Bu problem neden oluyor?

Bu konuyu okuyanlar

EZ358

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Nerdeyse 5-6 aydır bu sorunu yaşıyorum. Sabah yataktan kalkıyorum belimi sağa sola çevirdiğimde çatır çutur ötüyor. Boynumda böyle eğer sala sola çevirirsem çatır çutur kütlüyor.

Bu işle ilgisi olan insanlar var mı? Gerçekten neden oluyor bu?

egle

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
917
bende de oluyor sen onu yapınca kemiklerin rahatlıyor demi birşey olmaz bendede oluyor

EZ358

Asistan
Reaksiyon puanı
106
bende de oluyor sen onu yapınca kemiklerin rahatlıyor demi birşey olmaz bendede oluyor
Ve hatta sadece boyunda belde değil parmaklarım bile öyle hep kütlüyor internetten de bir şey bulamadım.

egle

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
917
birşey olmaz bak en sonunda rahtlıyorsun demi

egle

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
917
benim babamda bel fıtığı vardı her sabah klaktıpındada böyle oluyordu

ondemir_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Eklemlerin birleşim noktasında bağlantı kapsülleri mevcuttur;
Bu kapsülün içinde kemiklerin hareketleri sırasında buraları yağlayan bir sıvı vardır. Bu sıvının içinde erimiş halde oksijen, nitrojen ve karbondioksit gazları bulunur.

Vücudumuzda en kolay çıtlatabileceğimiz eklem yerlerimiz parmaklarımızdır.
Parmaklarımız gerilince ve eklem yerlerimiz düzleşince bu kapsül de gerilir. İçindeki sıvının basıncı azalır ve gaz kabarcıkları patlamaya başlar. İşte kulağımıza gelenler bu seslerdir. Patlayan kabarcıklar neticesinde gazlar bu sıvıyı terk eder, sıvı daha da genleşir ve eklem yerinin hareket kabiliyetini arttırır.
Yani korkmanızı gerektirecek bir sağlık sorunu değildir her insanda olan bir durumdur.. :)

Sağlıklı Günler..!

EZ358

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Eklemlerin birleşim noktasında bağlantı kapsülleri mevcuttur;
Bu kapsülün içinde kemiklerin hareketleri sırasında buraları yağlayan bir sıvı vardır. Bu sıvının içinde erimiş halde oksijen, nitrojen ve karbondioksit gazları bulunur.

Vücudumuzda en kolay çıtlatabileceğimiz eklem yerlerimiz parmaklarımızdır.
Parmaklarımız gerilince ve eklem yerlerimiz düzleşince bu kapsül de gerilir. İçindeki sıvının basıncı azalır ve gaz kabarcıkları patlamaya başlar. İşte kulağımıza gelenler bu seslerdir. Patlayan kabarcıklar neticesinde gazlar bu sıvıyı terk eder, sıvı daha da genleşir ve eklem yerinin hareket kabiliyetini arttırır.
Yani korkmanızı gerektirecek bir sağlık sorunu değildir her insanda olan bir durumdur.. :)

Sağlıklı Günler..!
Gerçekten çok teşekkür ederim. Bende bir sorun var diye korkuyordum.