Öneri Bu sene Lgs ye gireceğim,tavsiyeler?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
109
Merhabalar bu sene lgs senem ve çalışmaya başladım, 6. Sınıfın yarısından beri yüzyüze eğitim görmedim 6. Sınıfın ilk dönemi 4. Sınıftan beri 5 dönemde aldığım en düşük notu aldım (94.6) ondan sonra ise korona çıktı,normalde ilk dönemler ve ilk sınavlar benim adıma kötü geçer çünkü yazdan çıkınca tempoyu tutturamam, ondan sonra 2. Dönemde Zirve denecek notlar alıp sene notumu yükseltirim, 7. Sınıfın başı hiç görmediğim bir eğitim türüyle birlikte kötü geçti bazen derslere girmedim yada arkada açıp oyun oynadım ilk sınavlar gelincede sınava çalışmak yerine tekrar oyun oynadım neredeyse hiç çalışmadım (normalde sınavlara en fazla 1 saat çalışırım,sınav dışı ders çalışmadım hiç) sınav haftası geldiğinde çok kötü bir çöküş yaşadım o hafta hiç bir sınavı yapamadım ve ertesi hafta açıklandığında not ortalamam 87 olmuştu fakat koronadan dolayı bunlar silindi ve derse katılım vb notları Girildi yani bu sene notum 98.8000 bu sene hakkında en ufak bi bilgim yok sıfır 7. Sınıf bilgisi ile çalışmaya başladım şuanda 7, sınıf çalışıyorum önümde kazanmam gereken bir devlet bursluluk sınavı ve kurs bursluluk sınavı var,onlar 7. Sınıfdan çıkacak 8. Sınıfada bursluluk sınavlarından sonra yani okul açılınca (5 eylül bursluluk 6 eylül okul açılımı) başlamayı düşünüyorum ondan sonrada full 8. Sınıf bakıcam artık yani maraton başlayacak,şuana kadar hiçbir sınava adam akıllı oturup istekli bir şekilde çalışmadım fakat bu sınav ayrı artık ciddi birşeyler yapmamın zamanı geldi,bu kadardı.Bana önerdiğiniz şeyleri söyleyin ve metnimde yanlış bulduğunuz şeyleri söyleyin günde kaç soru çözmeliyim kaç saat çalışmalıyım gibi gibi iyi forumlar arkadaşlar.

efhmedia34

Asistan
Reaksiyon puanı
44
şans işi falan değil bırak oyunu falan 1 sene sık dişini ders çalış hayatında gelebilecek tek fırsat

Reaksiyon puanı
109
Aslında önerilerinizi sormuştum sınavımın nasıl geçeceği veya şansı değil

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Sakin olan soğukkanlı olan sınavı çok rahat yapar.
Bu arada şimdiden çalışmaya başla en kötü 400 almaya çalış.

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974
Kendine çalışma planı oluştur örnek;
2-3 saat matematik
1-2 saat fen
1-2 saat türkçe
1 saatte diğer dersleri çalışsan yeterli olur.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
İngilizce ve Din Kültürü kebap zaten bu ikisini full çeker önemli olan Türkçe ve Matematik özellikle Matematik'e ağırlık versin 1 net 1 nettir.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Kendine çalışma planı oluştur örnek;
2-3 saat matematik
1-2 saat fen
1-2 saat türkçe
1 saatte diğer dersleri çalışsan yeterli olur.
10 Saat ders ?
3'de okuldan gelse..
Saat 1'de çalışmayı bitirecek..
Yemeği,molası ?
Uykusu ?
Okulu,ödevi :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dershane'ye gidiyorsan eğer çok daha rahat olursun.
6 saat çalışacağına 4 saat çalışırsın mesela.

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
şans işi falan değil bırak oyunu falan 1 sene sık dişini ders çalış hayatında gelebilecek tek fırsat
Ben günde en az 6-7 saat çalışıyordum, ders çalışayım diye 6-7 saat falan uyuyordum. Denemelerden de 430 altı almıyordum fakat sınavda anca %6 girebildim. Yani ya ben malım ya da fazla şanssızım.

Bir de "Sık dişini" demekle olmuyor, kafa dağıtmadan uzun süre ders çalışılmaz bence. Kimi dizi izler kimi dizi izleyeceğine oyun oynar.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Ben günde en az 6-7 saat çalışıyordum, ders çalışayım diye 6-7 saat falan uyuyordum. Denemelerden de 430 altı almıyordum fakat sınavda anca %6 girebildim. Yani ya ben malım ya da fazla şanssızım.

