Bu Parçaları Toplicam Parçalar Birbirine Uyuyor mu ?

Bu konuyu okuyanlar

Flowix

Öğrenci
EKRAN KARTI : Asus ROG Strix 1060 6 GB (ekran kartım zaten mevcut değiştirmeyi düşünmüyorum)

İŞLEMCİ : AMD RYZEN 5 1600 (AF)

SSD : Samsung 500GB 860 EVO SATA 3.0 L

KASA : CORSAIR Carbide Serisi SPEC-DELTA RGB 550W 80+ Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa (sanırım içinde güç kaynağıda ile beraber geliyor )

RAM :Corsair Vengeance LPX 16 GB (2x8) 3000MHz DDR4

ANA KART : MSI B450 GAMING PLUS MAX Amd B450 Soket AM4 DDR4 3466(OC) (bundan emin değilim çünkü ana kart hakkında pek bilgim yok )

bu şekilde bir bilgisayar toplıyacağım parçalar birbirine uyuyor mu ? ve bu Ana kartla İşlemcim AMD RYZEN 5 1600 OC yapılabilir mi ?

met 35

Rektör

Rizelimapper53

Profesör
Özel başlık
Re-Reconqista!
EKRAN KARTI : Asus ROG Strix 1060 6 GB (ekran kartım zaten mevcut değiştirmeyi düşünmüyorum)

İŞLEMCİ : AMD RYZEN 5 1600 (AF)

SSD : Samsung 500GB 860 EVO SATA 3.0 L

KASA : CORSAIR Carbide Serisi SPEC-DELTA RGB 550W 80+ Tempered Glass USB 3.0 Mid Tower Kasa (sanırım içinde güç kaynağıda ile beraber geliyor )

RAM :Corsair Vengeance LPX 16 GB (2x8) 3000MHz DDR4

ANA KART : MSI B450 GAMING PLUS MAX Amd B450 Soket AM4 DDR4 3466(OC) (bundan emin değilim çünkü ana kart hakkında pek bilgim yok )

bu şekilde bir bilgisayar toplıyacağım parçalar birbirine uyuyor mu ? ve bu Ana kartla İşlemcim AMD RYZEN 5 1600 OC yapılabilir mi ?
Güzel. Anakart O.C. için bayağı uygun. 1600 AF ise sıkıntı yok, değil ise 3100 alın. Hatta direk 3100'de alabilirsiniz 2600 ve 1600 AF'dan daha iyi performans veriyor.

OzkanK.

Dekan
İntel sistem kursan daha güzel olacak sanki...

Mesela 10400F ve H serisi en ucuzundan bir anakart alsan daha iyi olmaz mı ? OC yapmak flan sıkıntılı işler stok fanla olmaz ekstra birde 300-400 TL ye işlemci soğutucu alman lazım.

Ama 10400 F alırsan Ryzen 5 3600 ile aynı performansı veriyor neredeyse.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1200 TL bandında 10400F.

Yanınada uygun fiyatlı bir anakart alırsın.

Flowix

Öğrenci
İntel sistem kursan daha güzel olacak sanki...

Mesela 10400F ve H serisi en ucuzundan bir anakart alsan daha iyi olmaz mı ? OC yapmak flan sıkıntılı işler stok fanla olmaz ekstra birde 300-400 TL ye işlemci soğutucu alman lazım.

Ama 10400 F alırsan Ryzen 5 3600 ile aynı performansı veriyor neredeyse.

1200 TL bandında 10400F.

Yanınada uygun fiyatlı bir anakart alırsın.

bana bu işlemciyi çok önerdiler ve karşıma çok çıktı o nedenle sadece pc bilgisayar değilde render olayları içinde düşünüyorum bir de anakart kesin değil zaten tam ne yapsam bilmiyorum bir ana kart var genelde karşıma çıkan MSI B450M-A PRO MAX fakat oda 2 ram slotu var ben 4 ram slotu istiyorum

Güzel. Anakart O.C. için bayağı uygun. 1600 AF ise sıkıntı yok, değil ise 3100 alın. Hatta direk 3100'de alabilirsiniz 2600 ve 1600 AF'dan daha iyi performans veriyor.
hiç OC yapmassam eğer bu ana kart yine tercih etmelimiyim ve AMD RYZEN 1600 AF fiyatında senin önericeğin işlemci var mı ?

Shiden

Profesör
Özel başlık
Uranos & Zümrüt Okçu
Güzel bir sistem ve özellikle Ryzen 5 1600 AF baya güzel bir işlemci.
6/12 çekirdek yapısı ve büyük ön belleği ile oyun ve genel sistem performansınız çok güzel olur.

Shiden

Profesör
Özel başlık
Uranos & Zümrüt Okçu
1,200 civarı ve şeyi merak ediyorum intel olarak önerebilceğin var mı ? yani tam emin değili amd mi intelmi toplamam gerektiğine
INTEL için ana kartı da değiştirmen gerekiyor. Ana kart uyumlu işlemcilerinde INTEL işlemci göremedim.

0-1200 TL alabileceğin en güzel sıfır AMD Ryzen AM4 işlemciler;

0-1200 TL alabileceğin en güzel sıfır INTEL işlemciler;

Flowix

Öğrenci
INTEL için ana kartı da değiştirmen gerekiyor. Ana kart uyumlu işlemcilerinde INTEL işlemci göremedim.

0-1200 TL alabileceğin en güzel sıfır AMD Ryzen AM4 işlemciler;

0-1200 TL alabileceğin en güzel sıfır INTEL işlemciler;
ana kartı kesinleştirmedim zaten hala karar ve araştırma aşamasındayım

OzkanK.

Dekan
peki 4 ram slotlu bi anakart önerebilirmisin ?

Normal bir kullanıcı için 4 slot RAM bence gereksiz 32 GB RAM koyacak halin yok. 16 GB fazlasıyla yetecektir aslında.

Ama bende para bol illaha 4 slotlu RAM yuvası olsun ben 300 TL fazla veririm diyorsan.
En ucuz şunlar var...

SDN Son Haberler

Son mesajlar