Bu bilgisayarı almak istiyorum: UX31A R4003v

hasantheking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ARKADAŞLAR MERHABA, YARDIMLARINIZ İÇİN DE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER :)
http://www.istanbulbilisim.com.tr/ux31a-r4003v-ultrabook-asus-notebook-en-ucuz-fiyatlari,36393.html
bu bilgisayarı almak istiyorum ama bilgisayar 3000 tl, sizce bu özellikler için çok mu pahalı?
bilgisayarı ne için kullanacaksın diye sorarsanız; film, torrent ve de iş yerinde kullancam ama işyerinde çok üstün performanslı bi bilgisayara gerek yok.
benim istediğim 13,3 inch şık ve de hafif bir bilgisayar, bu açıdan asus ux serisi çok iyi ama merak ettiğim vereceğim paraya değer mi? (3000 tl)
daha düşük fiyata istediğim özelliklerde bir bilgisayar bulabilir miyim? ne tavsiye edersiniz????

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Anlaşılan biraz da dış görünüşü güzel olsun dikkat çekeyim falan istiyorsun :) o halde macbook air al bence çok daha mutlu olursun ;)

hasantheking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok yaw dikkat cekmek falan istemiyorum daha cok evde kullancam, ama yine de guzel olsun:)

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
15 yıllık bilgisayar sektöründe olan birisi olarak söylüyorumki

bu cihaz 3000 TL etmez dostum.. zaten ist bilişim bedava verse alınmaz benden söylemesi.

biraz araştırırsan 2500 civarında bulabilirsin bu cihazı...

eğer dediğiniz gibi 3000 tl verebilirseniz sınırları zorlayıp dell xps 13z yi çokda şiddetle öneririm...

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
En azından ekran kartı olan bir model alabilirsin. Mesela buradaki aynı kasayla hem daha ucuz, hem de harici ekran kartıyla daha güçlü.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
En azından ekran kartı olan bir model alabilirsin. Mesela buradaki aynı kasayla hem daha ucuz, hem de harici ekran kartıyla daha güçlü.

ultrabook bence batarya süresi ile ön plana çıkan bir cihazdır... dolayısıyla harici vga lı bir cihaz extra pil kaybına neden olacaktır. hkaldıki intell hd 4000 vga da öyle yabana atılır bir vga değildir.

ha birde şu varki artık tüm ekran kartları aynı mantıktır onboard yada harici kayramı artık ekide kaldı. nvidia da intelde aynı entegrasyon ile çalışmakta..

yani sonuç olarak bence ultrabook da intel vga tercih etmek pil tasarrufu konusunda daha iyi olacaktır. ve fiyat indirimi açısındanda iyi olacaktır. sonuç olarak bir ultrabook grafik tasarım yada yüksek 3d uygulama ve oyun çalışması için tasarlanmış bir cihaz değil..

nacizane şahsi fikirlerim tabi herkesin zevk ve renkleri kendine doğrudur..

hasantheking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
15 yıllık bilgisayar sektöründe olan birisi olarak söylüyorumki

bu cihaz 3000 TL etmez dostum.. zaten ist bilişim bedava verse alınmaz benden söylemesi.

biraz araştırırsan 2500 civarında bulabilirsin bu cihazı...

eğer dediğiniz gibi 3000 tl verebilirseniz sınırları zorlayıp dell xps 13z yi çokda şiddetle öneririm...

vatan bilgisayar geçenlerde 2400e verdi ama almadım bin pişmanım, şimdi 3000 telenin aşağısında bulamadım bir türlü, bu dediğiniz xps 13z'nin bikaç modeli var galiba, sizin dediğiniz i5 mi? istanbul bilişime baktım yine :D orda 2400 tele, şu fiyata bulursan al diyeceğiniz bir fiyat var mı?
http://www.istanbulbilisim.com.tr/x...atlari-notebook-taksit-avantajlari,34065.html dediğiniz bilgisayar bu mu?

webdenal sitesi güvenilir bir site mi peki?

