Soru Oyun tasarımı için bu donanımlar iyi mi?

Bu konuyu okuyanlar

Helazimus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar merhaba. Bir süredir araştırıyorum ve elimdeki bilgisayarı yükseltmek için 3 adet parçaya karar verdim. Kullanım amacım, unity 3d programı ile 2d mobil oyunlar tasarlamak olacak. Şu an bazı klasörleri vs. açarken kasma/donma yaşıyorum. Sistemin özelliklerini aşağıya yazdım. Evet çok eski ve yükseltmesi pek mantıklı olmayan bir sistem. Fakat en azından beni kısa da olsa bir süre idare etmesini ve biraz performansının artmasını istiyorum. Zaten ileride sıfırdan güzel bir sistem toplama planım var. Almak istediğim parçaların linklerini alt paragrafa ekliyorum. Bütçem 900 lira. Çok fazla olmaması şartıyla bütçenin üzerine çıkabilirim (150 lira civarı). Ama ne kadar ucuza mâl olursa o kadar iyi. Çünkü çok uzun vadeli kullanmayı düşünmüyorum bu bilgisayarı. Bu parçalardan ram'in aynısı çok pahalıya denk geliyor. O yüzden anlayabildiğim kadarıyla, aynı özelliklerde olan, başka bir markanın ram'ini tercih ettim. Sizce bu sistem nasıl? Yardımcı olabilirseniz ve " .......... yerine .......... alabilirsin" dediğiniz varsa söyleyebilirseniz veya direkt olarak link atabilirseniz çok sevinirim :)

Almak istediğim parçalar;
ram
ssd (pek bilindik bir marka değil fakat yorumların çoğu olumlu. Düzgün ve uygun fiyatlı sata 2 bulamadığım için performans düşüşünü göze alarak bunu tercih ettim)
işlemci

Bilgisayarın şu anki donanımları;
İşlemci: Intel Pentium E6700 3.2GHz
Anakart: Pegatron IPM41-D3
RAM: Corsair cmx4gx3m1A1600C9 - 4 GB'lık RAM.
Ekran kartı: AMD Radeon HD 5450 512MB.
Depolama: Samsung HD322hj 320GB HDD.
Güç kaynağı: FSP250-60hsn 250 watt.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Bence çok birşey bekleme direk yenisini almaya çalış.

Helazimus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bence çok birşey bekleme direk yenisini almaya çalış.
Evet bu sistem ile beklentim yükseklerde değil fakat yenisini almak şu anlık imkansız maalesef. En azından az da olsa performansımı artıracak parçalar seçmeye çalıştım. Fakat fazla bilgim olmadığı için uyumlular mı, bir sorun çıkartırlar mı, ya da aynı fiyata veya biraz daha fazlasına daha iyilerini alabilir miyim diye pek emin olamadım ve sormak istedim açıkçası :/

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Darboğaz olur ama gtx 1650 öneririm.

Abrek Mashadov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
işlemci : i5 4. nesil fiyatı 400 tl eğer bunada durumunuz yok ise Q9600 120 tl seri işlemci kullanın. fiyatı
ekran kartı R7 280X 3 GB 364 BİT. veya R9 200 seri 3 GB 364 bit ekran kartı. fiyatları 2. el olarak 700 tl civarlarında.
bu ekran kartları bütcenizi aşıyor ise muhakkak 2 gb 256 bit ekran kartına bakın onların fiyatları 2. el 350 tl civarlarında.
8 gb ram hertürlü işinizi şuan görür. 300 tl
SSD 128 GB bile taksanız onunda fiyatı şuan 230 TL falan sisteminizi hızlandırmış olursunuz.

bütceniz çok kısıtlı ve grafikle uğraşacaksınız. verdiğim örnekleri düşünebilirsiniz.