Bu bilgisayar neden kasıyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

efeoglu_yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Intel G2120 İşlemci - 8GB RAM - Intel HD Graphic İle Ben En Düşük Kalitede Oynuyorum Crysis 3 Ü.

Bu Adamın En Düşük Kalitede Değil Takılmak, Isınma Bile Yaşamadan Oynaması Lazım.

Sistemi O Kadar Küçümsemeyin.

Ya Driver Sorunu Var, Yada Bilgisayarda Donanım Sorunu Var.

Senin GT720 Kaldırmaz Dediğin Oyunu Ne Külüstürler Oynuyor.

P8700 İşlemci - 4GB RAM - GT120 Ekran Kartında Oynuyor Müşterim Şuan Crysis 3 Ü.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
P8700 İşlemci - 4GB RAM - GT120 Ekran Kartında Oynuyor Müşterim Şuan Crysis 3 Ü.

Hangi ayarlarda ve kac fps' da oynuyor??

Ben orta ayarlarda takilmadan oynayabiliyorum. Yaklasik 45-55 fps arasi.

Sistem: Q9650, Gtx 580 3GB ve 8 GB RAM.

Bu sistemle orta ayarda oynamaya mecbur kaliyorsam arkadasin GT120 ile akici oynamasi imkansiz. En azindan ben öyle düsünüyorum.

Oynamadan oynamaya fark var yani..

[MENTION=146208]BLacK+[/MENTION]
Haklisin üstad, adamin kendi malini övmesi gayet dogal bir sey. Ama zarari aliciya dokunuyor iste..

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Intel G2120 İşlemci - 8GB RAM - Intel HD Graphic İle Ben En Düşük Kalitede Oynuyorum Crysis 3 Ü.

Bu Adamın En Düşük Kalitede Değil Takılmak, Isınma Bile Yaşamadan Oynaması Lazım.

Sistemi O Kadar Küçümsemeyin.

Ya Driver Sorunu Var, Yada Bilgisayarda Donanım Sorunu Var.

Senin GT720 Kaldırmaz Dediğin Oyunu Ne Külüstürler Oynuyor.

öyle oynuyor demekle olmaz.
at ekran görüntüsünü göster fps oranını.
işte sistem işte fps, haksızsınız kardeşim de.
yok öyle bir dünya.

ekleme: yalan söylediğine dair delillere az önce ulaştım.
crysis 3 bilindiği gibi directx 11 dışında başka api desteklemiyor.
gt120 ise directx 10 ekran kartı.
oynamayı bırak, oyuna giremez bile çünkü api desteklemiyor.
hatta crysis 2 için de geçerli çünkü o da sadece directx 11 destekliyor.
crysis 3 ve crysis 2, oynamayı bırak oyuna girerken doğrudan hata verir.
crysis 1 ancak çalıştırıp oynatabiliyor.
bilgisayardan anlamayan müşterileri kandırdığın yetmedi bir de burada teknoloji forumunda insanları kandırmaya kalkıyorsun.
yoksa crysis 1 ile crysis 3'ü mü karıştırdın ?

efeoglu_yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öyle oynuyor demekle olmaz.
at ekran görüntüsünü göster fps oranını.
işte sistem işte fps, haksızsınız kardeşim de.
yok öyle bir dünya.

ekleme: yalan söylediğine dair delillere az önce ulaştım.
crysis 3 bilindiği gibi directx 11 dışında başka api desteklemiyor.
gt120 ise directx 10 ekran kartı.
oynamayı bırak, oyuna giremez bile çünkü api desteklemiyor.
hatta crysis 2 için de geçerli çünkü o da sadece directx 11 destekliyor.
crysis 3 ve crysis 2, oynamayı bırak oyuna girerken doğrudan hata verir.
crysis 1 ancak çalıştırıp oynatabiliyor.
bilgisayardan anlamayan müşterileri kandırdığın yetmedi bir de burada teknoloji forumunda insanları kandırmaya kalkıyorsun.
yoksa crysis 1 ile crysis 3'ü mü karıştırdın ?

Yalan Konuşup Müşterileri Kandırdığımı Söylemekle Yaptığın Terbiyesizliği Sadece 3 Örnek Vererek Kapatıyorum.
Bundan Sonra Cevap Verme İhtiyacı Bile Duymuyorum.

1.
Arakdaşın İ7-3537U - 8GB RAM - GT720M Ekran Kartının Minimun Özelliklerdeki Değerlerini Linkten Bakabilirsiniz.
http://www.game-debate.com/games/in...GT+720M&ram=8&checkSubmit=#systemRequirements

"System Result" Başlığındaki İlk Grafiğin Altından "System Requirement Type:" Kısmını Minimum Yaparsanız Ekran Kartının Minimum Kalitede Nasıl %182 Performansta Çalışabileceğini Görürsünüz.