Bir de "Sık dişini" demekle olmuyor, kafa dağıtmadan uzun süre ders çalışılmaz bence. Kimi dizi izler kimi dizi izleyeceğine oyun oynar.
Kafa dağıtmamak zaten bitirir.
Kafa dağtıcaksın.Bir pazarla olmaz o iş.
Hele çok çalışmayan..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Günde 1-1.5 Saat olsun olmalı bence

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,494
Bende LGS'ye gireceklerdenim eğer olay soğukkanlılıksa full çekerim herhalde :D Çünkü öbürleri gibi sınavı hiç önemsemiyorum düşük alsam da full çeksemde umrumda olmayacak.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,310
Stres yapmamaya bak öyle aşırı stresli herkesin üzerine yürüdüğü bir ortam yok.

Sınav günü sınav başkanım uyuyordu masada ?

efhmedia34

Asistan
Reaksiyon puanı
44
sık dişini derken eglencelerinden vazgeç demiyorum sadece biraz kısmen ve planlı olman gerekiyor bol bol kitap okuman okuma hızını ve okuduğunu anlamanı gelistirmen lazım lgs de en önemli iki özellik bunlar.

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560
Matematik gerçekten anahtar Matematik ...

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Sadece Matematik, matematik, matematik. Matematiğe iyi özen göster. Matematiği iyi olan kazanıyor.

..melihhunal..

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Haftalık en az 130 yeni nesil matematik ve günlük 1 test paragraf çözmelisin. Yaz tatili boyunca Matematik Türkçe ve Fen çalışmanı öneririm. Din ve İngilizceye 2. dönem bile başlarsan kolayca halledersin . Haftalık 400 soru mat (en az 130'ü yeni nesil) , 350 soru Türkçe , 250 soru fen , günlük 1 test paragraf ve 150 soru ingilizce ve din çalışsan yeterli. soru sayılarını sınav yaklaştıkça arttırmalısın.

Reaksiyon puanı
109
Haftalık en az 130 yeni nesil matematik ve günlük 1 test paragraf çözmelisin. Yaz tatili boyunca Matematik Türkçe ve Fen çalışmanı öneririm. Din ve İngilizceye 2. dönem bile başlarsan kolayca halledersin . Haftalık 400 soru mat (en az 130'ü yeni nesil) , 350 soru Türkçe , 250 soru fen , günlük 1 test paragraf ve 150 soru ingilizce ve din çalışsan yeterli. soru sayılarını sınav yaklaştıkça arttırmalısın.
Yeni girebildim anca teşekkürler en çok sınavla bana yardımcı olan yorumu siz yapdınız dikkate alıcam şuanda konu tekrarı yapıyorum 7. Sınıf bursluluk sınavı olduğundan

By üşengeç

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Bu sene girdim sana tavsiyelerim ingilizcede kelime ezberle çok önemli ama din ve inkilap o kadar zorlamaz alt dersler olarak. Türkçe ise fazla zor değil konular önemli olan Matematik ve Fene ağırlık ver ve stresini ve heyecanını kontrol et ben sınavdan önce arkadaşlarla gülüyordum espriler yapıyordum ve sınav anında sanki evde test çözer gibiydim hatta sözeli 40 dk önce bitirdim xD sayısalda zorlandığım soruları direekt geçtim sende öyle yaparsan süre sıkıntısı yaşamazsın inşallah istediğin olur hakkında hayırlısı :)

Reaksiyon puanı
109
Bu sene girdim sana tavsiyelerim ingilizcede kelime ezberle çok önemli ama din ve inkilap o kadar zorlamaz alt dersler olarak. Türkçe ise fazla zor değil konular önemli olan Matematik ve Fene ağırlık ver ve stresini ve heyecanını kontrol et ben sınavdan önce arkadaşlarla gülüyordum espriler yapıyordum ve sınav anında sanki evde test çözer gibiydim hatta sözeli 40 dk önce bitirdim xD sayısalda zorlandığım soruları direekt geçtim sende öyle yaparsan süre sıkıntısı yaşamazsın inşallah istediğin olur hakkında hayırlısı :)
İnşallah öyle olur şuanda çalışmaya başladım haftasonu sadece ekrana bakıyorum, 10 gün sonra 1 eylülde kurs bursluluğuna giricem,iyi bir indirim kazanırsam çok iyi olur ondan sonra 5 eylülde yani 15 gün kaldı sonra devlet bursluluğu var devletin bursluluğu ona ikinci kez giricem 5. sınıfta girip 466 puan yapıp kazanamamıştım,kendime çalışma programı hazırladım,eğer bu iki sınavı geçersem ailemin bana desteğini arttıracağını düşünüyorum.

RyteX

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Kendini oyundan VS kes mesela ben 1 sene bilgisayarla hiç alakam olmadı ve çok iyi çalıştım trabzon fen lisesi kazandım bende bu sene inşAllah güzel bir üni ye yerleşicem

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Ulan aklımız nerelerde vallahi başlığı Las Vegas'a gidecem tavsiyeler diye okudum :)