Bu Ülkede Adalet!

Bu konuyu okuyanlar

Yasiin

Dekan
Haksız çıkınca sapıtıyorsunuz ne yapacağınızı . Konuşma tartışma kültürünüz sıfır Hemen acizliğe hakarete başlıyorsunuz... Hayatta her zaman haklı çıkılmaz azcık bazı şeyleri anlayın lütfen ve olgunlaşın.

Senin tezin nedir söyle konuş millet değerlendirsin madem çok biliyon. Dünya genelinde bir karar alınmış bu tarz köpeklerin beslenmesi KANUNEN YASAK çoğu ülkede.

Adam besliyor internette sürekli yayınlıyor köpekler ürüyor çoğalıyor reklamı oluyor flan ve üstüne ŞİKAYET VAR söyle ne yapılması lazımdı ? 1-2 kere bu adamın videolarınada denk gelmiştim köpek besleme konusunda hayvanları sevdiği aşikar onda bir sorun yok. Ama üstte yazdıklarımın cevabı nedir ?

Bu köpekler yasaklı ve üstüne şikayet var polis jandarma gerekeni yapmasın mı ? Yarın bu adam yokken bu köpekler kaçtı kurtuldu ve atıyorum bir çocuğa saldırdı ne olacak KİM VERECEK BUNUN HESABINI ?
Beslenmesi yasak diyorsun, Allah'ın verdiği canı kul mu alacak?

OzkanK.

Dekan
Beslenmesi yasak diyorsun, Allah'ın verdiği canı kul mu alacak?

Benim ağızımdan ÖLDÜRÜLSÜN diye laf mı çıktı ? Ama sen dişilerini tutarsan bu köpekler 6 ayda bir yavrular her defasında 2 ile 12 arası yavru yapar lütfen konuları çarpıtmayın. Alenen yasaklı köpeği çoğaltmış olursun. Bu tür köpekler beslenmemeli çoğaltılmamalı elde olanlarda kısırlaştırılmalı.

Bakın siz ömrünüzde köpek beslediniz mi bilmiyorum ama ben 8-10 sene bahçeli evde kaldım ve köpeklerimiz vardı. Üstüne Apartmana taşındıktan sonrada dedemde köpekler vardı ve onlarca köpeğimiz olmuştur. Hayvanları seven birisiyim. Ve nasıl davrandıklarını az çok bilirim.

Bizim evde olan köpeğimiz gayet normal kimseye saldırmayan bir köpeksede bir gün ne olduysa gitti telden atlayıp 6 yaşında çocuğu ısırdı. Ailesi ile papaz oluyorduk. Normal sessiz sakin köpek olmsına rağmen ondan sonra zincirde tutmaya başladık köpeği üzülerek. ( Normalde bütün köpeklerimiz salık bahçede gezerken. ) Normalde süt dökmüş kedi gibi olan köpek bile çocuk ısırabiliyorken bu tarz tehlikeli ırklardan olan köpekler sahibi yanında yokken neler yapabilir.

epsilon06

Profesör
Türkiye'de bakılması yasak olan 10 köpek ırkı şunlar alta linkini attım. Ne yazık ki YASAK İSE BAKMAYACAN NOKTA.
2 yanlıştan bir doğru çıkarmaya çalışıyorsunuz. Yok diğer köpekte saldırabilir yok cins olmayan köpekte ısırabilir eğitilmezse ısırır flan konu o değil ki.

Bu tür köpeklerin beslenmesi yasak iken bu videoda ki adam beslemenin üstüne bildiğin Çiflik gibi onları çifleştirip çoğaltan hatta satışını yapan birisi galiba ?

Ne demek yasak ise yapmayacaksın ya? Ne saçmalıyorsunuz yıllarca bu ülkede neler neler yasaktı susup sesimizi çıkarmayacak mıydık? Ne diyorum size dövüştürülüyorsa alsınlar diyorum! Konularıma yorum yapmazsanız sevinirim özellikle bu saçma kafayla.Allah ona can vermiş kimin haddine yaşamasın demek.Ayı,aslan,kaplan,kurt bunlarıda vurun kurtulun!
Mesaj otomatik birleştirildi:

Haksız çıkınca sapıtıyorsunuz ne yapacağınızı . Konuşma tartışma kültürünüz sıfır Hemen acizliğe hakarete başlıyorsunuz... Hayatta her zaman haklı çıkılmaz azcık bazı şeyleri anlayın lütfen ve olgunlaşın.