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
vatan bilgisayar geçenlerde 2400e verdi ama almadım bin pişmanım, şimdi 3000 telenin aşağısında bulamadım bir türlü, bu dediğiniz xps 13z'nin bikaç modeli var galiba, sizin dediğiniz i5 mi? istanbul bilişime baktım yine :D orda 2400 tele, şu fiyata bulursan al diyeceğiniz bir fiyat var mı?
http://www.istanbulbilisim.com.tr/x...atlari-notebook-taksit-avantajlari,34065.html dediğiniz bilgisayar bu mu?

Ben örnek olsun diye gösterdim, oradan daha önce herhangi bir alışveriş yapmadığım için güvenli olup olmadığını bilemiyorum.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
istanbul bilişimden ürün almak her zaman risklidir. heleki web sitesinden almak çok daha risklidir. nasıl bir ürün ile karşılaşacağınızı bilmeniz imkansız.. defolumu kutusu parcalanmışmış vs...

tatar59

Asistan
Reaksiyon puanı
7
ARKADAŞLAR MERHABA, YARDIMLARINIZ İÇİN DE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER :)
http://www.istanbulbilisim.com.tr/ux31a-r4003v-ultrabook-asus-notebook-en-ucuz-fiyatlari,36393.html
bu bilgisayarı almak istiyorum ama bilgisayar 3000 tl, sizce bu özellikler için çok mu pahalı?
bilgisayarı ne için kullanacaksın diye sorarsanız; film, torrent ve de iş yerinde kullancam ama işyerinde çok üstün performanslı bi bilgisayara gerek yok.
benim istediğim 13,3 inch şık ve de hafif bir bilgisayar, bu açıdan asus ux serisi çok iyi ama merak ettiğim vereceğim paraya değer mi? (3000 tl)
daha düşük fiyata istediğim özelliklerde bir bilgisayar bulabilir miyim? ne tavsiye edersiniz????

beğenmek göreceli bir kavram bende ekran çerçeveleri çok geniş ve çok kötü duruyor. Toshiba serisini incele sana kasa sağlamlığı sunmayabilir ama perfonmans konusunda her zaman daha iyidir.

Reaksiyon puanı
188
ha birde şu varki artık tüm ekran kartları aynı mantıktır onboard yada harici kayramı artık ekide kaldı. nvidia da intelde aynı entegrasyon ile çalışmakta..

Koskoca ekran kartı sektörünü bu lafınla bitirdin yani :) Kusura bakma ama saçmalamışsın :)

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Koskoca ekran kartı sektörünü bu lafınla bitirdin yani :) Kusura bakma ama saçmalamışsın :)

ben ne diyorum siz ne anlıyorsunuz... :)

laf ebeliği yapıp polemiği uzatmayı ne çok seviyoruz... anlayan anladı dediğimi saygılar sevgiler...

Reaksiyon puanı
188
ben ne diyorum siz ne anlıyorsunuz... :)

laf ebeliği yapıp polemiği uzatmayı ne çok seviyoruz... anlayan anladı dediğimi saygılar sevgiler...

Yanlış anladığımız kısmı düzelt de açıklığa kavuşsun. Entegraston sisteminin aynı olmak gibi olasılığı yok. Hele ki son i7 işlemcilerde. Ayrıca olay entegrasyon ile alakalı değil performans ile alakalı. Üretimi kimsenin taktığı falan yok önemli olan saat hızları shader desteği shader hızları falan filan. Bu konuda da Intel şu anki teknoloji ile Nvidia ve ATI'ın gerisinde.

Laf ebeliği yaptığımız yok, ortada uzatılacak bir polemik de yok. Doğru düzgün açıklama yapmayan sensin. Bize de yanlışları rötuşlamak kalıyor geriye...

