Bu Ağa Bağlanılamıyor

Bu konuyu okuyanlar

nakoicve

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba Asus FX505DU kullanıcısıyım son zamanlarda nasıl oldu bilmiyorum ama wifi problemi yaşıyorum Ethernet kablosu ile sorunsuz şekilde internete bağlanabiliyorum fakat wifi denediğimde bu ağa bağlanılamıyor hatası alıyorum. Başka bir modeme de denedim hiç bir wifi'a bağlanamıyorum. denediğim çözümler şunlar

1- Sürücü yazılımını sildim Asus sitesinden kendi önerdiği sürücüyü kurmaya çalışıyorum olmuyor bilgisayara res atınca windows kendisi otomatik olarak sürücü yazılımını kurup en güncel realtek i kuruyor sanırım ve bu bende bir sorun yaratıyor. Asusun sitesinde önerilen yazılımı kuramıyorum.
2.Olarak ağ ayarlarını sıfırlamayı denedim olmadı
3. Bazı kullanıcılar modem şifresini büyük harflerler yazın düzeliyor demiş o da olmadı.

Bunlar gibi bir çok yöntemi denedim ve başarısız oldum benim gibi wifi bağlanamama sorunu yaşayanlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.

şurda benzer sorunu yaşayan arkadaşa çözüm bulunmuş bu tarz bi yardım edebilecek varsa bekliyorum.

Aygıtın Donanım kimliği

PCI\VEN_10EC&DEV_C822&SUBSYS_37501A3B&REV_00
PCI\VEN_10EC&DEV_C822&SUBSYS_37501A3B
PCI\VEN_10EC&DEV_C822&CC_028000
PCI\VEN_10EC&DEV_C822&CC_0280

Son düzenleme:

Aducat

Asistan
Reaksiyon puanı
79
wifi kartı bozuk olabilir

nakoicve

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
wifi kartı bozuk olabilir
Yani laptopum da daha yeni önceden böyle bir hata da almıyordum 2 gün öncesine kadar dün bi düzelttim hatayı sildim yeniden kurmayı denedim falan kendi kendine düzeldi reset atınca ama sonra bilgisayarı kapatıp tekrar açtığımda bugün sorun yine başladı. Wifi görüyor sinyaller alınıyor fakat bağlanamıyorum. Ethernet dışında hiç bağlanamıyorum İphone u USB ile bağlayıp internete bağlanmayı deniyorum onuda algılamıyor.

saltinirmak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Yakın zamanda pcnin içini açtıysan wifi kartının kablosu çıkmış olabilir bir kere başıma geldi. Eğer o da değilse wifi kartı bozuk olabilir.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Arkadaşlar merhaba Asus FX505DU kullanıcısıyım son zamanlarda nasıl oldu bilmiyorum ama wifi problemi yaşıyorum Ethernet kablosu ile sorunsuz şekilde internete bağlanabiliyorum fakat wifi denediğimde bu ağa bağlanılamıyor hatası alıyorum. Başka bir modeme de denedim hiç bir wifi'a bağlanamıyorum. denediğim çözümler şunlar

1- Sürücü yazılımını sildim Asus sitesinden kendi önerdiği sürücüyü kurmaya çalışıyorum olmuyor bilgisayara res atınca windows kendisi otomatik olarak sürücü yazılımını kurup en güncel realtek i kuruyor sanırım ve bu bende bir sorun yaratıyor. Asusun sitesinde önerilen yazılımı kuramıyorum.
2.Olarak ağ ayarlarını sıfırlamayı denedim olmadı
3. Bazı kullanıcılar modem şifresini büyük harflerler yazın düzeliyor demiş o da olmadı.

Bunlar gibi bir çok yöntemi denedim ve başarısız oldum benim gibi wifi bağlanamama sorunu yaşayanlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.

şurda benzer sorunu yaşayan arkadaşa çözüm bulunmuş bu tarz bi yardım edebilecek varsa bekliyorum.

Aygıtın Donanım kimliği

PCI\VEN_10EC&DEV_C822&SUBSYS_37501A3B&REV_00
PCI\VEN_10EC&DEV_C822&SUBSYS_37501A3B
PCI\VEN_10EC&DEV_C822&CC_028000
PCI\VEN_10EC&DEV_C822&CC_0280
O sorun ablamın eski Samsung laptobunda da oluyordu. Ama bizimki driverları tekrardan yüklemeyle çözülmüştü.

nakoicve

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir çözüm daha deniyeceğim bakalım laptopun da içini açmadım ?‍♂️

sahininces

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çözebildiniz mi sorunu. aynı ağ kartında hp bilgisayarımda bende de sorun var. hem wifi hem ethernet kartıyla her türlü internete giremiyorum