Senin tezin nedir söyle konuş millet değerlendirsin madem çok biliyon. Dünya genelinde bir karar alınmış bu tarz köpeklerin beslenmesi KANUNEN YASAK çoğu ülkede.

Adam besliyor internette sürekli yayınlıyor köpekler ürüyor çoğalıyor reklamı oluyor flan ve üstüne ŞİKAYET VAR söyle ne yapılması lazımdı ? 1-2 kere bu adamın videolarınada denk gelmiştim köpek besleme konusunda hayvanları sevdiği aşikar onda bir sorun yok. Ama üstte yazdıklarımın cevabı nedir ?

Bu köpekler yasaklı ve üstüne şikayet var polis jandarma gerekeni yapmasın mı ? Yarın bu adam yokken bu köpekler kaçtı kurtuldu ve atıyorum bir çocuğa saldırdı ne olacak KİM VERECEK BUNUN HESABINI ?
Yaptı zaten merak etme.Adamlar (jandarma ve diğerleri)gitti baktı ilk seferde ve helal olsun dediler.Kimseye zarar vermediler insan yok dağ başı.Sonra kadın birilerini devreye sokup aldırdı hayvanları.Her şeyi sen biliyorsun demi? Sen haklısın diğer herkes haksız.Yazma lütfen artık.Kimse de muhatap olmasın arkadaşlar.Sen haklısın evet o hayvanlar barınakta daha mutlu olur sen de..

Sürekli unutuyorum senle tartışmaya girmemem gerektiğini. Affet reis 1 kerelik bi hata yaptık 2. olmayacak
Aynen benim aklımda o yüzden hiç girmemek lazım bu arkadaş hep zeytinyağı gibi üste çıkıyor.Doğrucu Davut bir tek kendisi...Yasadışı şeylere gelemez Mazallah!

Son düzenleme:

epsilon06

Profesör
Hocam olaya çok duygusal yaklaşmışsınız...
Duygusal yaklaşmayıp düşünerek mantıkla baktığımda da ortada suç teşkil etcek bir şey göremiyorum.Ha diyorsanız bu hayvanlar hiç olmamalıydı.O zaman Allah'ın(C.C)işine karışmış olursunuz zira Yaratıcı O'dur.İstediğini yaratır istediğini öldürür.Bu hayvanlar üremesin öldürülsün diyebilcek haddim de yok duygumda.Sizin varsa ben karışamıycam.

OzkanK.

Dekan
Allah ona can vermiş kimin haddine yaşamasın demek.

Yazdıklarımı düzgünce okuyup irdeleyip cevap yazın lütfen. Herhangi bir canlıya öldürülsün denir mi ya.

Ama kanun kitap beslenmesi çoğaltılması alınması satılması yasak diyorsa neyini uzatıyorsunuz ? Böyle yapınca hayvansever mi olmuş oluyorsunuz siz. Bu tarz köpekleri ne kadar iyide yetiştirsen içgüdüsel gelen ve köpeğin bile bekli kontrol edemediği vahşilik oluyor içinde. Bir kedi gördüğünde daha ufak köpek gördüğünde veya çoluk çocuk gördüğünde sapıtıyor bu tarz köpekler. Ağızından sahibi bile alamaz bir daha köpek cinnet geçirip gözü karardımı ne eğitim kalır ne birşey bu tarz köpeklerde.

Usui Takumi

Profesör
Konu başlığı ile içerik arasında zerre alaka yok. Hem olaya gereksiz duygusal bakıyorsunuz hem de üste çıkmaya çalışıyorsunuz. Hukuki boyutlu başka bir konuda tartıştık Özkan'la ama adam burda haklı.

epsilon06

Profesör
Konu başlığı ile içerik arasında zerre alaka yok. Hem olaya gereksiz duygusal bakıyorsunuz hem de üste çıkmaya çalışıyorsunuz. Hukuki boyutlu başka bir konuda tartıştık Özkan'la ama adam burda haklı.
Konu başlığını değiştirirsem rahat bırakır mısınız? Vatanımı,ülkemi seven bir insanım ama sizin gibiler böyle her şeyde neden art niyet arıyor ve yanlışa yanlış diyemiyor bilmiyorum.Duygusal bakabilirim o da benim düşüncem olsun.

