Bu Tasarım Sizce Nasıl?

Bu konuyu okuyanlar

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Arkadaşlar aşağıda verdiğim linkte bir drupal tasarımı var. Tasarım, piyasada drupal kitabıda bulunan Tugay İltus'a ait.

Sizce böyle bir tasarım nasıl? Yani nasıl duruyor? Eksikleri nelerdir? Bir haber portalı için tasarlandığı düşünülerek yorum yapmanızı rica ediyorum. :) Yani örneğin bir hürriyet'in, milliyet'in sitesi olarak düşünülebilir mi? :)

http://somoti.net/dr/

Serkannd

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
10
en üstteki giriş bölümübde türkçe karakter sorunu var.

aruchan.blog

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Ben chrome'da açtım; rakamlarla gösterilen haberlerin olduğu bölüm ve onun hemen altındaki bölüm çok dar çıktı...resimler dar ve uzun görünüyor...iki yana genişletilebilir...renkler de sanki biraz fazla canlı gibi...kırmızı siyah ve beyaz ağırlıklı olsa sanki daha hoş durur:)

Bu arada drupal nedir? ne işe yarar? biraz daha bilgi rica etsem :)

Reaksiyon puanı
66
şu 7 tane haber gösteren bölüm biraz daha büyük olsa ve habere ait 1-2 cümlelik bir yazı olsa daha iyi olacak gibi. birde haberlerin üstüne mause ile gittiğimiz zaman rakamın içinde olduğu dikdörtgen hafif gri veya başka temayla uyumlu bir renk olsa güzel olur. Böyle ufak tefek şeyler var zaten. Genel olarak bakıldığında bence gayet güzel.

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Ben chrome'da açtım; rakamlarla gösterilen haberlerin olduğu bölüm ve onun hemen altındaki bölüm çok dar çıktı...resimler dar ve uzun görünüyor...iki yana genişletilebilir...renkler de sanki biraz fazla canlı gibi...kırmızı siyah ve beyaz ağırlıklı olsa sanki daha hoş durur:)

Bu arada drupal nedir? ne işe yarar? biraz daha bilgi rica etsem :)

Tabi ayrıntılı bilgi için buraya buyur. :)

Ama kısaca sorarsan wordpress gibi birşey. :)

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Logo bir haber sitesine göre çok renkli olmuş bence.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Çok kalabalık geldi abi. :D Ruhum daraldı bi an :)

hayranim

Profesör
Reaksiyon puanı
32
sağ üst köşe boş. orta da haber sayısının az olmasından kaynaklanan bir boşluk gözüküyor. ayrıca firefox ile fotogaleri aşağı düşmüş. bir de manşet biraz küçük gibi geldi. yaşamın üstündeki kutu sarı boş gözüküyor. saygılar.

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
ücretsiz mi dağıtılıyor yoksa ? : )))

Bence 10 üzerinden 7,5 alır bir tasarım...Gayet güzel pek çok haber sitesinden çook çook daha iyi...Tasarım ücretli mi ?

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
ücretsiz mi dağıtılıyor yoksa ? : )))

Bence 10 üzerinden 7,5 alır bir tasarım...Gayet güzel pek çok haber sitesinden çook çook daha iyi...Tasarım ücretli mi ?

Tasarım bana ait değil, sadece insanların tasarım üzerine fikirleri neler, bir haber sitesinden neler bekliyor öğrenmek istediğim için sordum. Tasarım Tugay İltus'a ait, kendisine küçük bir Google aramasıyla erişebilirsiniz ve evet tasarım ücretli. Benim duyduğum fiyatı epey tuzlu olduğu için şimdi buradan paylaşıp, yuhh seslerini duymak istemiyorum. :D

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Bende bir umut o yüzden sordum tasarım ücretsiz mi diye : ) fiyatı 3-5 tahmin edebiliyorum : ) ne diyelim bir gün belki bizde böyle tasarımlarla bir hostta hayat buluruz ... : ) )

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Ben o kadar sevmedim. Sade ama basit duruyor.

beyazpanter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende drupal kullanıyorum. Gayet güzel bir sistem. Kim kullanıyo diye baksanız yeter.

Ama drupalın sıkıntısı resim galerisi. Burda views kullanarak yapmış belli ama nasıl yapmış anlayamadım. Valla nasıl olduğunu anlatsanız çok makbule geçer. ;)

musabbu

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bence çok iyi.
Sade ama şık olmuş.
Kurumsal bir havası var.

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Bir çok haber sitesine göre çok iyi tasarım :)

Reaksiyon puanı
66
logo tanıdık gelmişti yeni çıkardım:p

google deskop un logosu değil mi o?:)

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
"kayıt" bağlantısı logonun üstündeki beyaz kısma kaymış.
En üstteki barlardan nefret ederim. Onu yatay menüyle birlikte benzer renklerle tasarlayabilirseniz hoş olabilir. Yoksa araya giren beyaz hoş durmuyor. (O barı beyaz da yapabilirsizi aslında.) Bir de değişmeli haber gösteriminin altındaki küçük haberlere üstten ve alttan margin uygulanması gerekiyor. Mavi çubukla birbirine girmiş yazı. Bunlar dışında güzel gayet.

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Vay be.. [MENTION=25391]keyloger[/MENTION] 'dan açıklama bekliyoruz..

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Tamamda Tugay İltuş'a ait bir tasarım değil bu. Bu tasarımı ben yaptım ve lösemili bir kardeşimiz için cuzip bir miktara satışa sundum. 200 TL gibi komik bir rakam.

Satış konusu
http://www.r10.net/script-satisi/869411-gelismis-haber-portali-drupal-on-siparisler-aliniyor.html

Vay be.. @keyloger 'dan açıklama bekliyoruz..

Neden keyloger'dan açıklama bekliyorsun anlayamadım? :)

Bana Tugay İltuş'tan gelen mail hâlâ mail kutumda duruyor 799TL'ye sattığından bahsediyor...

Gerisinin ayrıntısını bilemiyeceğim...

interpool

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Biraz daha sade olsa güzel olurmuş.
Çizgilerde ki kesinlik daha iyi olursa oda oturur.
Beyaz çok ağırlıkta, Pek anlam ifade etmiyorum.

kadirdemir

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Drupal güzel bir sistem bir kaç yerden tavsiye aldım ama hiç bakmadan yapılan sitelerde güzel mtv,sony vs. drupal'dan yapılmış.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
iyi ama çok fazla şey var sanki biraz kafa karıştırıcı birşeye bakarken gözün başka yere gidiyor

interpool

Profesör
Reaksiyon puanı
11
drupal ı bende duymuştum negatif bazı şeyleri hariç.

kadirdemir

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yazılımla uğraşarak çok zaman harcanır ama bu şekilde daha görsel daha iyi şeyler çıkarılabilir.

interpool

Profesör
Reaksiyon puanı
11
O zaman Drupal lider konuma gelir. Web de en önemli olay görselliktir seninde bileceğin üzere. Drupalda bunda lider saylır... EEee oldu sana web in lider sistemi :)