Bu derslerden kalırsam nolur?

Xxzagorx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kımya matamatık ve biyolojiden ve tarihten kalırsak nolur yıl sonu ortalamamız 53 edebiyat ortlalamamız 56 nasıl 9 sınıfı bitirim sınıfı gecer mıyım

Rudolf

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Kımya matamatık ve biyolojiden ve tarihten kalırsak nolur yıl sonu ortalamamız 53 edebiyat ortlalamamız 56 nasıl 9 sınıfı bitirim sınıfı gecer mıyım
Geçme ortalamanız ne ? Bu kalıcam dediğiniz dersler de sorumluluk var mı ?

Xxzagorx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçme ortalamanız ne ? Bu kalıcam dediğiniz dersler de sorumluluk var mı ?
Normalde edebiyat baraj ders ben baraj dersi gectım gecme ortalamamız 50 ben 50 yıde gectım ama kımya bıyolojı mat taroh 40

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Hatırladığım kadarıyla 3 tane dersten sorumlu geçiyorsun.Yanlışlık olmasın benim lise zamanımda böyleydi.Sene sonu dersler biter okul biter kalan öğrenciler son kez telafi sınavına girip şanslarını denerler.Böyledi bizim.Bu konu hakkında okul rehber hocanla konuşman daha doğru olacaktır.

Xxzagorx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hatırladığım kadarıyla 3 tane dersten sorumlu geçiyorsun.Yanlışlık olmasın benim lise zamanımda böyleydi.Sene sonu dersler biter okul biter kalan öğrenciler son kez telafi sınavına girip şanslarını denerler.Böyledi bizim.Bu konu hakkında okul rehber hocanla konuşman daha doğru olacaktır.
Tesekur ederim

---- Mesajlar birleştirildi ----

Eğer geçme ortalamasının üstündeysen sıkıntı olmaz. Okulda ki hocalarına da sorarsan iyi olur .
Tesekurler

Son düzenleme:

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
İstediğin kadar ortalaman yüksek olsun baraj derslerini geçemediysen kalırsın. Genel Not ortalamanı 50'nin altına tutmamaya bak.

Xxzagorx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İstediğin kadar ortalaman yüksek olsun baraj derslerini geçemediysen kalırsın. Genel Not ortalamanı 50'nin altına tutmamaya bak.
Bizim baraj ders tek edebiyat ve ben edebiyatı gectım ortalamam yuksek ama gerı kalan derslerım kotu

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Bütün sınavların bitti mi bilmiyorum o duruma göre notların kötü ise 50'nin altına düşmesin ona dikkat et. Derslerinde biraz kendince taktikler yapabilirsin mesela ders konularını daha iyi anlayabilmen için aklında kodlayabilirsin. Sana faydası olur.

Rudolf

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Kötü örnek olucam ama lisede kalıcağım dersde efsane kopya taktiklerimle geçmeyi başarıyodum :)

BlondRookie

Asistan
Reaksiyon puanı
112
lise den bahsediyorsanız; dil ve anlatım dersi herhangi bir lisede baraj dersidir. Edebiyat dersi baraj dersi olamaz, ortalaman 50 olsun dil ve anlatımdan geç.. edebiyattan kal yine de sınıfı geçersin.

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
lise den bahsediyorsanız; dil ve anlatım dersi herhangi bir lisede baraj dersidir. Edebiyat dersi baraj dersi olamaz, ortalaman 50 olsun dil ve anlatımdan geç.. edebiyattan kal yine de sınıfı geçersin.

Açılın ben lisede öğretmenim. :D
İki yıldır Dil anlatım dersi yok edebiyat ile birleşti. Dersin ismi Türk Dili ve Edebiyatı. Baraj dersidir. Kalırsanız ortalama ile sınıfı geçseniz de bu dersten sorumlu geçersiniz. Sorumluluk sınavında bu dersi geçemezseniz diplomayı alamazsanız. Sınıf geçmek için iki şart var. Kaç zayıf olursa olsun yıl sonu ortalamanız en az 50 olacak. Ya da ortalamanız 50 den az ise 3 den fazla zayıfınız olmayacak.

BlondRookie

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Açılın ben lisede öğretmenim. :D
İki yıldır Dil anlatım dersi yok edebiyat ile birleşti. Dersin ismi Türk Dili ve Edebiyatı. Baraj dersidir. Kalırsanız ortalama ile sınıfı geçseniz de bu dersten sorumlu geçersiniz. Sorumluluk sınavında bu dersi geçemezseniz diplomayı alamazsanız. Sınıf geçmek için iki şart var. Kaç zayıf olursa olsun yıl sonu ortalamanız en az 50 olacak. Ya da ortalamanız 50 den az ise 3 den fazla zayıfınız olmayacak.
Peki hocam 2 yıldır var ise ben geçen sene edebiyattan kalmıştım 12.sınıfta fakat sorumlu olarak geçmedim ve diplomamı aldım?

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
Çünkü şu anki 11. Ve 12. Sınıflar dahil eski sistem yani Türk Edebiyatı ve Dil anlatım dersleri ayrı dersler. Eski sistemde Dil anlatım baraj dersi idi edebiyat değildi. Ama şu an 9. Ve 10. sınıflar yeni sistem ayrı ayrı dersler değil tek ders halinde Türk Dili ve edebiyatı ve baraj dersi. Kademeli olarak geçiliyor.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,392
Matematik düşük olursa ortalamayı 80'nin üstüne çıkaramazsın. Eğer diğer notların 50-60 arasındaysa direk ortalamayı 45'e düşürür.
Derslik sayısı fazla olan derslere iyi çalışmalısın.

sedayalçın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben 10.sınıf ögrencisiyim 7 tane dersten kaldım edebiyat dahil sorumluluk sınavında sadece edebiyat dan geçsem diploma alırmıyım ve ortalamam 49.5879 kaldı ne yapmalıyım

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
ben 10.sınıf ögrencisiyim 7 tane dersten kaldım edebiyat dahil sorumluluk sınavında sadece edebiyat dan geçsem diploma alırmıyım ve ortalamam 49.5879 kaldı ne yapmalıyım
konu açmalısın.

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
Bu seneye özel durum var. Normalde kalırdınız. Ama herkes geçeceği için siz de geçeceksiniz. Ancak her zayıf olan her dersinizden sınava girip geçmek zorundasınız.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Bu seneye özel durum var. Normalde kalırdınız. Ama herkes geçeceği için siz de geçeceksiniz. Ancak her zayıf olan her dersinizden sınava girip geçmek zorundasınız.
hocam kız konuyu hortlatmış onu yönlendiriyorum siz de geliyorsunuz hiç tarihe bakmadan mesaj yazıyorsunuz.

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
Benzer içerik olduğu için sorun olmaz diye düşünmüştüm.

• Üzgün
Reactions: 023

sedayalçın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

konu açarsan olabilir.

YAV KONU AÇ DİYORUM CEVAPLARLAR ZATEN!
konu aç derken anlamamıştım sakin olun o yüzden demiştim