Bu iki laptop tan hangisini önerirsiniz ?

Bu konuyu okuyanlar

THT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

THT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bende sizin gibi düşündüm intel daha performanslı oldugu için ama pek casper önermiyolar ben hiç kullanmadım sizce sıkıntı çıkarır mı casper kötüledikleri kadar var mı ?

CrazyGuardian

Asistan
Reaksiyon puanı
17
önemli olan adı değil . Önemli olan içindekiler ^^

THT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
o zaman casper diyorsun

CrazyGuardian

Asistan
Reaksiyon puanı
17
evet al özellikler gayet iyi . Casper nirvana modelleri kullandım 2sene hiç bi sıkıntısı yoktu. artık marka işi bitti içindekiler önemli oyun oyanacagım demişsin zaten cdroom u cıkarıp ssd takarsın tadından yenmez :)

THT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
teşekkür ediyorum arkadaşlar

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Ne olursa olsun sana %95 indirim yapmadıkları sürece casper a bulaşma.

CrazyGuardian

Asistan
Reaksiyon puanı
17
1800 tl butcem var demiş sen niye bu linki attınki. Ayrıca o na vereceğim parayla kasa toplarım daha fazla verim olarım oyun konusunda yarı yaıya param cebimde kalır zaten adam oyun önemli değil demiş.

trianon

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Arkadaşlar merhaba üni için laptop alıcam oyun falan oynamama nette takılırım dizi müzik falan iki laptop arasında kaldım 1800 bütçem var dediğim gibi oyun değilde pc kasmasın fazla ısınmasın istiyorum

CASPER CN-V5X6200X CORE İ5 6200U 2.3GHZ-6GB RAM-500GB HDD-2GB-15.6"-W10

LENOVO Z50 75 AMD A10 7300 1.9 GHz 8GB 1TB R6 M255DX 2GB Ekran Kartı 80EC00K0TX Windows 10 Notebook

yardımcı olursanız sevinirim görüşlerinizi bekliyorum
İntelin işlemcilerinin daha iyi olduğunu düşünüyorum ki apple da amd nin işlemcileri daha iyi olsa onu kullanırdı bence casper ama bir macbook pro ya bakmana tavsiye ederim

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Adam 1800 diyor biri, abra atıyor biri macbook pro diyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
İntelin işlemcilerinin daha iyi olduğunu düşünüyorum ki apple da amd nin işlemcileri daha iyi olsa onu kullanırdı bence casper ama bir macbook pro ya bakmana tavsiye ederim
o paraya o lenovo daha iyi amd olması kötü değil.

Polycrash

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Senin için artılarını ve eskilerini söyleyeyim ona göre kararını ver, bu kararı alırken sakın markaya falan takılma.

Casper 6200x
Daha düşük enerji tüketen, fakat performans olarak "A10 7300" ile neredeyse aynı performansa sahip bir işlemci. (+)
NVIDIA GeForce GT 940M (2 GB) kaliteli ve paylaşımsız bir ekran kartına sahip. (+)
Fiyat olarak rakibinden daha ucuz. (1699 tl - 1749 tl) (+)

Rakibine göre daha düşük hafızaya sahip. (500GB) (-)
Rakibine göre daha düşük bir bellek değeri var. (6 GB) (-)

Lenovo Z50 75
Rakibine göre daha yüksek hafızaya sahip (1000GB). (+)
Rakibine göre daha yüksek bir bellek değeri var. (8 GB) (+)

AMD Radeon R6 M255DX 2 GB ekran kartı rakibin ekran kartından daha kötü. (-)
Fiyat olarak rakibinden daha pahalı. (1749 tl - 1699 tl) (-)

Fiyatı daha yüksek olmasına rağmen çok ufak bir farkla daha iyi bir işlemciye sahip olması. (?)

Hepsinin sonucuna gelecek olursak fiyat/performans olarak "Casper" bilgisayar "Lenovo" bilgisayardan daha iyi bir performans ve pil ömrü sunacaktır.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
casper çöpünü önermek cahilliktir adam oyun için istemiyor gaspet gazulet çöp casper almasındansa o lenovoyu alması daha iyi.

Polycrash

Asistan
Reaksiyon puanı
11
casper çöpünü önermek cahilliktir adam oyun için istemiyor gaspet gazulet çöp casper almasındansa o lenovoyu alması daha iyi.

Cihazların içerisinde ki donanımları karşılaştırarak hangi ürünün daha iyi performans vereceğini söylüyorum.
Marka algısına takılmayıp cihazların içerisinde ki donanım verilerine göre ürünleri karşılaştırmak mı cehalet?

Ben sana verilerinide vereyim sen kendi cehaletinde boğulmaya devam et.

Intel Core i5 6200U vs AMD A10 7300
Radeon R6 M255DX vs GeForce 940M

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Cihazların içerisinde ki donanımları karşılaştırarak hangi ürünün daha iyi performans vereceğini söylüyorum.
Marka algısına takılmayıp cihazların içerisinde ki donanım verilerine göre ürünleri karşılaştırmak mı cehalet?