FPS Değerlerinide Hemen Altındaki 2. Grafikten Görebilirsiniz.

2.
P8700 İşlemcili - GT120M Ekran Kartlı Bilgisayarın Minimum Kalitede Nasıl Sınıra Çok Yakın Olduğuda Bu Linkte.
http://www.game-debate.com/games/in...GT+120M&ram=4&checkSubmit=#systemRequirements

3.
Şuanda Kullandığım Bilgisayarda Intel G2120 İşlemci - 8GB RAM - OnBoard HD Graphics Ekran Kartı Var.
Bu Ekran Kartı DirectX10.1 Destekliyor.

İşte Bu Resimdede Crysis 3 Ün Açılış Ekranı.
(DirectX 10.1 De Açıldığının İspatı)
uwtxt.png

uwtyq.png

uwtyt.png

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Birde, Şimdi Aklıma Geldi.
İ7-2630QM İşlemci - 6GB RAM - GT550M Ekran Kartı Olan Bilgisayarım Var Önde Satışda.

Buda Bu Bilgisayarın, Arkadaşın GT720M Den Biraz Düşük Kaldığını Gösteriyor.

Minimum Özelliklerde Kasmadan Oynadığım Asıl PC Bu.

Fırsat Bulursam Onunda Ekran Resmini Yüklerim.

http://www.game-debate.com/games/in...50M+2GB&ram=6&checkSubmit=#systemRequirements

Crysis 3 Özellikleri Burda.

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Directx 10.1 açsaydı bizim emektar hd4860 ninde açması gerekirdi ama onda tık yok.

efeoglu_yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben DirectX 10.1 De Açtığımı Yukarıda Gösterdim.

Ekran Kartının Ne Desteklerdiğini Önemsemeden Ben Format Attığımda Kesinlikle DirectX 11 İ Kuruyorum Bilgisayara. Belki Ondan Kaynaklı Olabilir.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
sen gt120 ekran kartı diyorsun sonra intel hd graphics ekran kartına ait görüntüleri sunuyorsun.

http://www.game-debate.com/games/in...GT+120M&ram=4&checkSubmit=#systemRequirements
bu senin attığın link
burada bilgisayar çalıştıramaz diyor
işlemci ve ekran kartının yanında kocaman çarpı işareti (x) var sınıra yakın diyorsun ?
crysis'i üreten crytek firması sadece directx 11 üzerinde açılır başka sistemde açılmaz diyor sen directx 10.1 üzerinde açtığını iddia ediyorsun.
yani oyunu yapan adamlardan daha iyi biliyorsun.

ne diyeyim ben canım kardeşim, müşterilerin senden memnunsa sorun yok.
ama azıcık bilgisi olan adam, neyin ne olduğunu bilir.
burası teknoloji forumu.
burada bu konuyu okuyanlar da neyin ne olduğunun farkında, boşuna kendini yorma.

ekleme: directx'in yazılımsal sürümü sadece kütüphaneleri içerir. onu kullanan donanım hangisini destekliyorsa ve oyun hangisini gerektiriyorsa ilgili olanları kullanır.
yazılımın içinde directx'in ilk versiyonuna kadar bütün kütüphaneler vardır zaten.
ama donanım directx 11 desteklemiyorsa, onun yazılımını kurman sonucu değiştirmez.
bunu bile bilmiyorsun, ne diyebiliriz ki sana ?

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=91438]efeoglu_yusuf[/MENTION]

Onboard olan HD 3000 mi? DX 10.1 dedigine göre öyle olmasi gerek.

efeoglu_yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Daha Forumda Konuşmayı Bilmeyip Yalancı Diyen, DirectX 10.1 Ekran Kartında Çalıştığının Resmini Verdiğim Halde İtiraz Eden, Yazımı Düzgün Okumayıp, Herşeyi Madde Madde, Tane Tane Yazdığım Halde HD Graphics Resmi Veriyorum Diye Adımı İş Bilmeyene Çıkarana Hiç Söz Söylemem.

Asus F50SV Bilgisayarın Özellikleri O P8700 İşlemci GT120M Ekran Kartı.
Oda Satıldı. Elimde Olmadığı İçin Resmini Veremiyorum.

Elimde Şuan HD Graphics Ekran Kartı Olan Bu PC Var. Bununda Resmini Verdim.

Al Buda Bu Resmini Verdiğim PC Nin Değerleri.
Karşılaştır.
Asus Un Ekran Kartı 3 Puan Alıp, %95 Karşılarken Minimumda, Benim PC 2 Puan Alıp %54 Karşılıyor.
http://www.game-debate.com/games/in...um+G630&ram=8&checkSubmit=#systemRequirements

Ekran Kartı 10.1 Ken 11 Kurmam Ona 11 Özelliği Kazandırmaz. Bunu Bende Biliyorum.
Ama Sana Açtığınıda Ispatladım.
Nasıl Açıyor? Kısaca Onu Bende Bilmiyorum.
Her Format Attığım PC Ye C++, J#, Net FrameWork, XNA FrameWork Ve DirectX Kütüphanelerini Eksiksiz Olarak Kurup, Tüm Driver Ve Yazılımları Güncel Yüklüyorum. Belkide Fark Bu.