Maalesef değiştiremiyorum yetkili birisi çevrimiçi değil onuda yapamıyorum.Evet ben haksızım sizler haklısınız kabul ettim oldu mu? Yazmayın daha fazla lütfen.

SinHa

Doçent
Hocam kimse herhangi bir canlı için yaşasın veya ölsün diye karar veremez ki. Şimdi yaşamasını istemeseydi Allah yaratmazdı gibi bir düşünce var ise biraz yanlış olur. Allah bütün yarattıklarını bir sebep sonuç içerisinde yaratır. Yani bir canlı dünyaya gelmesi için bazı şartların oluşması gerekiyor. Bu mantıkla hareket edersek savaşlarda kazalarda ölenler sebepsiz sırf Allah istedi diyemi ölüyor? Ben şahsen kedici bir insanım. Askerde dahi kedi yetiştirmişliğim var. Bu bahsi geçen hayvanın gözümün önünde kedi öldürmüşlüğü ve sahibininde dahi hiç bir şey yapamamışlığı var. Bu durumda siz benim yerimde olsanız ne yapardınız? Birde o kedinin sizin olduğunu yada kedi yerinde çocuğunuz olduğunu? Yukarıda arkdaşlar kötü bir şey demek istemiyor. Sadece olayın kanuni boyutunu anlatmaya çalışmışlar. Hayvan sevgisi iyi insanlara mahsus bir olaydır. Sizde iyi bir insansınız ama dediğim gibi olaya fazla duygusal yaklaşıyorsunuz. Tekrar söyleyeyim kimse öldürülsün demiyor fakat ürememeleride gerekiyor. Belki kontrol altında özel çiftliklerde yetiştirilebilir konu hakkımda bilgim yok ama arkadaşın yetiştirdiği yer özel bir yer değil.

