Bu sistemde donma sorunu

dctor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar sistem amd phonem x4 3.ghz.
Asus M4487td usb3

2gb 1333 kingston ram

sappire hd5570

bazi işlemler sirasinda bi kac saniyelik olmak üzere donmalar yaşamaktayim bu sistemin icinde tek eski 250gblik hdd 8mgbayt ön bellkli olan var ve xp kullaniyorum sorun nerdedir

ddddddddddd

Profesör
Reaksiyon puanı
19
bu sisteme win7 yakışır.win7 dene bence.ayrıca bir çok şey neden olabilir.
virus girmiştir,kasa tozlanmıştır sınıyordur takılyordur,donanımsal sorun olabilir.
aynı özelliklere yakın bir pc de xp vardı win7 ye çevirdiğimde bu takılma sorunlar geçmişti.

EXPERT21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
powerın kaç watt ? iyi bir işlemcin var kullandığın güç önemlidir eyer powerin yüksek ise ramlerını kontrol et derim

dctor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
powerın kaç watt ? iyi bir işlemcin var kullandığın güç önemlidir eyer powerin yüksek ise ramlerını kontrol et derim

Poverden olmasi zor ihtimal 500wat higpower

---------- Post added at 01:36 ---------- Previous post was at 01:33 ----------

bu sisteme win7 yakışır.win7 dene bence.ayrıca bir çok şey neden olabilir.
virus girmiştir,kasa tozlanmıştır sınıyordur takılyordur,donanımsal sorun olabilir.
aynı özelliklere yakın bir pc de xp vardı win7 ye çevirdiğimde bu takılma sorunlar geçmişti.

Kasa temiz toz yok zaten pc yi alali 1ay oldu virus olma ihtimalide olmaz yeni formatta da ayni sorun var aklima gelen bu hizli sistemin üzerindeki hdd nin 8mgbyt önbellek olmasi tabi bu bir tahmin vin7 kurmadim bu sisteme vin7yide sevmediğimden kurarsam belki düzelir

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Kullandığın programlar da donma yapabilir

dctor

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İşlemcinin 4 cekirdek olmasi bu sorunlara neden olurmu

EXPERT21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
win7 süperya gerçi biz mecburiyetten kullanmaya başladık ama alıştım artık bırakmam :D teknoloji diye buna denirya win7

crazy_hunter_09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım sistemini başka bir cd den yani farklı bir xp kurmayı dene eğer donanımsal değilse xpden olabiliyor çünkü daha önceki dedğin gibi bir sorun cp sistemimde oluşuyordu nedenini bilmiyorum ama bi dene derim.

Demnesia

Profesör
Reaksiyon puanı
43
O sistemde 2 Gb ram şaka gibi, sen bi 2GB daha al bide win7 kur keyfine bak.