Ama Her Nasıl Olursa Olsun, Açıyor. Yukarıda Resmi Var.

Artık Bu Konuya Cevap Vermeye Bile Gerek Duymuyorum, Çünkü Sizin Seviyenize Düşemem.

Diğer Arkadaşlar Üzerine Alınmasın Lütfen. Üslubuna Dikkat Etmeyen Arkadaş Belli. Lütfen Diğer Arkadaşlar Sözlerime Alınmasın. Alınan Arkadaş Olduysa Özür Diliyorum.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=91438]efeoglu_yusuf[/MENTION]

Hocam tam olarak hangi islemciyi kullaniyorsun?

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Mesajını Yeni Gördüm. Kusura Bakma.

Intel Pentium G2120 İşlemci Olduğu İçin Sadece Intel HD Graphics. HD Graphics 3000 Değil.

Estagfirullah ne kusuru :)

Yalniz benim anlamadigim olay su: Bircok kisi DX10-10.1 ile crysis 3 oynayamazken sende nasil calisiyor? Yanlis anlama sakin, sadece merak ettigimden dolayi soruyorum.

Oyunu akici ( takilmadan ) oynayabiliyor musun peki?

efeoglu_yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1. Akıcı Dersem Yalan Olur.
Abimin Elinden Asus N53SN Yi Bi Alabilsem İ7-2630QM - 6GB RAM - GT550M 2GB Ekran Kartını, Süper Olcak. Ama Abim PC Yi Vermiyo, Kendi Oynuyo. Benimki Hiç Takıntı Yok, Ama FPS Aşırı Derecede Düşük. Çizgi Film İzler Gibi Geliyo. :)

2. Valla Dediğim Gibi. Müşterilerin PC Lerdede, Benim PC Dede Çalışıyor. Ama Nasıl Çalıştığını Bende Anlamadım. :)

Xperia007

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ne kadar doğrudur bilmem ama i3 2,2 ghz 4 gb ram 1 gb nv.gt520 m benim pcnin özellikleri kasıyordu.Windows 8 e geçtim takır takır çalışıyor.Bununla bir alakası varmıdır bilmem

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Ben Daha Forumda Konuşmayı Bilmeyip Yalancı Diyen, DirectX 10.1 Ekran Kartında Çalıştığının Resmini Verdiğim Halde İtiraz Eden, Yazımı Düzgün Okumayıp, Herşeyi Madde Madde, Tane Tane Yazdığım Halde HD Graphics Resmi Veriyorum Diye Adımı İş Bilmeyene Çıkarana Hiç Söz Söylemem.

Asus F50SV Bilgisayarın Özellikleri O P8700 İşlemci GT120M Ekran Kartı.
Oda Satıldı. Elimde Olmadığı İçin Resmini Veremiyorum.

Elimde Şuan HD Graphics Ekran Kartı Olan Bu PC Var. Bununda Resmini Verdim.

Al Buda Bu Resmini Verdiğim PC Nin Değerleri.
Karşılaştır.
Asus Un Ekran Kartı 3 Puan Alıp, %95 Karşılarken Minimumda, Benim PC 2 Puan Alıp %54 Karşılıyor.
http://www.game-debate.com/games/in...um+G630&ram=8&checkSubmit=#systemRequirements

Ekran Kartı 10.1 Ken 11 Kurmam Ona 11 Özelliği Kazandırmaz. Bunu Bende Biliyorum.
Ama Sana Açtığınıda Ispatladım.
Nasıl Açıyor? Kısaca Onu Bende Bilmiyorum.
Her Format Attığım PC Ye C++, J#, Net FrameWork, XNA FrameWork Ve DirectX Kütüphanelerini Eksiksiz Olarak Kurup, Tüm Driver Ve Yazılımları Güncel Yüklüyorum. Belkide Fark Bu.

Ama Her Nasıl Olursa Olsun, Açıyor. Yukarıda Resmi Var.

Artık Bu Konuya Cevap Vermeye Bile Gerek Duymuyorum, Çünkü Sizin Seviyenize Düşemem.

Diğer Arkadaşlar Üzerine Alınmasın Lütfen. Üslubuna Dikkat Etmeyen Arkadaş Belli. Lütfen Diğer Arkadaşlar Sözlerime Alınmasın. Alınan Arkadaş Olduysa Özür Diliyorum.

Olay konuşmayı bilmemek değil, doğruları söylemek.
Bazı müşterilerini kandırmışsın belli, sonra da gelip burada kendini haklı çıkaracaksın.