epsilon06

Profesör
Hocam kimse herhangi bir canlı için yaşasın veya ölsün diye karar veremez ki. Şimdi yaşamasını istemeseydi Allah yaratmazdı gibi bir düşünce var ise biraz yanlış olur. Allah bütün yarattıklarını bir sebep sonuç içerisinde yaratır. Yani bir canlı dünyaya gelmesi için bazı şartların oluşması gerekiyor. Bu mantıkla hareket edersek savaşlarda kazalarda ölenler sebepsiz sırf Allah istedi diyemi ölüyor? Ben şahsen kedici bir insanım. Askerde dahi kedi yetiştirmişliğim var. Bu bahsi geçen hayvanın gözümün önünde kedi öldürmüşlüğü ve sahibininde dahi hiç bir şey yapamamışlığı var. Bu durumda siz benim yerimde olsanız ne yapardınız? Birde o kedinin sizin olduğunu yada kedi yerinde çocuğunuz olduğunu? Yukarıda arkdaşlar kötü bir şey demek istemiyor. Sadece olayın kanuni boyutunu anlatmaya çalışmışlar. Hayvan sevgisi iyi insanlara mahsus bir olaydır. Sizde iyi bir insansınız ama dediğim gibi olaya fazla duygusal yaklaşıyorsunuz. Tekrar söyleyeyim kimse öldürülsün demiyor fakat ürememeleride gerekiyor. Belki kontrol altında özel çiftliklerde yetiştirilebilir konu hakkımda bilgim yok ama arkadaşın yetiştirdiği yer özel bir yer değil.
Yaratılmışsa bir sebebi vardır.Ölüm her canlıya haktır.Savaşlarda,kazalarda ölenlerle bizim öldürmemiz aynı şey değil.Eceli gelen her canlı ölümü tadıyor bu işleyişe karışamayız.Benim anlatamadığım konuyla sizin ne anladığınız çok farklı.Bir kere bu insan üretici değil yani üreticilerin ne olduğunu hayvanlarla alakalı olanlar bilir.Her kızana geldiğinde köpeği çifleştirir işi biten yaşlı hayvanları da atarlar.Bu hayvanların tehlikeli olabileceğinin gayet farkındayım.Şehrin göbeğinde böyle tehlikeli bir hayvanı apartmanda besleyemezsiniz.Beslememelisiniz zaten.Allah korusun dediğiniz gibi birine zarar verebilir sonuçta dar alanda hayvanda agresif olur.Herkes yasaklı ırk denilenleri beslesin gibi bir algım yok anlayacağınız.Benim derdim yapılan haksızlıkla alakalı.Recep bayraktarın üretme,dövüştürme gibi bir niyeti yok.Sırf köpekler için kalkıp memleketine dönmüş.Dağın başında kendi halinde bakıyor hayvanlara.Evet tasvip etmediğim hareketleride olmuyor değil ama sorun şu ki isnat edilen iftiraların hiçbirini yapmıyor bu kişi.Dişileri koruyor çifleşmemeleri için.Ama üreme hakkı konusunuda tartışmak gerek burda.Yani kısırlaştırmak da ne derece haddimize.Benim kedilerimde kısır.Biri mecburi ötekisi de benim çok isteğim olmadan oldu ancak tamamen karşı değilim gene de doğal olanı bozmak olduğunu biliyorum.İftira ile el bebek gül bebek bakılan hayvanları alıp barınağa kapatmak sizce haklı olan mı? Komşulardan veya o hayvanların saldırdığı birinden gelen bir şikayetle değil tamamen kin ve nefretle hiçbir şey yokken yapılmış bir şikayetle alınıyor bu hayvanlar? Benim anlatmak istediğim bu kişinin uğradığı haksızlık çoluğu çocuğunun gözyaşları.Ha siz diyeceksiniz bu yaparsa herkes yapar...Zaten yapıyor.Dövüştüren,saldırtan,kedi öldürten binlerce ruh hastası var.Peki bu ruh hastalarının cezasını hayvanlar mı çekmeli? Veya böyle sorunsuz bakanlar mı? Ben köpeklere çok yanaşabilen birisi değilim ancak sokağımızdakilere yemek veriyorum.Bir gün birisinin arka kısmında yara gördüm. Yatıyolardı Yoldan geçerken durup biraz baktım ne var acaba diye bir anda hayvan ona baktığım için üstüme koşmaya başladı.Sadece uzak dur diye korkuttu.Ve bir akşam gene yemek vercektim görmedim bile köpeği yaklaşmışım gene benim üstüme koştu.Sonra bunları beslemeyin saldırıyolar falan diye laf olmaya başladı.Kendim yaşadım yani dedim ah neden saldırıyorsunuz güzelce yaşayıp gitseniz...Köpek tehlikesizdir demiyorum bunu anlatmak istiyorum.Saldırgan olabilir ama ne yapmak lazım? Barınağa alsınlar tamam öyle diyelim.Barınaklarda hayvana verirsen yer vermezsen ölür...Sokakta en azından ordan burdan ne bulursa.Biz dengeyi tutturamıyoruz.Bende istemiyorum kimsenin canının yanmasını.Kimse istemez.Belki buna rağmen saldırmasını isteyen manyaklar olabilir ama ben istemiyorum.Olayın özünde ırk farketmeksizin köpekler şakaya gelmez.Uygun koşulların yoksa bakmak doğru değil.Hele böyle güçlü köpekleri dövüştürmek falan zaten doğru değil.Yasak ırk demek saçma bir tabir.Hepsi aynı zararı verebilcek kabiliyette varlıklar.Onları ırkıyla değil mizaçlarıyla yargılamak gerekiyor.Olmaz olmaz dememek lazım sizin durumunuz gibi şeyler yaşanabilir.Tedbirli olmak iyidir ama haksızlık karşısında susmak da yakışmaz bizlere.Benim sinir olduğum şey yasaksa yasak bilmem ne diyerek direk suçlayıcı,yargılayıcı saçma bir tavır içine girenler.Evet duygusal yaklaşabilirim.Öyle her kanalı izlemem ama bu kanal beni mutlu ediyordu ve üzüldüm gerçekten.Sanki kendi canımı elimden almışlar gibi hissettim.Bu tarz yorumlara tahammül edemiyorum.Kim haklı kim haksız umrumda değil aslında bu yasak ırk mevzusunda.Sonuçta herkes yarası olan yerden konuşuyor.Keşke hiç bu mevzuları konuşmaya gerek kalmasa dostça yaşayabilsek her canlıyla.Ama hayat toz pembe değil hiç de olmayacak....

