Bunu Niye Daha Önce Kimse Düşünmedi?

Ordo ab chaO

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Evlerde ve ofislerde bulunan çoklu prizlerin görünüşünden ve kullanışsızlığından yakınanlardansanız, bundan kurtulmanın ne kadar basit bir yolu olduğunu gördüğünüzde şaşıracaksınız.

Bilgisayarınızı, monitörünüzü, odanızdaki telefonu, televizyonu, şarj aletlerinizi taktığınız beşli, yedili, onlu prizlerin görüntüsü gerçekten hiç hoş değildir. Kaba görünmesinin yanı sıra her yandan sarkan kablolar, farklı taraflara bakan fişler ile tam bir karmaşa haline gelen bu kablo öbeğini koyacak yer bulamazsınız.

power-bridge-concept1252416789.jpg

Belki de ilk kullanılmaya başlandığından beri bu tip şikayetlerle neden olan bu çoklu prizlerin yarattığı sorunlar için öyle basit bir çözüm getirildi ki, tahmin ediyoruz siz de bunu takdir edeceksiniz. Hyukjae Chang adlı tasarımcının bir ürünü olan Power Bridge'de prizler alt kısımda bulunarak üstten bakıldığında kötü görünüm sergilemiyor. Ayrıca kablolar da alt tarafta biraraya getirilerek kalabalıktan kurtulmaya çare bulunmuş.

powerbridge21252416801.jpg

Henüz sadece konsept halde olan bu tasarımın bir an önce seri üretime geçmesini diliyoruz.

::
Power Bridge hoşunuza gitti mi?

Yazan
: Emre Demiray
SDN - http://shiftdelete.net

Qbilay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Tasarim gayet guzel ama Turkiye'de kullanilan prizleri durumunu dusunursek bu tasarimin biraz daha genis olacagi kesin.

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
benimde gelmişti ama kimseyi ezmek istemedim:D
ayrıca iyi para kaldırır sanırsam

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Yemin ediyorum aklıma gelmişti :D

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Yanlarıda Kapatsın Bari Dicem Ama Adaptorler ne ne olcak Modemin Adaptoru , Hoparlarön Adaptörü, El Telsizinin Adaptörü , Benim Priz Sırf Adaptor dolu Çareyi onlara bulsun Erkek Fişlere Elbet Bişey Buluruz :)

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
Yanlarıda Kapatsın Bari Dicem Ama Adaptorler ne ne olcak Modemin Adaptoru , Hoparlarön Adaptörü, El Telsizinin Adaptörü , Benim Priz Sırf Adaptor dolu Çareyi onlara bulsun Erkek Fişlere Elbet Bişey Buluruz :)

dişiler hep zor her alanda dişilerle uğraşılmıyo:D:D:

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
şimdi 10'lu 12'li olduğunu düşünürsek masaya sığmıcak. Türk işi ne de olsa :D
Bir cafede 10lu prize her bir tanesine bir 10'lu daha takıldığını görmüştüm :D
hepsinin de 9u boş duruyor eheuheue Türk İşi..

crx

Asistan
Reaksiyon puanı
8
fişleri takıp çıkarmak gerektiğinde pek kullanışlı olmayailir ama görüntüsü iyi olmuş gerçekten.

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Çok güzelmiş. Özellikle eşim kablo salatasından fazlaca sıkıntılı.. Gördü ve dört gözle satışa sunulmasını bekliyor :)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Güzelmiş beğendim..:)

rethun

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bende de var 3 tane adaptör var dur ben de onun için bir şey tasarlıyım :)

adas12

Doçent
Reaksiyon puanı
4
capon teknolojisi biran önce yaygınlaşsa daha iyi olur.
1 metre uzaklığa kablosuz elektirik iletimi...

cenk_kusje

Asistan
Reaksiyon puanı
2
güzel olmuş.niye biizim aklımıza gelmedi ahhh ahhh:)

utku5959

Asistan
Reaksiyon puanı
0
adaptörler için pek uygun değil valla :D prizler arası boşluklar geniş olmalı bence :)

onaryo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ben çözümü bulduktan hemen sonra böyle bir haberi okumak insanı salak gibi hissettiriyor.. Benim yaptığım şeyde fena olmadı hani.. :)

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Adaptörler ve topraklamalı fişler için uygun değil. Bence işe yaramaz. En azından benim hiç işime yaramaz. :)

firatdo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar, şimdi bu alete adaptor taktık diyelim, yer çekiminden dolayı adaptorü aşağıya düşebilir. Bence işe yaramaz.

diVus`

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben de kablolar aşağı düşmesin, düzenli olsunlar diye şöyle birşey yaptım;

ufakken eğlence amaçlı kullandığımız lego k'nex tarzı şeyler ilerde kafa çalışmaya başlayınca bu şekilde ortaya çıkabiliyor. aynı şekilde duvara da gitar için askı yaptım 20ytl askıya vermekten kurtuldum :)

ürün güzel fakat bir kaç çeşit olarak satılması daha uygun olur zannımca. tek sütunda 8 tane yerine çift sütun 4 tane veya 4 sütun 2 giriş olabilir, böylece o ışıklardan da desen yapabiliriz :p