Bence Crytek firmasına CV'ni gönder.
Onların yaptığı ve DirectX10.1'de çalıştıramadığı oyunu sen çalıştırdığını iddia ediyorsun.

Az önce de Nvidia GT 120'de çalıştırdığını iddia ediyordun şimdi de çalıştırmıyor ama çok yakın sınıra diyorsun.
Bu arada XNA Framework ve J#'ın kütüphanelerini boşuna kurma format attığın bilgisayarlara. XNA ve J# artık bitti desteği ve geliştirmeyi kesti Microsoft.

""Ekran Kartı 10.1 Ken 11 Kurmam Ona 11 Özelliği Kazandırmaz. Bunu Bende Biliyorum."" demişsin ama madem biliyorsun neden az önce DirectX 11 yazılımı kurdum da ondan olabilir dedin ?
Hadi söyle bakalım neden DirectX 11 kurdum ondan olabilir dedin ?
Bu kadar basit mi kandırmak ?
Bu kadar basit mi gündemi değiştirmek ?

Yabancı forumlarda insanlar Crysis 3'ü en yüksek ayarlarda 4XSSAA ile oynayabilmek için Titan alıyor sen dahili ekran kartıyla ya da GT 120 ile takılmadan oynadığını iddia ediyorsun.
İngilizcen varsa Guru3d ve Gametrailers forumlarına üye ol, oradakilere de anlat bunları, bilgilensinler.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Valla Dediğim Gibi. Müşterilerin PC Lerdede, Benim PC Dede Çalışıyor. Ama Nasıl Çalıştığını Bende Anlamadım. :)

Bildigim kadariyla crysis 3 ün DLL dosyalarinda DX9 ve DX10 mevcut. Bazilari oynayabildigini söylerken bazilari acilmadigindan sikayetci.. hatirladigim kadariyla oyun icin DX10 patch i vardi. Sorunu cözenler kadar cözemeyenlerde mevcut. Nasil is bende anlamadim.

Crytek sadece DX11 de calisir diyor, ama millet DX10-10.1 ile oynuyorum diyor. Bu isi isvicreli bilim adamlarina danismam lazim :D

efeoglu_yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Olay konuşmayı bilmemek değil, doğruları söylemek.
Bazı müşterilerini kandırmışsın belli, sonra da gelip burada kendini haklı çıkaracaksın.

Bence Crytek firmasına CV'ni gönder.
Onların yaptığı ve DirectX10.1'de çalıştıramadığı oyunu sen çalıştırdığını iddia ediyorsun.

Az önce de Nvidia GT 120'de çalıştırdığını iddia ediyordun şimdi de çalıştırmıyor ama çok yakın sınıra diyorsun.
Bu arada XNA Framework ve J#'ın kütüphanelerini boşuna kurma format attığın bilgisayarlara. XNA ve J# artık bitti desteği ve geliştirmeyi kesti Microsoft.

""Ekran Kartı 10.1 Ken 11 Kurmam Ona 11 Özelliği Kazandırmaz. Bunu Bende Biliyorum."" demişsin ama madem biliyorsun neden az önce DirectX 11 yazılımı kurdum da ondan olabilir dedin ?
Hadi söyle bakalım neden DirectX 11 kurdum ondan olabilir dedin ?
Bu kadar basit mi kandırmak ?
Bu kadar basit mi gündemi değiştirmek ?

Yabancı forumlarda insanlar Crysis 3'ü en yüksek ayarlarda 4XSSAA ile oynayabilmek için Titan alıyor sen dahili ekran kartıyla ya da GT 120 ile takılmadan oynadığını iddia ediyorsun.
İngilizcen varsa Guru3d ve Gametrailers forumlarına üye ol, oradakilere de anlat bunları, bilgilensinler.

Yeter Artık. Adam Gibi Oku Mesajları. Sataşıp Duracağına Doğru Dürüst Okuda Dediğimi Anla.

Diyorum Ki, DiractX 10.1 De Nasıl Çalışıyor BİLMİYORUM.
Belki Xnafx Paketlerinden, Belki DirectX Paketinden. Ama ÇA-LI-ŞI-YOR.

Yukarıda Kanıtı Var. Hala Laf Atıp Yalancı Çıkarmaya Çalışıyosun.

Bunu Almayı Biliyosan Doğru Oku. "Ekran Kartının Ne Desteklerdiğini Önemsemeden Ben Format Attığımda Kesinlikle DirectX 11 İ Kuruyorum Bilgisayara. Belki Ondan Kaynaklı Olabilir." Yazdım. Adam Gibi Oku, Gör. "BELKİ ONDAN KAYNAKLI OLABİLİR."

Bide Ben GT720M Haricinde Hiç Bi Kartta Akıcı Olur Demedim. Ve "edox" Arkadaşımız Sordu Akıcımı Senin PC De Diye, Bende Akıcı Değil Dedim.