Son düzenleme:

Yasiin

Dekan
Benim ağızımdan ÖLDÜRÜLSÜN diye laf mı çıktı ? Ama sen dişilerini tutarsan bu köpekler 6 ayda bir yavrular her defasında 2 ile 12 arası yavru yapar lütfen konuları çarpıtmayın. Alenen yasaklı köpeği çoğaltmış olursun. Bu tür köpekler beslenmemeli çoğaltılmamalı elde olanlarda kısırlaştırılmalı.

Bakın siz ömrünüzde köpek beslediniz mi bilmiyorum ama ben 8-10 sene bahçeli evde kaldım ve köpeklerimiz vardı. Üstüne Apartmana taşındıktan sonrada dedemde köpekler vardı ve onlarca köpeğimiz olmuştur. Hayvanları seven birisiyim. Ve nasıl davrandıklarını az çok bilirim.

Bizim evde olan köpeğimiz gayet normal kimseye saldırmayan bir köpeksede bir gün ne olduysa gitti telden atlayıp 6 yaşında çocuğu ısırdı. Ailesi ile papaz oluyorduk. Normal sessiz sakin köpek olmsına rağmen ondan sonra zincirde tutmaya başladık köpeği üzülerek. ( Normalde bütün köpeklerimiz salık bahçede gezerken. ) Normalde süt dökmüş kedi gibi olan köpek bile çocuk ısırabiliyorken bu tarz tehlikeli ırklardan olan köpekler sahibi yanında yokken neler yapabilir.
Ben çoğaltılmasına birşey demiyorum o konuda haklısınız fakat beslenmesin diyorsunuz, beslenmeyip ne yapılacak ölüme mi terk edilecek?

epsilon06

Profesör
@Creative grbzz arkadaşımız konuyu taşımış sanırım ancak size zahmet vericem biliyorum gene de konuyu kilitleyebilir misiniz? Teşekkürler.

epsilon06

Profesör
Peki siz bilirsiniz.Ben diyeceğimi dedim daha fazla muhattap olmayacağım.Yeterince canımız yandı dün.Saçmalayacaklar cevap yazmasın görmezden gelsin gitsin şikayet etsin ne yaparsa yapsın bulaşmasın.

BatinY

Doçent
Cidden o kadar doğru paylaşım ki, katil ve tecavüzcüler elini kolunu sallaya sallaya gezsin; insanların hayvanlarına el koysun, hayvanı hapse atsın.

Rizelimapper53

Profesör
Bu ülkede adalet üç beş kendini bilmezin arkasını dayadığı tiplerle sürüyorsa yazık halimize çok yazık.Sinirden elim ayağım titriyor artık lanet olsun böyle insanlara.Tecavüzcüye,sapığa,pisliğe işlemeyen adalet hayvanlarına insandan iyi bakanlara işliyor...Recep Bayraktarı uzun zamandır takip ediyorum.Kendi çocuklarından ayırt etmeden bakıyor bu canlara.Dağın başında insanların olmadığı bir yerde,dövüştürmeden,sevgiyle baktığı için dolandırıcı kendine hayvanseverim diyen bir kadının lafıyla köpekleri elinden alındı.Neymiş yasak ırkmış...Ulan o hayvanlar kimi ısırmış da kime saldırmışta.Şehrin göbeğinde olur anlarım haklısın derim.Hepsi dağın başında kendi kafesinde yaşayıp, insan yokken ormanda gezen mutlu mesut hayvanlar.Kına yakcak şimdi o hayvanlar barınakta ölünce!
Beddua etmem ama hakedene etmek gerekmiş! Adalet böyle kendi halinde mutlu,zararsız insanlara işliyorsa arkasındakilerinde...
Adalet bu ülkede kadın ismi olana kadar yıllar geçti.

Anlayana.