Ben sana verilerinide vereyim sen devam et.

güzel kardeşim intel ve nvidia için o çöp casper alınmaz apple'ın mac pro'sunda gpu ne? ps4'te ne var? adamın oyun derdi yok casper'ın dökülen çöpünü alıpta kanser olmasındansa lenovoyu alması daha sağlıklı performans derdi yok kalite derdi var casper'ın en adi malzemeyi kullanıyor anakartı çok adi pcb'den yapılıyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121

Ben sana verilerinide vereyim sen kendi cehaletinde boğulmaya devam et.

sen çöp casper'ı öner hatta al o zaman koskoca lenovo varken casper almak en büyük cahilliktir.

Polycrash

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Daha önce bu iki bilgisayardan birini kullandınmı?

Bu bilgisayarlar hakkında nasıl bu kadar kesin kararlar verebiliyorsun? Ben bu gördüğün iki cihazıda 4 aydır çalıştığım mağazada görüyorum, kullanıyorum. Ona rağmen kalkıp mantık çerçevesinde donanım bilgisiyle arkadaşı bilgilendirmeye çalışırken, kişisel hiç bir görüşümü eklemezken.
Sen nasıl bu kadar kibirli bir şekilde lenovo bilgisayarı KOSKOCA diye tanıtıp casper bilgisayarı GASPET GAZULET diye sıfatlayabiliyorsun.

Kendi kişisel nefretini katarak insanları yönlendirmeye çalışan sensin. Ben sadece hangi bilgisayarın daha iyi performans vereceğini söyledim ve arkadaşa bir öneride bulundum. Benim önerimden bu kadar nefret edip sen hangi sıfatla benim bilgimi cehalet olarak yorumluyorsun. Sen kimsin ki benim düşüncemi cehalet olarak yorumluyosun hangi sıfat ve bilgiyle söylüyosun bunları?

güzel kardeşim intel ve nvidia için o çöp casper alınmaz apple'ın mac pro'sunda gpu ne? ps4'te ne var? adamın oyun derdi yok casper'ın dökülen çöpünü alıpta kanser olmasındansa lenovoyu alması daha sağlıklı performans derdi yok kalite derdi var casper'ın en adi malzemeyi kullanıyor anakartı çok adi pcb'den yapılıyor.

Konuyu açan arkadaş ısınmayan bir bilgisayar istediğini söylemiş, sen hangi markanın hangi tür pcb malzemeden yapıldığı hakkında bu kadar iyi bilgi sahibisin madem kaynaklarını banada sunarmısın?

y melih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Senin için artılarını ve eskilerini söyleyeyim ona göre kararını ver, bu kararı alırken sakın markaya falan takılma. Casper 6200x Daha düşük enerji tüketen, fakat performans olarak "A10 7300" ile neredeyse aynı performansa sahip bir işlemci. (+) NVIDIA GeForce GT 940M (2 GB) kaliteli ve paylaşımsız bir ekran kartına sahip. (+) Fiyat olarak rakibinden daha ucuz. (1699 tl - 1749 tl) (+) Rakibine göre daha düşük hafızaya sahip. (500GB) (-) Rakibine göre daha düşük bir bellek değeri var. (6 GB) (-) Lenovo Z50 75 Rakibine göre daha yüksek hafızaya sahip (1000GB). (+) Rakibine göre daha yüksek bir bellek değeri var. (8 GB) (+) AMD Radeon R6 M255DX 2 GB ekran kartı rakibin ekran kartından daha kötü. (-) Fiyat olarak rakibinden daha pahalı. (1749 tl - 1699 tl) (-) Fiyatı daha yüksek olmasına rağmen çok ufak bir farkla daha iyi bir işlemciye sahip olması. (?) Hepsinin sonucuna gelecek olursak fiyat/performans olarak "Casper" bilgisayar "Lenovo" bilgisayardan daha iyi bir performans ve pil ömrü sunacaktır.
Senin için artılarını ve eskilerini söyleyeyim ona göre kararını ver, bu kararı alırken sakın markaya falan takılma. Casper 6200x Daha düşük enerji tüketen, fakat performans olarak "A10 7300" ile neredeyse aynı performansa sahip bir işlemci. (+) NVIDIA GeForce GT 940M (2 GB) kaliteli ve paylaşımsız bir ekran kartına sahip. (+) Fiyat olarak rakibinden daha ucuz. (1699 tl - 1749 tl) (+) Rakibine göre daha düşük hafızaya sahip. (500GB) (-) Rakibine göre daha düşük bir bellek değeri var. (6 GB) (-) Lenovo Z50 75 Rakibine göre daha yüksek hafızaya sahip (1000GB). (+) Rakibine göre daha yüksek bir bellek değeri var. (8 GB) (+) AMD Radeon R6 M255DX 2 GB ekran kartı rakibin ekran kartından daha kötü. (-) Fiyat olarak rakibinden daha pahalı. (1749 tl - 1699 tl) (-) Fiyatı daha yüksek olmasına rağmen çok ufak bir farkla daha iyi bir işlemciye sahip olması. (?) Hepsinin sonucuna gelecek olursak fiyat/performans olarak "Casper" bilgisayar "Lenovo" bilgisayardan daha iyi bir performans ve pil ömrü sunacaktır.

Polycrash

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Konunun üzerinden 4 ay geçmiş hortlatmaya gerek yok. Ayrıca sistem özellikleri fiyat/performans olarak karşılaştırılmış zaten AMD kötü diye bir şey söylenmemiş tam okuyun yazıları lütfen.

ugurdmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Caspera yanaşma bence asus veya lenovo tercih edebilirsin..