Doğru Dürüst Oku. Ve Bi Daha Benim Mesajıma Yorum Yapma. Ben Burda Sataşmaya Değil, Tecrübe Ettiklerimi Paylaşmaya Çalışıyorum. Sataşan İnsanla Uğraşmaya Niyetim Yok. Ya Düzgün Oku, Üslubuna Dikkat Et, Yada Cevap Verme Benim Mesajıma.

Ne kadar doğrudur bilmem ama i3 2,2 ghz 4 gb ram 1 gb nv.gt520 m benim pcnin özellikleri kasıyordu.Windows 8 e geçtim takır takır çalışıyor.Bununla bir alakası varmıdır bilmem

Kesinlikle Alakası Olur.

Çünkü, Windows 8 De Daha Güncel Alt Yapı, Daha Düzgün Donanım Yönetimi Var.

Birde, Windows 7 İçin Çoğu Firma 2010-2012 Driver I Verirken, Windows 8 İçin Özellikle Yeni Driver Çıkartıyorlar.

Belki Bluetooth, WebCam, Kablosuz Alıcı Oyuna Etki Etmez, Ama Chipsetler Bile Yenilendi, Daha Güncel Driver, Daha İyi Alt Protokol Ve Veriyolu Yönetimi, Hız Farkı Katar.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Yeter Artık. Adam Gibi Oku Mesajları. Sataşıp Duracağına Doğru Dürüst Okuda Dediğimi Anla.

Diyorum Ki, DiractX 10.1 De Nasıl Çalışıyor BİLMİYORUM.
Belki Xnafx Paketlerinden, Belki DirectX Paketinden. Ama ÇA-LI-ŞI-YOR.

Yukarıda Kanıtı Var. Hala Laf Atıp Yalancı Çıkarmaya Çalışıyosun.

Bunu Almayı Biliyosan Doğru Oku. "Ekran Kartının Ne Desteklerdiğini Önemsemeden Ben Format Attığımda Kesinlikle DirectX 11 İ Kuruyorum Bilgisayara. Belki Ondan Kaynaklı Olabilir." Yazdım. Adam Gibi Oku, Gör. "BELKİ ONDAN KAYNAKLI OLABİLİR."

Bide Ben GT720M Haricinde Hiç Bi Kartta Akıcı Olur Demedim. Ve "edox" Arkadaşımız Sordu Akıcımı Senin PC De Diye, Bende Akıcı Değil Dedim.

Doğru Dürüst Oku. Ve Bi Daha Benim Mesajıma Yorum Yapma. Ben Burda Sataşmaya Değil, Tecrübe Ettiklerimi Paylaşmaya Çalışıyorum. Sataşan İnsanla Uğraşmaya Niyetim Yok. Ya Düzgün Oku, Üslubuna Dikkat Et, Yada Cevap Verme Benim Mesajıma.

Kesinlikle Alakası Olur.

Çünkü, Windows 8 De Daha Güncel Alt Yapı, Daha Düzgün Donanım Yönetimi Var.

Birde, Windows 7 İçin Çoğu Firma 2010-2012 Driver I Verirken, Windows 8 İçin Özellikle Yeni Driver Çıkartıyorlar.

Belki Bluetooth, WebCam, Kablosuz Alıcı Oyuna Etki Etmez, Ama Chipsetler Bile Yenilendi, Daha Güncel Driver, Daha İyi Alt Protokol Ve Veriyolu Yönetimi, Hız Farkı Katar.

Belki Xnafx paketinden, belki DirectX paketinden belki de hocaya okuyup üflettin ondan, belki canı sıkılmıştır, belki senin bilgisayarı sevmiştir ve aşk yaşıyordur.
İşte bilmeyince ancak böyle olur.

Ben sana açıklayayım neden çalıştırdığını.
Ya korsan bir yerden indirdin, hacker da içerisine DirectX 10 ve 9 için resmi olmayan yamayı da koydu ve senin haberin yok.
Ya da Intel'e ait sürücüyü indirip yüklemezsen kartların hepsi Intel HD Graphics diye yazar, ancak yükledikten sonra modeli Intel HD Graphics 4000 diye yazar.
Tabi sen eski formatçılardan olduğun için Aygıt yöneticisinden sadece inf dosyasını tanıtmış da olabilirsin ama bu şekilde yine işe yaramaz, normal yükleyip Intel Control Center'ın gelmesi gerekir, görev çubuğuna bakınca Intel Control Center gözükmüyor, dolayısıyla sürücüyü tam yüklemediğin zaten belli.
Belki yüklü ama msconfig'ten kapattın. (Düşük ihtimal)
İşte diğer ihtimal de kart Intel HD 4000 olabilir ama senin haberin yok.

