anlaşma yaparken yayın hakları konusunda bir maçın açık kanaldan yayınlanacağı maddesini biliyordunuz" öğrendiğimde iyi oldu asla bi paketinide satın almam bu saatten sonra...

stajer

Profesör
Reaksiyon puanı
20
dün küfür etmekten maçı izleyemedim.. rezillik ..

Handikap

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Brezilya tüm dünya liglerini izleyicilerine hizmet diye sunarken bizimkiler nasıl para kazanırım,nasıl yolarım futbol izleyicisini diye düşünüyorlar...

Valla kardeşim ben 20:00'de açtım içtimai tv'yi önce Fenerbahçe sonra Galatasaray maçlarını reklamsız kaliteli bir yayınla izledim...

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Valla kardeşim ben 20:00'de açtım içtimai tv'yi önce Fenerbahçe sonra Galatasaray maçlarını reklamsız kaliteli bir yayınla izledim...

her ne kadar sahaya meydan duysakta dsmarttan çok daha iyi olduğu kesin :biggrin: spikeri turkcell süper ligi bizden daha iyi biliyordu yahu

secret_girl

Asistan
Reaksiyon puanı
0
dedim ki ilk defa fb maçını şifresiz izliycem yani hevesimi kursağımda bıraktılar

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Yahu siz yapıyorsunuz biz yapıyoruz bunu..
Maç delisi olup cibileyetsiz medya bozuntusuna doğana parayı bastırıyorsunuz sonra da ah vah..
Kimse izlemesin almasın, sadece bir hafta, bir ay sabredin sonra ne oluyor bakın görün..

Ama yok bizim vatandaşımız uslanmaz.. İlla parasıyla kepaze olacak ondan sonra..
Hiç birşeyi boykot etmeyi, protesto etmeyi bilmiyoruz..Adettir gelenektir diye çoğu şeyden vazgeçmiyoruz..

İzlemeseniz ne olacak SADECE 1 SEFER.. Herkes bunu yapabilecek seviyede..

Neyse hepsini dökersem sayfa almaz..

tuncayt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
macı eurofubol kanalı logosuz ve gayet iyi bir şekilde yayınladı.. Eğer ki dijiturk yayını yayınlamasaydı bunlar olmayacaktı.. dijiturk ben tnt yle anlatştım diyor, ozaman dsmartta lig yayınlarını yayınlayan bir başka avrupa kanalıyla anlaşsın , o da maçları versin.. Tutarsızlık var, avrupa maçı yayın hakları dsmarttaysa ona göre hareket etmeli herkes. dsmartta istedigi zaman yayınlasın ozaman lig yayınlarını, etik değil arkadaşlar.. Bende dsmartın böyle bir eziklik yaptıgını , ekrana koskoca bir logo koyduğunu yadırgadım:thumbdown: ama işin diger tarafından da düşünmek lazım, şu varki o da dsmart bu şekilde tepki koymamalıydı. Bu arada dijiturkte üstte siyah bant çekti adamlarda dsmart varmış kart nosu gözükmesin diye bant çekti..:lol:

Dehcik*

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Tekrar söylüyorum

Kahrolsun böyle Tekelcilik

CALIYAKALI

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bu sene yapılacak olan ihalede inşallah trt alırda beleşten izleriz maçları