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276

Webdenal son derece güvenlidir. Birçok defa alışveriş yaptım. Hatta Aras Kargo gıcıklık yaptı canına okudular :D

Ayrıca aynı laptop sanırım burda daha uygun: http://www.sanalreyonum.com/urun/as...-4gb-256gb-ssd-133-w8_938649.aspx?CatId=32706

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Yanlış anladığımız kısmı düzelt de açıklığa kavuşsun. Entegraston sisteminin aynı olmak gibi olasılığı yok. Hele ki son i7 işlemcilerde. Ayrıca olay entegrasyon ile alakalı değil performans ile alakalı. Üretimi kimsenin taktığı falan yok önemli olan saat hızları shader desteği shader hızları falan filan. Bu konuda da Intel şu anki teknoloji ile Nvidia ve ATI'ın gerisinde.

Laf ebeliği yaptığımız yok, ortada uzatılacak bir polemik de yok. Doğru düzgün açıklama yapmayan sensin. Bize de yanlışları rötuşlamak kalıyor geriye...

herhalde intel ati ve nvidia nın gerisinde buna diyecek bir şey yok zaten..

benim kasıtım her iki grafik yongasının tipinin aynı olması yani sonuç olarak iki tip ekran kartıda anakart e entegre edilmiş bir yongadır. bu fark yok diyorum. yoksa aralarında performans farkı yoktur demiyorum. bunu anlamadınız siz. yani onboard serisi vga ları bu kadar kötülemeye gerek yok. onlarda oldukca verimli donanımlar, ve belli bir amac a hizmet ederler.

yine benim demem oki ultrabook da yukarıda da dediğim gibi intel hd serisi vga tercih edilirse batarya tasarrufu daha iyi olur.
çünkü adı üstünde ultrabook, bu cihazlar notebooklara göre uzun batarya süreleri ve minimum ısınma özelliklerine sahip biraz daha kırpılmış cihazlardır. dolayısıyla extra özellikli vga tercih edilmesi batarya performansının düşmesine ve biraz daha fazla yüksek ısıya maruz kalmasına neden olur.

benim vurgulamak istediğim olay budur.
15 yıldan fazladır bu sektördeyim. onboard dediğimiz vga serisini harici diye tabir ettiğimiz nvidia yada ati serisinden üstündür diyecek halimiz yok. amacım kullanıcıların daha bilinçli tercih yapmasını sağlamaya yönelik yönlendirme yapmak..

rötüş yapmanızı gerektirecek bir yanlış yok ortada.. siz anlamak istediğiniz gibi anladığınız için problem yaşıyorsunuz..

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Git bi macbook air al daha çok iş görür.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Samsung Slate PC tarzı Windows tabletler geldi mi bilmiyorum ama benim tercihim hem tablet hem dizüstü olan bu modellerden olurdu.

haldunaksoz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
adamlar 1,3kg ve 13,3 ekrana 1080p ekran koymayı başarmışlar, dostum bence git bi incele beğenirsen al, beğenirsen veridğin paraya değeceğine eminim

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Bu ürün TEKNOSA'da gece 12'den önce 2880TL idi. 12'den sonra 2160TL olmuş.
Samsung ATIV Smart PC Pro
i5 3317U işlemci, 128GB SSD, 11.6" 1920x1080, intel HD 4000, Windows 8 64 bit.
Hem tablet hem dizüstü. Vidyoda dahili GPS ve Gyro dan bahsediyor ama sitede belirtilmemiş. İncelemekte fayda var.
[video=youtube_share;pZow3-b7wTY]http://youtu.be/pZow3-b7wTY[/video]

Şahsen utrabook yerine böyle bir ürünü tercih ederdim.

Mr.ßahadır®

Asistan
Reaksiyon puanı
3
eğer çok yüksek performanslı bir makine istemiyorsan bu ultrabook pahalı gibi zaten ekran kartıda iyi değil.

Son mesajlar