GT 120'de çalışıyor hem de takılmadan müşterim oynuyor dedin ve GT 120'nin DirectX 11 desteklemeyip Crysis 1'i bile en düşük ayarlarda ancak çalıştırdığı ortaya çıktı mı çıktı.
Ben Crysis 3'ü akıcı çalıştırıyorum diyip fps değerini göstermeyip ciddi sorular gelince aslında akıcı değil diye U dönüşü yaptın mı yaptın.
Crysis 3 nasıl DirectX 10.1'de çalışır diye sorulunca DirectX 11 yüklemiştim ondan olabilir belki XNA framework yüklemiştim ondandır diyip sıvadın mı evet.

Ben sana neden saldırayım sadece gerçekleri söylüyorum.
Ben konu üzerinden odaklanıyorum, bilgileri detaylıca açıklıyorum sen şahıs üzerinden saldırıyorsun.
Bak senin gibi insanlar yüzünden forumlara geliyorlar bu kartın çok iyi olması lazım neden çalıştırmıyor diye konular açıyorlar.
Herşeyi pohpohluyorsunuz, bütün kartlar çok güzel, bütün bilgisayarlar çok yüksek diye satıyorsunuz sonra insanlar pişman oluyor.
2000 TL'ye 740M ile msi dizüstü alınabilirdi eğer amaç oyunsa ama adama 720 satmışlar işte.
Yoksa senle ne alıp veremediğim olacak, klasik internet forumu işte.

Son olarak cevap verme diye ahkam kesmeye kalkma, burası forum, isteyen istediğine cevap verir.
Cevap verecek bilgi ve birikimin olmayınca böyle saçmalıyorsun ancak.

efeoglu_yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Belki Xnafx paketinden, belki DirectX paketinden belki de hocaya okuyup üflettin ondan, belki canı sıkılmıştır, belki senin bilgisayarı sevmiştir ve aşk yaşıyordur.
İşte bilmeyince ancak böyle olur.

Ben sana açıklayayım neden çalıştırdığını.
Ya korsan bir yerden indirdin, hacker da içerisine DirectX 10 ve 9 için resmi olmayan yamayı da koydu ve senin haberin yok.
Ya da Intel'e ait sürücüyü indirip yüklemezsen kartların hepsi Intel HD Graphics diye yazar, ancak yükledikten sonra modeli Intel HD Graphics 4000 diye yazar.
Tabi sen eski formatçılardan olduğun için Aygıt yöneticisinden sadece inf dosyasını tanıtmış da olabilirsin ama bu şekilde yine işe yaramaz, normal yükleyip Intel Control Center'ın gelmesi gerekir, görev çubuğuna bakınca Intel Control Center gözükmüyor, dolayısıyla sürücüyü tam yüklemediğin zaten belli.
Belki yüklü ama msconfig'ten kapattın. (Düşük ihtimal)
İşte diğer ihtimal de kart Intel HD 4000 olabilir ama senin haberin yok.

GT 120'de çalışıyor hem de takılmadan müşterim oynuyor dedin ve GT 120'nin DirectX 11 desteklemeyip Crysis 1'i bile en düşük ayarlarda ancak çalıştırdığı ortaya çıktı mı çıktı.
Ben Crysis 3'ü akıcı çalıştırıyorum diyip fps değerini göstermeyip ciddi sorular gelince aslında akıcı değil diye U dönüşü yaptın mı yaptın.
Crysis 3 nasıl DirectX 10.1'de çalışır diye sorulunca DirectX 11 yüklemiştim ondan olabilir belki XNA framework yüklemiştim ondandır diyip sıvadın mı evet.

Ben sana neden saldırayım sadece gerçekleri söylüyorum.
Ben konu üzerinden odaklanıyorum, bilgileri detaylıca açıklıyorum sen şahıs üzerinden saldırıyorsun.
Bak senin gibi insanlar yüzünden forumlara geliyorlar bu kartın çok iyi olması lazım neden çalıştırmıyor diye konular açıyorlar.
Herşeyi pohpohluyorsunuz, bütün kartlar çok güzel, bütün bilgisayarlar çok yüksek diye satıyorsunuz sonra insanlar pişman oluyor.
2000 TL'ye 740M ile msi dizüstü alınabilirdi eğer amaç oyunsa ama adama 720 satmışlar işte.
Yoksa senle ne alıp veremediğim olacak, klasik internet forumu işte.

Son olarak cevap verme diye ahkam kesmeye kalkma, burası forum, isteyen istediğine cevap verir.
Cevap verecek bilgi ve birikimin olmayınca böyle saçmalıyorsun ancak.

Kimin Bilgili Olduğu, Nasıl Okuduğu Belli.

Al Buda Kapak Olsun. Sus Artık.

http://ark.intel.com/products/65527/Intel-Pentium-Processor-G2120-3M-Cache-3_10-GHz?q=2120

Linke Tıkla, Adam Gibi Bak.
Ekran Kartım HD Graphics 4000 Mişde Ben Bilmiyomuşum Ya, Buraya Mesaj At Intel E. Düşük Yazmışsınız Kartı Diye.

