Soru Bu sıcaklık değerleri bilgisayarıma zarar verir mi?

Bu konuyu okuyanlar

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
aşağıda bıraktığım sıcaklık değerleri bilgisayarıma zarar verir mi? değerler normal mi?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    6.2 KB · Görüntüleme: 111

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
tamam öyle yapacağım teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

peki işlemcimi daha anormal derecede seyrediyor yoksa ekran kartı mı? ona göre işlem uygulayacağım
İşlemci.

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
işlemci 82 derece gözüküyor ben boşta 50 derece alıyorum oyunda bile 82 görmüyorum yani işlemci ateş alıyor desem yeridir :D
az önce termal macun yeniledim şu an discord,firefox,minecraft(en çok sıcaklığı abu arttırıyor) açık iken 39 derecelerde dolaşıyor.
Kasanın iki tarafı ve arkası kapalıydı yani sıkışık bi alandaydı onu da açığa aldım anakart sıcaklığına etki etmesi için, anakartımda 42 derece. Sanırım normalde döndürdüm xD

bir sorum daha olacak ben sistemi yaklaşık 1 hafta boyunca bu yüksek derecelerde kullandım :/ acaba ne gibi zararları olmuş olabilir çok mu zarar vermiştir

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
İşlemci modeli nedir?

82 derecenin kalıcı hasar vereceğini düşünüyorum. (Ben 96 derece görürken.)

Son düzenleme:

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
az önce termal macun yeniledim şu an discord,firefox,minecraft(en çok sıcaklığı abu arttırıyor) açık iken 39 derecelerde dolaşıyor.
Kasanın iki tarafı ve arkası kapalıydı yani sıkışık bi alandaydı onu da açığa aldım anakart sıcaklığına etki etmesi için, anakartımda 42 derece. Sanırım normalde döndürdüm xD

bir sorum daha olacak ben sistemi yaklaşık 1 hafta boyunca bu yüksek derecelerde kullandım :/ acaba ne gibi zararları olmuş olabilir çok mu zarar vermiştir
hangi macunu kullandın
boşta kaç derece alıyordun önceden
şimdi minecraft açıp kaç derce olduğunu söylermisin

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
İşlemci ısınma yapabilecek işlemci ama termal bakımlarını yaparsanız çok daha düşük sıcaklıklarda çalışabilir, daha iyi bir fan alın ve macun yenilemesi yapın. Biraz yüksek gibi normaline göre.

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
hangi macunu kullandın
boşta kaç derece alıyordun önceden
şimdi minecraft açıp kaç derce olduğunu söylermisin
Macunun Markasını Bilmiyorum :D bizim burdaki bilgisayarcıdan aldım direkt sürdüm
Boşta önceden 55 derecelerde alıyordum şu an 39-35 arası
Minecraft şu an açıkken max 55 derece gördüm
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemci ısınma yapabilecek işlemci ama termal bakımlarını yaparsanız çok daha düşük sıcaklıklarda çalışabilir, daha iyi bir fan alın ve macun yenilemesi yapın. Biraz yüksek gibi normaline göre.
Fanıda Yenilemeyi Düşüneceğim Teşekkürler Önerileriniz İçin

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
İşlemci biraz eski bir işlemci, muhtemelen uzun zamandır da bakımları yapılmadığı için sıcaklıklar çok yükseldi.
aynen öyle :D 2 3 senedir termal macun yenilenmiyordu fanlarıda adam gibi temizlememiştim biraz ihmal etmiş oldum ve sonucuna katlandım.
Peki bir kez daha sorcağım 1 hafta boyunca günde 2 saat boyunca bu derecelerde kullandım farketmediğim için. İşlemcim nasıl bi zarar görmüş olabilir

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
aynen öyle :D 2 3 senedir termal macun yenilenmiyordu fanlarıda adam gibi temizlememiştim biraz ihmal etmiş oldum ve sonucuna katlandım.
Peki bir kez daha sorcağım 1 hafta boyunca günde 2 saat boyunca bu derecelerde kullandım farketmediğim için. İşlemcim nasıl bi zarar görmüş olabilir
İşlemci zarar görmemiştir ama anakartın mosfetleri güç iletiminde biraz zorlanmış olabilir yüksek sıcaklıklar nedeniyle. Macun değişimi yapana kadar pek yüke sokmamanı öneriyorum.

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
İşlemci zarar görmemiştir ama anakartın mosfetleri güç iletiminde biraz zorlanmış olabilir yüksek sıcaklıklar nedeniyle. Macun değişimi yapana kadar pek yüke sokmamanı öneriyorum.
Şu an macun değişimi yapıldığı için ne kadar uğraşsamda o kadar yüke sokamıyorum zaten. :)
Teşekkürler cevapladığınız için

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Macunun Markasını Bilmiyorum :D bizim burdaki bilgisayarcıdan aldım direkt sürdüm
Boşta önceden 55 derecelerde alıyordum şu an 39-35 arası
Minecraft şu an açıkken max 55 derece gördüm
işe yaramış belli ki ilerde eski haline dönerse tekrar yenilemen gerekir söyliyim ben aldım geri eski haline döndü