Böyle bir iyilik - Hoş geldin ramazan

Yataghan

Profesör
Reaksiyon puanı
1
BÖYLE BİR İYİLİK

Olay geçen Ramazan'da İstanbul Bağcılar'da yaşandı.

Bir grup insan bir araya gelip fakirlere maddî yardım götürmeye koyuldu. Birgün karşılarına çok muhtaç yaşlı biri çıktı. Ona düzenli olarak 200 YTL ödemeye başladılar.

Aradan bir müddet geçmişti ki, yine böyle bir başka fakire rastlayıp ihtiyaçlarını sordular, yardım önerdiler. Adam reddetti. “Bana her ay birisi 100 YTL ödüyor zaten.” Bunun üzerine yardımsever dostlarımız; “Bizi bu zatla tanıştır da çabalarımızı birleştirelim.” deyince, adam onları götürdü.

Karşılarına çıkan kişi, o her ay 200 YTL ödedikleri yaşlı ve çok fakir adamdı. Dostlarımız şaşırdılar ve oracığa çöküp ağladılar.

Evet, iyilik yürek işidir!.. Ve bildiğim bir şey varsa o da iyiliğin artık birçoğumuzun becerebileceği bir iş olmadığıdır.

Haşmet Babaoğlu - Vatan

HOŞ GELDİN RAMAZAN

Sana hasretti câmi, sana hasret minare,
Sende bulur hazzını, top sesi pare pare...
Yankı yapar kubbeler, sende tevhid sesini,
Sensin sığınak yapan, rahmetin gölgesini...

Kabaran dalgaların, bak hele sevincine,
Gizlenmişken sulara, sevinç içinde yine...
İniyor dünyamıza, gece gündüz melekler,
Yükseliyor Allaha binbir çeşit dilekler...

Günahkâr kalbimizi, nurunla temizlersin,
Cennetin kapısını bizlere açan sensin...
Sultan oldun aylara, tac ettin kandilleri,
Aydınlattın binlerce, kararmış gönülleri...

Bayram ediyor şimdi, canlı cansız kâinat,
Bambaşka oldu âlem yeniden buldu hayat...
Seni bu günahkâr kul, bilmem nasıl anlatsın?
Tevbekâr kula rahmet, çaresize hayatsın...

Allaha gider her an yorulmaksızın zaman,
Al ruhumu içine, Hakka götür Ramazan!.

kaynak

Pesimistyle!

Profesör
Reaksiyon puanı
50

Evet, iyilik yürek işidir!.. Ve bildiğim bir şey varsa o da iyiliğin artık birçoğumuzun becerebileceği bir iş olmadığıdır.
Neden hala bir çoğumuz 3-5 kuruşun lafını yapıyor?Her fırsatta dile getiriyorum fakat imkânım olsa dünya'da bir yoksul bırakmam ama yok :(

Mia

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ramazan'ın önemini anlamak ve yaşamak duasıyla... Hayırlı Ramazanlar.

İnternet

Doçent
Reaksiyon puanı
1
BÖYLE BİR İYİLİK

Olay geçen Ramazan'da İstanbul Bağcılar'da yaşandı.

Bir grup insan bir araya gelip fakirlere maddî yardım götürmeye koyuldu. Birgün karşılarına çok muhtaç yaşlı biri çıktı. Ona düzenli olarak 200 YTL ödemeye başladılar.

Aradan bir müddet geçmişti ki, yine böyle bir başka fakire rastlayıp ihtiyaçlarını sordular, yardım önerdiler. Adam reddetti. “Bana her ay birisi 100 YTL ödüyor zaten.” Bunun üzerine yardımsever dostlarımız; “Bizi bu zatla tanıştır da çabalarımızı birleştirelim.” deyince, adam onları götürdü.

Karşılarına çıkan kişi, o her ay 200 YTL ödedikleri yaşlı ve çok fakir adamdı. Dostlarımız şaşırdılar ve oracığa çöküp ağladılar.

Haşmet Babaoğlu - Vatan

İşte Ramazan Allah'ın rahmetli ayı böyle bir şey.Anlayan için tabi ki.

BuzzKnight

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Keşke her ay Ramazan gibi olsa yada Ramazan da olduğu gibi diğer aylar da yaşayabilsek