Intel Simgesi Sağ Altta Yok. Çünkü Gereksiz Şeyleri Durduruyorum.
Masaüstü Sağ Tık Menüdende Ekran Kartı Panelini Kaldırırım Hep.
Çünkü Antivirüsler Paneli Tarama Yapar Her Sağ Tıkta. Buda Performans Kaybına Neden Olur.
Sağ Alttaki Simgeyide TuneUp İle Servisi Durduruyorum, Çalışması Gerektiğinde TuneUp Açıp, İşi Bitince Kapatıyor.

Yönetim Panelinin Tek Kısayolu Resimdeki Gibi Denetim Masasında.
Arayüze Dikkatli Bakarsan Driver In Güncel Olduğunuda Görürsün.

Bide, Bu Konudaki 2. Mesajımı Düzgün Okursan, Dedim Ki, Setup İle Kurulmayan Ekran Kartları Sorun Veriyor Dedim.

Bana Çamur Atıp, Kötülemeye Çalışıp, Alaya Alacağına, Doğru Dürüst Bi Oku Yorumlarımı.

ux188.png

Bide MSI Dan Bahsetmişsin.

Sen Bunu Bilmezsin Ama, Hiçbir Bilgisayar Distribütörlerinde MSI Yok. Onu Ancak Netten Kendisi Alır Müşteri.
Bi Bilgisayarcı Netten Rasgele Getirtip Satarsa, Aptallık Eder. Çünkü Garantidede Başı Ağrır, Karda Edemez.

Son Olarak, Adam Bilgisayarını Almış. Olmaz Kaldırmaz Yapmaz Etmez İş Görmez Diyeceğine, Çözüm Üret Çözüm.

Parayı Sokaktan Toplamıyor İnsanlar.

Ben Her Gelen Müşteriye 3.000 TL Lik Bilgisayar Satamam.

Adamın Bilgisayarı Netten 2.000 TL Ye Alınmıştır, Ben Oyunun Kalitesini Düşürüp Çalışmasını Sağlarım. "Netten Almışsın, Ben Yapmam" Demem. "Kalitelisini Al" Demem.

2 Yıllık AMD Bilgisayarı Olan Müşterime Sadece RAM Yükseltmesi Yapıp, Sistem Ayarlarını Oynayıp, Yükü RAM E Vererek PhotoShopta 10 Metrelik Crop Attırdım Adama Takıntısız. Ve Sen Gibi Düşünenler Yüzünden Maddi Sıkıntıya Girip Yeni PC Alanlar, Benim 400 TL Masrafla O PC De O PhotoShop A Nasıl Crop Attırttığımı Soruyor.

Marifet Parayı Sokağa Saçar Gibi Sürekli Yeni Cihaz Aldırmak Değil, Marifet, Elindekiyle Yetinebilmek.

Herkez Oyun Kaldırmıyor Diye 1.500-2.000 TL Lik Bilgisayarını Çöpe Atamaz.
Oyunu Düşürür, O PC De Çalışmasını Sağlar.

Çözüm Üretmek Benim İşim. Satış Yapmak Değil.

Ben Burda Adamın Sorununa Çözüm Sunsamda 1 TL Kazanmayacam, Adama Link Verip Şu PC Yi Al Desemde Kazanmayacam.
Adam Gelip Benden Alacak Değil Yeni Bilgisayarını.

Ben Bilgimi Paylaşıyorum. Çünkü Diğer Tarafa Bilgisayarı Omuzlayıp Gidip O Tarafta Zebanilere Program Yazacak Değilim.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Ben öyle sanıyorum ki siz satıcı değilsiniz.
Satıcı birinin oğlusunuz.
Kapak kelimesi falan kesinlikle lisede okuyan oğlusunuz ve babanızın yerine konuşuyor olmalısınız.
Ya da en iyi ihtimalle ruhunuz lisede kalmış.
Yoksa üniversite okumadınız mı, liseden sonra terk mi ettiniz bilemiyorum.
Hatta kapak yerine qapaq yazmadığınıza şaşırdım.

Kapak olsun diye gönderdiğiniz link işlemcide default olarak gelen spesifikasyon.
Markalar bunu kendi isteği doğrultusunda modifiye eder.
Mesela ekran kartı 1GB'tır ama markalar bunu 2GB yapar, senin gibiler de RAM miktarı ile müşterileri kandırır.
Bunu ya bilmiyorsun ya da laf olsun diye cevap yazıyorsun.

Şimdi ben ihtimalleri söyledim.
Benim söylediğim ihtimaller doğru.
HD 4000, 3000 ya da her neyse bulunan bir bilgisayara format at, sonra bak bakalım aygıt yöneticisine ne yazıyor.
Bu bir ihtimaldi ve ben de söyledim.
Ama siz default spesifikasyonları gösterip kendinizi rezil etmekten başka birşey yapmadınız.

