Boy Uzaması

Bu konuyu okuyanlar

Ahmet Aydın6655

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar bazı nedenlerden dolayı boyumun uzaması lazım. Boyumu nasıp uzatabilirim neler yapabilirim bunun için. Birde gece 11 le 2 arası hormon salgilaniyo diyolar dogrumu? Boyumun en az 10-15 santim uzaması lazım şu an 16 yaşındayım 1.75 boyundayım

IDisaster

Profesör
Reaksiyon puanı
1,665
Arkadaşlar bazı nedenlerden dolayı boyumun uzaması lazım. Boyumu nasıp uzatabilirim neler yapabilirim bunun için. Birde gece 11 le 2 arası hormon salgilaniyo diyolar dogrumu? Boyumun en az 10-15 santim uzaması lazım şu an 16 yaşındayım 1.75 boyundayım
16 yaşında 75 kısa bir boy değil. Fakat önerilerim şu şekilde olacaktır. Basketbol oynamak, kendine aktivite haline getirmelisin. Gerçekten istemeden, fark etmeden uzadığını fark edeceksin; Zıplamak, uzanmak senin esnemeni ve boyunun uzamasını sağlayacaktır. Ve bana sorarsan en zevkli spor basketboldur. Besinden öte basketbolla ilgilenmeni öneriyorum. Besin konusunda da protein tüketsen yeter heralde.

Ahmet Aydın6655

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
16 yaşında 75 kısa bir boy değil. Fakat önerilerim şu şekilde olacaktır. Basketbol oynamak, kendine aktivite haline getirmelisin. Gerçekten istemeden, fark etmeden uzadığını fark edeceksin; Zıplamak, uzanmak senin esnemeni ve boyunun uzamasını sağlayacaktır. Ve bana sorarsan en zevkli spor basketboldur. Besinden öte basketbolla ilgilenmeni öneriyorum. Besin konusunda da protein tüketsen yeter heralde.
Başka neler yapabilirim mesela uyku konusu uzama konusuyla ilişkisi ne? Birde 11 ile 2 arasinda uyumak hormon salgilatiyormus

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Aslında yaşına göre boyun çok da kısa değil. Spor yap, süt iç, süt ürünlerini tüket. Ayrıca erken uyu, erken kalk.

KralTektir

Asistan
Reaksiyon puanı
258
16 yaşında 1,75 kısa değildir ama önerilerim
Gece 22 yi gecmicek şekilde uyu genelde vücudun uzama ve gelişim saati gece 22 ile 02 arası derler
Basketbol ve ona benzer aktiveteler yap
Bir tahtaya veya duvara çizgi çizerek günden güne bak bu motive verir
Genler ile alakalı bir hastalığınız yok ise uzarsınız

Son Şövalye21

Asistan
Reaksiyon puanı
369
Basketbol uzatır diyenler doğru söylüyor fakat bu birazda gen meselesi.
Ben mesela şu ana kadar nerdeyse hiç basketbol oynamadım ama 12 yaşında olmama rağmen boyum 1.60 yani bu iş genlerle de alakalı.
Ama sen yinede basketbol oyna ve en önemlisi dengeli beslenme ve düzenli uyku.