Bu sıcaklık değerleri normal mi???

Bu konuyu okuyanlar

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Merhaba,ben Redmi Note 8 kullancısıyım. Clash Royale oynarken cihazın fazla ısındığını gördüm. 3 tane maç girdikten sonra CPU-Z'den sıcaklık değerlerini kontrol ettiğimde işlemci sıcaklığının 57-58 derece arasında olduğunu gördüm. Bu sıcaklık değerleri normal mi?? Pubg Mobile oynarken daha az ısınıyor cidden.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Merhaba,ben Redmi Note 8 kullancısıyım. Clash Royale oynarken cihazın fazla ısındığını gördüm. 3 tane maç girdikten sonra CPU-Z'den sıcaklık değerlerini kontrol ettiğimde işlemci sıcaklığının 57-58 derece arasında olduğunu gördüm. Bu sıcaklık değerleri normal mi?? Pubg Mobile oynarken daha az ısınıyor cidden.
Uygulamanın önbelleğini sil

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Hocam uygulama boyutu 108mb,uygulama önbelleğini 0.94gb olarak gösteriyor. Şimdi temizleyip tekrar deneyeceğim.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Clash royale gibi hafif bir oyundan 57-58 derece alması çok ama çok kötü bir sonuç. Pubgde bile 57 derece aşırı sıcak anlamına geliyor(onu yapmak için en yüksek grafikle saatlerce oynamak lazım)

Reaksiyon puanı
8,008
Normal değil. Bulunduğunuz ortam sıcak mı? Veya kılıf kullanıyorsanız çıkartıp tekrar dener misiniz?

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Fikirllerinizi belirttiğiniz için hepinize teşekkür ederim. @alpotter in dediği gibi uygulamanın ön belleğini temizledim. Sonra sıcaklık değerine baktığımda 50 dereceydi. Yine 2 tane maç girdim. Sıcaklık değişmemişdi. Ve cihaz ısınmadı. Sorun çözüldü. Bu arada bulunduğum ortam sıcak
Mesaj otomatik birleştirildi:

Clash royale gibi hafif bir oyundan 57-58 derece alması çok ama çok kötü bir sonuç. Pubgde bile 57 derece aşırı sıcak anlamına geliyor(onu yapmak için en yüksek grafikle saatlerce oynamak lazım)
Pubg'de 1 saat boyunca düşük ayarlarda yüksek kare hızında oynayınca 57 derece gibi birşey alıyorum hocam :D Bence normal. Hem bulunuduğum ortam da sıcak .

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Fikirllerinizi belirttiğiniz için hepinize teşekkür ederim. @alpotter in dediği gibi uygulamanın ön belleğini temizledim. Sonra sıcaklık değerine baktığımda 50 dereceydi. Yine 2 tane maç girdim. Sıcaklık değişmemişdi. Ve cihaz ısınmadı. Sorun çözüldü. Bu arada bulunduğum ortam sıcak
Cihazı yarım saat bırakıp soğuk olduğunda tekrar önbelleği temizleyip(neden olmasın) deneyimleyebilir misin?

Reaksiyon puanı
8,008

Pubg'de 1 saat boyunca düşük ayarlarda yüksek kare hızında oynayınca 57 derece gibi birşey alıyorum hocam :D Bence normal. Hem bulunuduğum ortam da sıcak .
Ben PUBG oynarken en fazla 40 41 dereceyi görüyorum. 57 yine fazla gibi geldi.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Socaktır da 57 derece yapabilecek kadar sıcak mıdır? :)
Hocam bence Pubg Mobile için normal. Ama kare hızını düşürsem sıcaklık değeri azalacaktır :D Cihazım orta-giriş segmentinde : D :D

Bir tane daha sorum var. Önbelleği temizleyip 2 maç daha girdim ve 317mb önbellek çıktı. Neden bu kadar fazla önbellek çıkıyor???

Son düzenleme:

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Bir tane daha sorum var. Önbelleği temizleyip 2 maç daha girdim ve 317mb önbellek çıktı. Neden bu kadar fazla önbellek çıkıyor???
Yüklüyor önbelleği temizleseniz de tekrar yükler emojiler kartlar kart animasyonları arenalar gibi clash royale in bu önbellek olayı çok saçma önbellek olarak gözüküyor ama yüklenen oyunun kendi verisi bende de şu an önbellek 1gb dan fazla

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Yüklüyor önbelleği temizleseniz de tekrar yükler emojiler kartlar kart animasyonları arenalar gibi clash royale in bu önbellek olayı çok saçma önbellek olarak gözüküyor ama yüklenen oyunun kendi verisi bende de şu an önbellek 1gb dan fazla
Bu durum cihazımın sıcaklığını arttırıp pil performansını düşürüyor. Yaklaşık 4 saat boyunca cihazı aktif kullanıyorum ve şarjı %44 şuan

Son mesajlar