Bu iki laptop tan hangisini önerirsiniz ?

THT

Üyecik
bende sizin gibi düşündüm intel daha performanslı oldugu için ama pek casper önermiyolar ben hiç kullanmadım sizce sıkıntı çıkarır mı casper kötüledikleri kadar var mı ?

evet al özellikler gayet iyi . Casper nirvana modelleri kullandım 2sene hiç bi sıkıntısı yoktu. artık marka işi bitti içindekiler önemli oyun oyanacagım demişsin zaten cdroom u cıkarıp ssd takarsın tadından yenmez :)

1800 tl butcem var demiş sen niye bu linki attınki. Ayrıca o na vereceğim parayla kasa toplarım daha fazla verim olarım oyun konusunda yarı yaıya param cebimde kalır zaten adam oyun önemli değil demiş.

trianon

Asistan
Arkadaşlar merhaba üni için laptop alıcam oyun falan oynamama nette takılırım dizi müzik falan iki laptop arasında kaldım 1800 bütçem var dediğim gibi oyun değilde pc kasmasın fazla ısınmasın istiyorum

CASPER CN-V5X6200X CORE İ5 6200U 2.3GHZ-6GB RAM-500GB HDD-2GB-15.6"-W10

LENOVO Z50 75 AMD A10 7300 1.9 GHz 8GB 1TB R6 M255DX 2GB Ekran Kartı 80EC00K0TX Windows 10 Notebook

yardımcı olursanız sevinirim görüşlerinizi bekliyorum
İntelin işlemcilerinin daha iyi olduğunu düşünüyorum ki apple da amd nin işlemcileri daha iyi olsa onu kullanırdı bence casper ama bir macbook pro ya bakmana tavsiye ederim

Polycrash

Asistan
Senin için artılarını ve eskilerini söyleyeyim ona göre kararını ver, bu kararı alırken sakın markaya falan takılma.

Casper 6200x
Daha düşük enerji tüketen, fakat performans olarak "A10 7300" ile neredeyse aynı performansa sahip bir işlemci. (+)
NVIDIA GeForce GT 940M (2 GB) kaliteli ve paylaşımsız bir ekran kartına sahip. (+)
Fiyat olarak rakibinden daha ucuz. (1699 tl - 1749 tl) (+)

Rakibine göre daha düşük hafızaya sahip. (500GB) (-)
Rakibine göre daha düşük bir bellek değeri var. (6 GB) (-)

Lenovo Z50 75
Rakibine göre daha yüksek hafızaya sahip (1000GB). (+)
Rakibine göre daha yüksek bir bellek değeri var. (8 GB) (+)

AMD Radeon R6 M255DX 2 GB ekran kartı rakibin ekran kartından daha kötü. (-)
Fiyat olarak rakibinden daha pahalı. (1749 tl - 1699 tl) (-)

Fiyatı daha yüksek olmasına rağmen çok ufak bir farkla daha iyi bir işlemciye sahip olması. (?)

Hepsinin sonucuna gelecek olursak fiyat/performans olarak "Casper" bilgisayar "Lenovo" bilgisayardan daha iyi bir performans ve pil ömrü sunacaktır.

casper çöpünü önermek cahilliktir adam oyun için istemiyor gaspet gazulet çöp casper almasındansa o lenovoyu alması daha iyi.