Bulut Bilişim Hakkında Görüşleriniz ???

E32KERNEL

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Evet, arkadaşlar.

Bulut bilişim teknolojisini kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız hangi servisleri tercih ediyorsunuz?
Bulut bilişim teknolojisi güvenilir bir teknoloji mi? Verileri kaybetme gibi veya servislerin, servis dışı kalmaları gibi bir durum var mı sizce?

Ve bulut bilişime güvenerek, verilerimizi bulutlara taşımak gerekir mi yoksa halen daha sabit diskler en güvenilir araçlar mı?

Eminim benim gibi bir çok kişi, bu gibi soruların cevaplarını merak ediyordur. Eğer bulut teknolojisi geleceğin teknolojileri arasındaysa, bu teknolojiyi çok iyi sindirmemiz gerekir diyorum...
Bu konuda fikirlerinizi alalım...

Bulut bilişim nedir diyenler, bknz:
http://forum.shiftdelete.net/internet-haberleri/257548-bulut-bilisim-nedir.html

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Dropbox kullanıyorum ben gayet iyi herhangi bir dosya kaybı da yaşamadım. :D

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Gereksiz bir teknoloji yani sanıldığı kadar çok tutmayacak diye düşünüyorum her ne kadar şişirilmeye çalışılsada.

mennes

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bence gayet tutar bu en azından ücretsiz olarak verdiği alan genişlerse birçok kişi sadece depolama için dahi bulut kullanır en kolay veri(özellikle foto) aktarım yolu

E32KERNEL

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Gereksiz bir teknoloji yani sanıldığı kadar çok tutmayacak diye düşünüyorum her ne kadar şişirilmeye çalışılsada.

Bence yanlış düşünüyorsunuz. Servislerin hizmet kalitesine bağlı bir durum aslında. Biraz daha geliştirilirse bence tutabilir ki, günümüzde bile epey bir kullanan kişi var.
Birde, silmek istemediklerimiz ama sabit diskte de boş yere yer kaplayan şeyler için güzel bir çözüm.

Şu soruyu sormak gerek, "Türkiye 'de tutar mı?"
Malum, aldığımız internet hizmeti ortada....

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Reaksiyon puanı
4
Bence yanlış düşünüyorsunuz. Servislerin hizmet kalitesine bağlı bir durum aslında. Biraz daha geliştirilirse bence tutabilir ki, günümüzde bile epey bir kullanan kişi var.
Birde, silmek istemediklerimiz ama sabit diskte de boş yere yer kaplayan şeyler için güzel bir çözüm.

Şu soruyu sormak gerek, "Türkiye 'de tutar mı?"
Malum, aldığımız internet hizmeti ortada....

up hızı nedeniyle.

Reaksiyon puanı
188
Bir Cloud sistem benim için her zaman ikincil yedektir. Birincil yedeğim her zaman sabit diskimdir...

E32KERNEL

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bir Cloud sistem benim için her zaman ikincil yedektir. Birincil yedeğim her zaman sabit diskimdir...

Sabit disklere de hiç güven olmuyor. Herşeyden etkilenebiliyorlar. SSD almak lazım ama onlar da pahalı.
Bulut daha çok, diskten yer kazanmak için kullanılacak bir uygulama gibi duruyor. Yoksa dünyanın hiçbir yerinde , özel verilerini buluta kimse yüklemez... Ve devamlı kullandığı verilerini.