Benim söylediğim MSI 3000 değil 2000 TL olan.
3000'liklerde zaten 740 değil 765 var.
Okumadan, anlamadan, incelemeden sadece salyalarını saçarak ve saldırarak cevap veriyorsunuz.

Google'dan sağdan soldan az önce öğrendiğin bilgilerle vurmaya çalışman çok komik.
Parayı savurmaymış falan gündemi değiştirmeye çalışman bile acınacak halde.

Bu da sanırım son mesajım.
Tamam kabul ediyorum.
Crysis 3 GT 120'de çalışıyor.
Crysis 3 Onboard dahili Intel kartla da takılmadan oynanıyor.
Crysis 3 DirectX 10'da çalışıyor, CryTek firmasının henüz haberi yok.
tumblr_mh1fp16dFV1rqiy78o1_400.gif

BLacK+

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Konuyu biraz soğumaya alıyorum arkadaşlar. Amacından sapmaya başladı. Cevap vermeyi birakalım bir zahmet.

efeoglu_yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Git Adam Akıllı Araştırda Öğren.
O Senin Dediğin Firmaların Opsiyonuna Bağlı Olan EKRAN KARTI.

Nvidia Çipi 1.000 Mhz De Üretir.
Ama Asus O Çipe Overclock Yapıp 1.100 Mhz De Satışa Sunar.

Asus İ7 İşlemci Diye Bi Tabir Olmaz.
Intel İ7 Olur.

Intelde Yaptığı Her Yükseltmede İşlemci Modelini Değiştirir Rekabet İçin.

Bide İlk Verdiğim Görüntüye Adam Gibi Bak. HD Graphics Yazıyor Sol Tarafta Aygıt Yöneticisinde.

Intel HD 3000 Driver Inı Kurmaya Kalktığın Anda Hata Verir. İstersen Dene. Tabi Bu Dediklerimi Tam Olarak Anladığından Şüpheliyim. Şimdi Sen Bu Dediklerimede Bi Alay Bulursun.

Bide Hala Anlamamakta Israr Ediyosun. Ben "Edox" Arkadaşımız Düzgünce Sorduğunda Düzgün Bi Cevap Verdim. On Board Ekran Kartında Sadece Açılıyor. Adam Gibi Oynatmıyor.

Senin Anlamadığın Nokta, Sanki MSI İle Ortak Mışsın Gibi Adama MSI Alsaydın Dediğin Konu Aslında Ne Biliyomusun?
Benin Asus N53SN De İ7-2630QM İşlemci - 6GB RAM - GT550M Ekran Kartı Var.
Adamın GT740M Ekran Kartı Bundan Daha Hızlı.

Konuyu Açan Arkadaşı Oyunu En Düşük Kalitede Çatır Çatır Oynaması Lazım.
Eğer Oynayamıyosa Büyük İhtimal Sorun Yazılımsal.

Ekran Kartı Driver I Güncel Ve Düzgün Kurulmuşsa, Sistem Ayarları Düzgünse, Format Etıp Temiz Bi Kurulum Yapıp Bi Daha Denemeli.
Eğer Yine Çözülmezse PC Garantilik, Çünkü O Özelliklerde Sorun Vermesi Arıza Olduğunu Gösterir.

Marifet Git Yenisini Al Demek Değil.
Marifet Mevcut Sorunu Çözebilmek.

NOT: Bilgisayar Üzerine 4 Yıllık Lise, 2 Yıllık Üniversite Okumam, Bu Arada Bilgisayarcılarda Çalışmam Ve 2.5 Yıldır Kendi Dükkanımda Çalışıyor Olmam Neticesinde Kazandığım Tecrübelerime Dayanarak Konuşuyorum.
Herşeyi Ben Bilirim Demem. En İyi Bilenden Bile Daha İyi Bilen Birisi Vardır. İnsan Yoksa Bile Yaradan Var.
Ben Bilgimi Paylaşıp, İnsanların Bilgisinin Artmasını İsterim. Çünkü Bende Bildiklerini Paylaşanlar Sayesinde Öğreniyorum.
Kimse Bildiğini Paylaşmasa, Bu Forum Var Olmaz.

Konuyu biraz soğumaya alıyorum arkadaşlar. Amacından sapmaya başladı. Cevap vermeyi birakalım bir zahmet.

Mesajı Cevap Verdikten Sonra Gördüm.
Kusura Bakmayın.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=146208]BLacK+[/MENTION]

Sogutmaya almayi unutmussun üstad :)

BLacK+

Profesör
Reaksiyon puanı
18
@BLacK+

Sogutmaya almayi unutmussun üstad :)

Yok hocam unutmaktan ziyade yetkilerim dahilinde olan bir bölüm değil burası. O yüzden müdahele edemiyorum. Cevap vermeyelim diye rıca etmemin sebebide konunun açık kalacak olmasından :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...